Gamtos mylėtojas sustabdė paukščių genocidą(5)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-05-19 14:08

Tvenkinių savininkai gynėsi, kad pakrančių krūmai buvo genėjami, tačiau pati gamta išduoda, jog darbų būta. Autorės nuotrauka

„Jie nesupranta, ką daro. Pjauna krūmus jautriausiu gamtai periodu, juk dabar „Keramikos“ tvenkiniuose įsikūrę paukščiai peri. Matyt, industrinis parkas įsisuka. O industrija su gamta – nesuderinami dalykai. Taip dūšią skauda,“ – užsukęs į redakciją kalbėjo žinomas Tauragėje paukščių fotografas Eugenijus Kavaliauskas. Tvenkiniai, kuriuos žurnalistams minėjo menininkas, priklauso verslininkų ir politikų Stankų šeimai. Žurnalistų kalbinamas Antanas Stankus gynėsi, esą jokie darbai šiemet šalia jo tvenkinių nebuvo atliekami, tačiau juos buvus išduoda šviežios sunkiasvorių mašinų žymės.

Tokie darbai – gamtai kapai

Beieškodamas fotokadrų asmeniniam paukščių albumui, tauragiškis Eugenijus Kavaliauskas prie „Keramikos“ tvenkinių (ten, kur įrengtas „Liberty beach“ paplūdimys) apsilankė gegužės 6-ąją. Pakrantėse išvydęs nugenėtų krūmų krūvas ir sunkiasvorę mašiną, jis ne juokais sunerimo:

– Suprantu, kad verslininkai su savo nuosavybe gali daryti ką nori, tačiau reiktų būti supratingiems, – neliesti gamtos bent jau du mėnesius per metus: gegužę ir birželį, kai vandens paukščiai peri. Čia ne kokia vištidė, kurią gali panaikinti ir vėl įrengti kada panorėjęs. Tokia flora ir fauna kuriasi dešimtmečius. Juk net miškininkai pjovos darbus sustabdo iki Joninių. Jei jie tęs darbus, gamtai – kapinės, – problemos esmę nupasakojo paukščių fotografas, patikinęs, kad apie drastiškus sunkiasvorio transporto darbus informavo Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros vadovą Darių Ciganą.

Tik vėliau E.Kavaliauskas sužinojo, kad tvenkiniai priklauso politikams Stankams. Paskambinęs po kelių dienų menininkas teigė pasikalbėjęs su šiais verslininkais, net nuvažiavęs į vietą aprodyti, kokius gamtos turtus jie valdo ir apie tai, atrodo, nenutuokia.

– Dažniausiai verslininkams rūpi tik pinigai ir statybos. Nustebau, kad Stankai sureagavo žmoniškai. Priėmė gražiai, patikino, kad darbų dabar nebevykdys, prasitarė, kad šioje vietoje nori įkurti poilsinį taką su apžvalginiu bokštu, – kalbėjo E.Kavaliauskas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.
Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras