Tauragė atsisveikina su gydytoju Antanu Peniku(11)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-03-23 14:08

Gydytojo Antano Peniko atminimui Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centre dega atminimo žvakė. Autorės nuotrauka

Sekmadienį, kovo 22-ąją, po netikėtos ir sunkios ligos užgeso gydytojo psichiatro Psichikos sveikatos centro vadovo Antano Peniko gyvybė. Rugsėjo 23-ąją gydytojui būtų sukakę 68-eri.

Gydytojas A.Penikas – kelmiškis. Į Tauragę, baigęs medicinos studijas, atvyko 1972 metais. Kartu su žmona Marija Vladislava A.Penikas užaugino ir į gyvenimą išleido tris atžalas: sūnus Haroldą ir Gerardą bei dukrą Bernadetą. Dukra pasekė tėvu – pasirinko mediko profesiją.

Gydytojas A.Penikas sunkia liga netikėtai susirgo pernai rugpjūčio 13-ąją. Nuo to laiko darbe nebepasirodė.

Jo kolegos velionį prisimena tik geru žodžiu. Gydytojo A.Peniko atminimui Pirminės sveikatos priežiūros centre vakar buvo uždegta atminimo žvakė.

– Gydytojas buvo labai nuoširdus žmogus. Aš jį atsimenu visada gerai nusiteikusį. Darbo klausimais Antanas Penikas visą gyvenimą būdavo santūrus ir atsidavęs savo profesijai bei pacientams, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja, gydytoja Jolanta Eičaitė.

– Mes trise: aš, mano vyras Antanas Gedminas ir velionis, – buvome jaunystės draugai. Visi trys kartu baigėme medicinos studijas, visi trys kartu atvykome gyventi ir dirbti į Tauragę. Iki šiol negaliu patikėti, kad netekome tokio puikaus žmogaus, – sakė ilgametė gydytoja, A.Peniko kolegė Aldona Gedminienė. – Nors darbe kartu su Antanu praleisdavome daug laiko, niekada nuomonės apie jį nepakeičiau. Tai buvo be galo šaunus žmogus, šaunus gydytojas, šaunus kolektyvo vadovas. Į darbą eidavau kaip į šventę. Ir taip sakau ne todėl, kad šiandien jo nebėra tarp mūsų, kad taip reikia, o todėl, kad taip buvo iš tikrųjų. Mano žodžius gali patvirtinti kiekvienas, pažinojęs Antaną Peniką.

A.Gedminienė prisiminė vieną paskutiniųjų pokalbių su velioniu. Gydytojas psichiatras neketino baigti savo, kaip gydytojo, karjeros, priešingai – rengėsi pratęsti gydytojo licenciją dar penkeriems metams, jau buvo užsirašęs į kursus...

Atsisveikinti su velioniu A.Peniku galima „Rimtijos“ laidojimo namų didžiojoje salėje. Laidotuvės antradienį, 14 val. Amžinojo poilsio medikas atguls Papušynės kapinėse.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras