Tauragiškiai trepsėjo kartu su latviais(1)

Regina GENIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-11-17 16:56

Reginos Genienės nuotraukos

Šiandien kultūros rūmuose trankiai nuskambėjo 14-oji tradicinė tautinių šokių ir muzikos šventė „Susibėgę patrepsėkim“, skirta šimtmetį mininčioms Latvijos ir Lietuvos šalims. Koncertavo kapelos ir šokių kolektyvai iš Latvijos, Vilniaus bei Tauragės. Pristatyta garsaus tautodailininko Albino Šileikos įžymioji prieverpsčių paroda.

Tauragės kultūros rūmuose vykusios šventės pradžioje visi grožėjosi tautodailininko Albino Šileikos unikalia prieverpsčių paroda. Menininkas iš Utenos nuo 10 metų pradėjo mokytis drožybos meno. Dabar jam 45-eri ir jis yra sukūręs 1900 verpsčių-prieverpsčių, 150 rankšluostinių. Savo drožinių kolekcijoje tautodailininkas turi 200 darbų, kurie keliauja po parodas Lietuvoje, o jų būta net 135. Jis pravedė 125 edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems.

A.Šileikos darbai iškeliavę į JAV, Australiją, Japoniją, Kiniją, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Belgiją, Austriją, Portugaliją, Argentiną, Izraelį, Ukrainą, Kanadą, Estiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Prancūziją, Graikiją, Italiją, Airiją, Kiprą, Turkiją. Jo gaminiai įsigyjami kaip interjero detalė, unikali dovana ar suvenyras.

Lietuvos žemės ūkio ministerija A.Šileikos drožinius – prieverpstes ir rankšluostines – sertifikavo tautiniu paveldu, o jį patį paskelbė tradicinių amatų meistru. Savo pomėgį A.Šileika puikiai derina su darbu Utenos policijoje, kurioje dirba daugiau nei 20 metų. Jis pareigūno specialybę įgijo Vilniaus Policijos akademijoje.

Po parodos pristatymo šventės dalyviai sugužėjo į salę mėgautis tautiniais šokiais ir dainomis. Čia spalvingą įvairaus amžiaus tautinių šokių kolektyvų pasirodymą papildė dainininkai, liaudiškų kapelų, bandonijų ir styginių instrumentų garsai. Šventėje latvių tautinę dvasią ir tradicijas pristatė vyresnių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Ulenbroks“ ir jaunimo folk grupė iš Rygos „Kokle“. Ši grupė, dinamiška ir savita muzikiniu stiliumi, dalyvavo festivaliuose Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Bulgarijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Lenkijoje.

Šokių ir muzikos šventėje ne tik scenoje sukosi ir dainavo atlikėjai, bet ir žiūrovai ritmingai plojo, o taikydami į taktą smagiai trepteldavo koja į grindis. Susirinkusieji buvo vaišinami juodos ir baltos duonos riekelėmis. Apsikeista simbolinėmis, tačiau prasmingomis dovanomis.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras