Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Tauragėje savo kūrybą pristatė Vytautas V.Landsbergis(8)  

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-04-20 09:55

Vytautas V.Landsbergis Tauragės muzikos mokykloje. Renaldo Malycho nuotrauka

Sekmadienio popietę Tauragės muzikos mokyklos režisierės Genovaitės Urmonaitės kvietimu koncertų salėje lankėsi poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, vaikų rašytojas Vytautas V.Landsbergis.

Jaukioje aplinkoje dviejų valandų programoje kūrėjas padainavo naujausias ir populiariausias savo dainas, paskaitė ištraukas iš naujos knygelės vaikams bei parodė naujausią savo sukurtą dokumentinį filmą „Vaineta“. Tai filmas apie cerebriniu paralyžiumi sergančios merginos gyvenimo akimirkas. Vainetą globoja seneliai, kurie ją lydi visur ir visada, nes tėvų šalia nėra. Merginos pomėgiai tokie patys kaip ir kitų jos bendraamžių –  leisti laiką kartu su draugais, susirašinėti su jais elektroninėmis žinutėmis ar kalbėtis Skype’u, piešti, juokauti, žaisti futbolą ir skaityti knygas. Režisieriaus paklausta, kas ją labiausiai džiugina pasaulyje, Vaineta atsako – „Viskas“. Ir išties atrodo, kad kiekvienas merginos koja nutapytas paveikslas liudija kasdienybės džiaugsmą.

– Iš jos aš daug išmokau. Pirmiausia – mylėti gyvenimą tokį, koks jis yra. Filme norėjosi atskleisti įgalumą, kylantį iš neįgalumo,– po filmo susigraudinusiems žiūrovams kalbėjo V.V.Landsbergis.

Filmas šiemet pristatytas kino festivalyje „Kino pavasaris”. Autorius apgailestavo, kad dokumentinio filmo idėja nesudomino nė vienos ministerijos.

 

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras