„Skęstančiųjų“ skundų niekas negirdi(10)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-04-06 07:08

Skaudvilės miestelio gyventojų rūsys plūsta vandeniu.

Vienu metu į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambino du skaudviliškiai dėl tos pačios priežasties: Skaudvilės miesto Tauragės ir Sodų gatvės daugiabučių rūsius vėl apsėmė vanduo, tik šį kartą neužtenka gelbėtis rūsyje sukrautomis lentomis, kai kur vanduo siekia beveik metrą.

 

 

Rūsiai – kaip plaukymo baseinai 

Skaudvilėje pasitiko būrelis Tauragės g. 25 namo gyventojų. Jie vedėsi parodyti, kaip atrodo rūsio koridorius, nes toliau įžengti vanduo neleido – tyvuliavo per visą jo ilgį, buvo apsemta ir dalis laiptų.

– Rūsyje laikomas maisto atsargas – bulves, daržoves vanduo apsėmė.

– Pūva apsemtos durys ir lentynos.

– Po kiekvieno pavasarinio potvynio ilgai trunka, kol vanduo nuslūgsta, paskui rūsys dvokia.

– Kasmet į Skaudvilės seniūną kreipiamės pagalbos, tačiau išgirstame tą patį, kad problema sunki ir sudėtinga, o lėšų jai spręsti nėra.

– Nieko gero neišgirdome apsilankę ir šį kartą, – vienas per kitą kalbėjo Tauragės g. 25 namo gyventojai.

Seniūnui Virginijui Budvyčiui gyventojai buvo surašę prašymą, ketino jį dar vežti ir į Tauragės rajono savivaldybę.

Netrukus prie būrelio prisidėjo Sodų gatvės daugiabučių gyventojai, kurių rūsius taip pat semia vanduo. Jie sakė, kad atsibodo seniūno atsikalbinėjimai ir pasiteisinimai, kad nėra lėšų, būtina jų rasti, nes „skęsta pusė Skaudvilės“.

Į panašią padėtį pateko keletas namų. Tarp jų – ir buvęs ambulatorijos pastatas. Dalis jo visiškai tuščia, niokojama laiko ir gamtos. Pastato dalyje, kur buvo medikams skirti butai, gyvena Paulauskų šeima. Ričardas Paulauskas sakė, kad šis potvynis didesnis negu ankstesniaisiais metais, kilo pavojus ne tik rūsyje laikomiems daiktams, bet ir šildymo katilui. Vyras svarsto, kaip jį aukščiau pakelti, o kol kas gelbėjasi įjungęs siurblį, vandenį nuleidžia į šalia esantį kanalą. Kitų namų gyventojams tokia išmonė nė kiek nepadėtų, nes vandens nebūtų kur nuleisti. Tačiau greitai vanduo turėtų pradėti tekėti per kelią, kuriuo galima privažiuoti prie buvusio ambulatorijos pastato, o kiek vėliau – galbūt ir per įvažiavimą į kitą gatvę.

 

Įsisenėjusi problema

Skaudviliškiai pasakojo, kad vanduo jų rūsius užplūsta nebe pirmą kartą, tačiau šį kartą antplūdis didesnis negu anksčiau. Senais laikais vanduo iš Tauragės, Sodų ir aplinkinių gatvių į Ančią nutekėdavo kanalų ir griovių sistema. Bet gal prieš 30 metų buvę sugalvota dalį kanalo (apie 200 metrų) „įkišti“ į drenažo vamzdžius. Per ilgą laiką drenažo sistema susidėvėjo, ją apgadino išsikerojusios didžiulių medžių šaknys. Senos drenažo sistemos išvalyti neįmanoma, ją būtina keisti. Eidami žemyn palei kanalus akivaizdžiai įsitikinome šio teiginio teisingumu. Dvi kanalo atkarpos beveik iki viršaus pilnos vandens, jis beveik nejuda.

Praeiname atkarpą, kur vanduo turėtų tekėti po žeme, ir vėl pasiekiame kanalą. Nors aukščiau kanalas sklidinas vandens, šioje vietoje žemyn čiurlena nedidelė srovelė – panašiai, kaip siurblio varomas vanduo iš Paulauskų rūsio.

Vyrai kalbėjo, kad per kelerius metus, kai gyventojus ypač ėmė varginti į rūsius plūstantis vanduo, seniūnas galėjo ką nors daryti.

– Paprašo, gaisrininkai pravalo, tuo viskas ir baigiasi, o reikia visą drenažo sistemą pertvarkyti, – sakė Sodų gatvės gyventojai.

 

Reikėtų dešimčių tūkstančių litų

Skaudvilės miesto bendruomenės pirmininkas, mero patarėjas Arūnas Beišys, pakalbintas apie šią skaudviliškių problemą, sakė:

– Tai seniūnijos ir kitų už tai atsakingų tarnybų problema, kurią būtina kuo greičiau spręsti, juk žmonės nekalti, kad gyvena toje vietoje. Užtenka seniūnui teisintis, kad nėra lėšų, tegu geriau pasako, ką per keletą metų padarė, kad padėtis pasikeistų.

Skaudvilės miesto seniūnas Virginijus Budvytis „Tauragės kurjeriui“ aiškino:

– Vanduo namų rūsius apsemia dėl senos, susidėvėjusios melioracijos sistemos, o joms gyvenvietėse tvarkyti lėšų neskiriama. Jei tai būtų ne nepatvarūs keraminiai vamzdeliai, o patikimi kanalizacijos vamzdžiai, juos pravalyti galėtų vandentiekininkai su turima technika. Mes į pagalbą galime pasikviesti tik gaisrininkus. Ir šį kartą buvo atvažiavę, bet sistema taip užsikimšusi, kad jie niekuo nebegalėjo padėti. Susidarė ekstremali situacija, nežinau, ką reikės daryti.

Pasak seniūno, norint problemą išspręsti, reikėtų parengti projektą drenažo sistemai pakeisti, skelbti konkursą darbams atlikti. Tam reikėtų laiko ir apie 100 tūkstančių litų. Seniūnas tikino, kad rajono vadovai apie šią problemą žino, esą jis ne kartą kreipėsi į rajono savivaldybę, rašė raštus. Tačiau vėliau išsiaiškinome, kad seniūnas tik dabar dėl pastarosios problemos parašė prašymą rajono savivaldybės administracijos direktoriui ir paprašė, kad specialistai įvertintų Skaudvilėje susidariusią padėtį ir patartų, kaip ją spręsti.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras