Joninių dieną – pėsčiųjų žygis „Rasų takais“(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2017-06-26 09:04

Lino Rudmino nuotrauka

Birželio 24-ąją viešoji įstaiga „Laimės vaikai“ kvietė minėti neįprastai – 20-ies kilometrų pėsčiųjų žygiu „Rasų takais”, aprėpusiu gražiausias Tauragės ir Šilalės rajonų apylinkes.

Nors takai buvo užlieti ne tik rasos, bet ir įprasto Joninėms lietaus, renginys sulaukė gausaus būrio dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių – Tauragės, Šiaulių, Klaipėdos, Kuršėnų, Kauno, Šilalės ir dar daug kitų.

Žygeiviai rinkosi ir startavo nuo vieno žymiausių rajone, padavimais ir pasakojimais apipinto Pagramančio piliakalnio. Rasotais takais žygeiviai ėjo Gramančios upelio krantais, sustojo prie nuo senų senovės pamėgto jaunų įsimylėjėlių akmens, vietinių vadinamo „meilės“. Kopdami į stačias įkalnes, besileisdami nuo stačių pakalnių, brisdami per upes žygeiviai priėjo Lakštingalų slėnį, ypač sužavėjusį tuos, kurie atvažiavo į žygį iš tolimesnių Lietuvos miestų. Tolimesnis kelias buvo kiek lengvesnis – miško takeliais ėjome link partizanų bunkerio, kur žygeivių laukė ne tik įdomus istorinis reginys, bet ir šilta košė.

Sotūs ir pailsėję visi keliavo toliau – nepabūgę lietaus ir nepramintų takų priėjo istorinę Molotovo gynybinę liniją, su kuria susipažinti padėjo Kęstutis Jankus. Kęstutis papasakojo žygeiviams apie linijos bunkerius, juos dalyviai susidomėję apžiūrėjo ir iš vidaus. Žygis finišavo Pagramančio atodangos priešakyje. Visiems, įveikusiems 20 kilometrų „Rasų takus“, įteikti diplomai.

Kartu su viešąja įstaiga „Laimės vaikai“ laisvalaikį leisti pasiryžta tiek penkiamečiai, tiek penkiasdešimtmečiai.

Už pagalbą įgyvendinant renginį organizatoriai dėkoja Šilalės rajono savivaldybei, Pagramančio regioniniam parkui, Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas”, kavinei „Ugnija“, fotografams Linui Rudminui ir Gerdai Rudminaitei. 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras