Direktorių vėl teis politikai, arba nauji nesugaunamųjų nuotykiai(16)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-05-29 12:24

Pagramančio mokyklos direktoriui Vytautui Stoniui gresia nemalonumai. Renaldo Malycho nuotrauka

Vakar Tauragės rajono savivaldybės taryba Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorių Vytautą Stonį įpareigojo teikti pasiaiškinimą. Prieš politikų teismą pedagogas stos jau antrąkart. Pirmą kartą jis turėjo aiškintis, ar viešame renginyje pasirodė blaivus, šįkart – dėl netinkamo mokyklos lėšų ir turto valdymo. Politikų strėlės taikosi ne tik į šios mokymo įstaigos vadovą. Meras Sigitas Mičiulis viešai kerta ir Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriui Vidui Misiūnui. Pastarasis pripažintas įtariamuoju galimo mokyklos lėšų iššvaistymo byloje. 

Lėšas ir turtą valdė neteisėtai

Vos prieš keletą dienų – gegužės 15-ąją Tauragės rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba savivaldybės administracijai pateikė atlikto Pagramančio pagrindinės mokyklos audito rezultatus. Kaip audito ataskaitoje teigia Kontrolės ir audito tarnybos vadovė Kostė Čiapienė, 2014 metais Pagramančio pagrindinė mokykla, vadovaujama Vytauto Stonio, nesilaikė viešojo sektoriaus apskaitą reglamentuojančių įstatymų, o mokyklai skirtas lėšas naudojo netinkamai.

Ataskaitoje nurodoma, kad mokykla nesilaikė Vyriausybės patvirtintos darbo apmokėjimo tvarkos nuostatų ir Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos aprašo reikalavimų. Nustatyta, kad mokyklos buhalterė, išeidama iš darbo šalių susitarimu, neteisėtai pati sau prisiskaičiavo beveik 800 Lt didesnę išeitinę išmoką ir beveik 250 Lt socialinio draudimo įmokų. Šiuos pinigus nurodyta grąžinti į biudžetą.

Auditorių teigimu, mokykla nesilaikė ir Viešųjų pirkimų įstatymo. Mokyklos vadovas vieną pirkimą nurodė vykdyti iš konkretaus šaltinio, o mokyklos pirkimo dokumentai nepagrindžia, kad pirkimas buvo atliktas iš mažiausią kainą pasiūliusio tiekėjo. Nustatyta, kad mokyklinio autobusiuko remontui išleista kiek daugiau nei 27 tūkstančiai Lt, o už mokinių vežimo paslaugą autobuso remonto laikotarpiu sumokėta beveik 20 tūkstančių Lt.

Be to, pernai metų pabaigoje mokykla pakeitė vieną mokinių pavėžėjimo maršrutą jį pailgindama 34 km, tokiu būdu papildomai panaudodama per 2000 Lt biudžeto lėšų. Teigiama, kad 2013–2014 mokslo metais, nesuderinusi su Švietimo skyriumi, mokykla į mokyklinio autobuso maršrutą įtraukė Ridikiškės kaimą, kuris nepriskirtas mokyklos teritorijai, nors tais mokslo metais Pagramančio mokykloje nebuvo nė vieno mokinio, gyvenančio šiame kaime.

Be to, mokyklos autobusas laikomas Jaunimo gatvėje, Tauragėje, ir kasdien iš Tauragės važiuoja į Pagramantį ir atgal, taip padidėja transporto išlaidos mokinių pavėžėjimui.

Auditorių išvada griežta – Pagramančio pagrindinė mokykla savivaldybės lėšas ir turtą valdė, disponavo jais neteisėtai ir naudojo ne įstatymų nustatytiems tikslams. 

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras