Apdovanojimų iškilmės – ir už valdiškus pinigus(27)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-01-15 08:19
Redakcijos archyvo nuotrauka

Tauragės radijo vienas įkūrėjų Valdas Latoža nemato nieko blogo, jei komercinius renginius remia savivaldybė. Redakcijos archyvo nuotrauka

Tauragės radijas skelbiasi organizuojantis Metų žmogaus rinkimus. Nors renginys komercinis – bilietas į jį kainuoja 20 Lt, o afišos apačioje išvardinti rėmėjai, organizatoriai nepasidrovėjo kyštelėti ranką ir į mokesčių mokėtojų kišenę. Gal ir sutapimas, tačiau komisijai, skirstančiai lėšas kultūriniams renginiams, vadovauja Metų politiko nominacijoje minima valdininkė.

Parėmė ir mero fondas

Tauragės radijo organizuojamų Tauragės metų žmogaus rinkimų reklamoje spausdinamas Tauragės savivaldybės logotipas rodo, kad renginį remia Tauragės rajono savivaldybė. Pasirodo, remia „dvigubai“ – lėšų numatyta skirti iš renginių rėmimo fondo, be to, renginį iš savo rezervo parėmė rajono meras.

Savivaldybės meras Pranas Petrošius iš savo rezervo renginiui skyrė 700 litų.

– Metų pabaigoje visada išdaliname po kelis šimtus litų kone visiems prašantiems paramos, – sakė rajono galva.

Meras teigė žinojęs, kad tai komercinis renginys, tačiau skyręs ne renginiui, o pačiai idėjai, kad jo metu bus pagerbti Tauragei svarbūs žmonės. Vis dėlto meras svarstė, kad galbūt reikėtų keisti paramos teikimo iš mero fondo nuostatus, kad komerciniai renginiai nebebūtų remiami.

– Juo labiau, kad, kiek girdėjau renginio idėja lyg ir pasisavinta, – svarstė meras.

Nemato nieko blogo

Organizatoriai prašė skirti lėšų ne tik iš mero rezervo, bet ir iš Kultūros renginių rėmimo programos.

Paklaustas, ar iš tiesų komerciniam renginiui buvo prašoma paramos iš mokesčių mokėtojų pinigų, vienas Tauragės radijo steigėjų ir renginio organizatorių Valdas Latoža tai patvirtino, tik sakė, kad pinigai dar negauti, o tik pažadėti. Jis nesuprato, kodėl tai mums atrodo keista.

Jis buvo įsitikinęs, kad pinigų renginiui paremti skirs ir kultūros renginių rėmimo programa. Gal todėl, kad jam vadovauja Aušrinė Norkienė, minima Tauragės metų žmogaus rinkimų Metų politiko nominacijoje. Ji yra Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, „valstietė“ ir lyg tyčia, vadovauja komisijai, skirstančiai paramą kultūros renginiams. Norėjome sužinoti, už kokius nuopelnus, kuo paremtas toks pasirinkimas. Tačiau išgirdęs šį klausimą,V.Latoža susigriebė neturįs laiko kalbėti, sakė paskambinsiąs vėliau, o vėliau paprašė parašyti klausimus raštu.

Nenusišalins

Paklausta, ar nemato interesų konflikto, A.Norkienė ėmė aiškinti, kad kam skirti lėšų, sprendžia ne ji viena, o visa komisija, esą visada daug diskutuojama. Vis dėlto politikė nepasakė ketinanti svarstant šį klausimą nusišalinti.

– Beje, lėšų prašo ne Tauragės radijas, o visai neseniai, prieš pat Naujuosius įkurta asociacija „Meno ir muzikos projektai“, vadovaujama Rimos Bandzinaitės (V.Latožos gyvenimo draugės – aut.past.), – pasakojo A.Norkienė. – Metams turime maždaug 100 tūkst. litų, iki gruodžio 15-osios priiminėjome paraiškas, vėliau visi projektai surašyti į lenteles, ir tik kai bus patvirtintas kitų metų biudžetas, spręsime, kam skirti lėšų. Tai bus ne anksčiau nei vasario pabaigoje.

Rėmėjai pačių sumanytame renginyje?

Galbūt daugeliui apskritai kyla klausimų, kodėl Tauragėje rengiami dveji metų žmonių rinkimai.

Bendrovės „Tauragės kurjeris“ vadovas Renaldas Malychas šią istoriją žino geriausiai:

– Metų tauragiškio rinkimų pradžia galima laikyti 2007-uosius, kai „Tauragės kurjeris“ rinko Tauragės krašto ministrus ir dovanojo jiems portfelius. Vėliau kilo idėja, kad reikia rinkti ne politikus, ir taip sulaukiančius pakankamai daug dėmesio, o paprastus žmones, tyliai dirbančius savo kraštui. 2008-aisiais skelbėme tris nominacijas: Jaunasis talentas, Metų politikas ir Pagalbos ranka. Pamenu, apdovanojome Jomantę Šležaitę, Raimondą Matemaitį ir Sigitą Klymantą.

Vėliau, pasak redaktoriaus, idėja plėtojosi, 2011-aisiais nuspręsta rengti solidesnį renginį, prisijungti jį organizuojant pasiūlyta ir tais metais įsteigto Tauragės radijo kolektyvui. Renginys sulaukė labai gerų atsiliepimų, nors pelno ir neatnešė – to ir nesitikėta. Nuostolius abu rengėjai pasidalijo perpus.

– 2012-aisiais, matyt, apsvaigintas renginio sėkmės, V.Latoža pasiūlė „Tauragės kurjeriui“ dalyvauti mūsų pačių sumanytame renginyje ne kaip organizatoriams, o kaip informaciniams rėmėjams, todėl teko jam paaiškinti, kad tai redakcijos idėja ir mes ją plėtosime toliau – istoriją prisimena R.Malychas. – Taip ir atsirado Tauragėje dveji metų žmogaus rinkimai. Negaila – pagarbos žmonėms niekada nebus per daug. Beje, nukopijuota ne tik idėja, bet ir mano kurtas logotipas. Jei pernai metų Tauragės radijo renginį laikiau nesusikalbėjimu ar nesusipratimu, tai šiemet renginio organizatoriai elgiasi itin piktybiškai – gražią apdovanojimų ir žmonių pagerbimo ceremoniją nori paversti totalia komercija, tiesdami ranką į mokesčių mokėtojų kišenes.

Problemos nemato

Kai rašinys jau buvo parengtas spaudai, sulaukėme V.Latožos atsakymų į klausimus, kuriuos jis prašė pateikti raštu.

 – Tauragės radijo organizuojamų Tauragės metų žmogaus rinkimų reklamoje spausdinamas Tauragės savivaldybės logotipas rodo, kad renginį remia Tauragės rajono savivaldybė. Ar, jūsų nuomone, etiška komerciniam renginiui prašyti paramos iš mokesčių mokėtojų pinigų?

– Nuo kada padėka ir pagarba Tauragės kraštui nusipelniusiems žmonėms yra vadinama komercija? Renginio tikslas yra padėkoti iškiliausiems krašto žmonėms.

Kaip ir pirmąją apdovanojimų ceremoniją, kaip ir visas kitas „Tauragės radijo“ organizuotas TAURAGĖS METŲ ŽMOGUS ceremonijas  (dvi – red. past.) – remia Tauragės rajono savivaldybė. Šis renginys – ne išimtis.

– Gavote 700 litų iš rajono mero spec. lėšų fondo. Dar paramos prašote iš rajono savivaldybės Kultūros renginių rėmimo komisijos. Telefonu minėjote, kad pinigų dar negavote, jie tik pažadėti. Tačiau Savivaldybės logotipas jau ant skelbimų. Esate tikri, kad komisijos sprendimas bus jums palankus?

– Džiaugiuosi, kad savivaldybė, meras ir kiti renginio rėmėjai yra neabejingi ir pritaria „Tauragės radijo“ inicijuotam pagerbimo renginiui.

– Nominacijoje į Metų politiko titulą minima Aušrinė Norkienė. Kuo paremtas toks pasirinkimas, gal galite išvardinti jos nuopelnus?

– Kaip renginio organizatoriui, manau, neetiška reikšti nuomonę apie vieną iš siūlomų kandidatų. Į Metų politiko titulą pasiūlyta trys kandidatai: Iveta Skurvydienė, Aušrinė Norkienė ir Darius Stankus. Šiuos kandidatus pasiūlė Tauragės krašto gyventojai. Visi kandidatai į šią nominaciją, matyt, yra geri politikai, jeigu žmonės juos pastebi. 12 narių kompetentinga komisija taip pat išreiškė nuomonę, apie šiuos kandidatus, ir tai neduoda mums pagrindo abejoti. Visi pretendentų į nominaciją nuopelnai bus pristatyti renginio metu.

– Ar tai sutapimas, kad lėšas renginiui paremti turi skirti komisija, vadovaujama tos pačios Aušrinės Norkienės?

– Visus kandidatus siūlė tauragiškiai, ir komisija ir mes neturime teisės abejoti jų nuomone. Dėkoju visiems gyventojams, siūliusiems kandidatūras, komisijai už darbą, renginio partneriams ir rėmėjams.

Skaityti komentarus (27) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras