Paskui geriausią įmonę velkasi skolos(60)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-05-15 11:55

Naujasis savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis. Redakcijos archyvo nuotrauka

Naujasis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, iki pradėdamas eiti šias pareigas, vadovavo vienai geriausių laikyta Tauragės įmonių. Jo valdoma bendrovė „Valdymo apskaita“ ne kartą pelnė apdovanojimų, ne kartą viešuose renginiuose minėta kaip sėkmingiausia regiono įmonė. Tačiau šįkart „Tauragės kurjerį“ pasiekė informacija, esą ne viskas M.Petraičio įmonėje taip gerai, kokia ji „piešiama“. Šaltinio teigimu, jau keletą mėnesių „Valdymo apskaitos“ darbuotojai negauna atlyginimų, o pati bendrovė vėluoja atsiskaityti su „Sodra“. Ar gali būti, kad savivaldybės administracijos vairas ir finansinė atsakomybė patikėti žmogui, kurio vadovaujama įmonė nesugeba laiku sumokėti mokesčių valstybei? 

Kiekvieną dieną atsiskaito, ką nuveikė 

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis į šias pareigas pasiūlytas ne iškart. Naujoji koalicija savivaldybės administracijos direktoriumi tuoj po rinkimų norėjo matyti kitą žmogų – didžiausios apskrities bendrovės „Vilkyškių pieninė“ generalinio direktoriaus pavaduotoją Vaidotą Juškį. Šiam siūlymo nepriėmus, apsistota prie finansininko M.Petraičio kandidatūros.

Pastarasis politikas pareigas pradėjo eiti prieš keletą dienų. Kaip jis skelbiasi savo „Facebook“ paskyroje, iškart ėmėsi reformų – kai kam nepakėlė atlyginimo, išreiškė norą centralizuoti savivaldybės viešuosius pirkimus, savivaldybės administracijos pastate svarsto naikinti rūkomąjį ir teigia, kad jau pirmosiomis darbo dienomis įgijo priešų.

„Ne visiems patinka mano atvirumas ir tvarka, bet susikalbėti su manimi galima, kai žmonės nusileidžia iki paprasto žmogaus lygio“, – savo viešame dienoraštyje, kuriame atsiskaito visuomenei apie kasdien nuveiktus darbus, rašo M.Petraitis. Ar ilgai tokiu būdu politikas teiks kasdienes ataskaitas visuomenei, neaišku, tačiau jo vieši pareiškimai sulaukė dėmesio. Internautai džiaugiasi ir giria naujojo direktoriaus darbo metodus, tačiau neoficialiais duomenimis ne visiems savivaldybės administracijos darbuotojams tokie naujojo direktoriaus darbo metodai patinka.    

Vėluoja atsiskaityti su „Sodra“ 

Trečiadienį „Tauragės kurjerį“ pasiekė informacija, kad buhalterines paslaugas teikianti M.Petraičio bendrovė „Valdymo apskaita“ patiria finansinių sunkumų. Šaltinio teigimu, darbuotojai atlyginimus gauna nereguliariai, o įmonė nuolat skolinga „Sodrai“ – lėšos įmonės sąskaitose esą įšaldomos kas mėnesį.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ teigė su ‚Valdymo apskaita“ susijęs asmuo, nei balandį, nei gegužę bent keletas šios įmonės darbuotojų negavo atlyginimų.

Viešos informacijos apie „Valdymo apskaitos“ finansinę padėtį galima rasti interneto svetainėje rekvizitai.lt. Čia galima pamatyti, kad nuo pernai birželio kiekvieną mėnesį bendrovė „Sodrai“ buvo nemenkai skolinga – nuo 3000 iki 4000 eurų. Ar įmonė turi kitų skolų, neskelbiama.

Iš karto nepavyksta įmonių parduoti 

Pernai „Valdymo apskaita“ Tauragės apskrities verslininkų asociacijos apdovanojimuose pelnė geriausios įmonės vardą. Kodėl viena geriausių rajone laikomų įmonių nesugeba laiku sumokėti mokesčių? Ar tai turi įtakos darbuotojų atlyginimams? – „Tauragės kurjeris“ teiraujasi bendrovės savininko, buvusio jos vadovo M.Petraičio. Jis pripažįsta, kad įmonės lėšos kartais įšaldomos.

– Taip atsitinka dėl to, kad įmonė steigia naujas įmones ir reikia suformuoti įstatinį kapitalą kiekvienai maždaug už 2500 eurų. Taip jau yra, kad naujų įmonių iš karto parduoti nepavyksta, tai skolos ir atsiranda. Bet nieko baisaus, po dešimt dienų per mėnesį taip būna, – „Tauragės kurjeriui“ sakė M.Petraitis ir patarė detalesnės informacijos teirautis naujosios „Valdymo apskaitos“ vadovės Aurelijos Stumbraitės.

M.Petraitis garantavo, kad visi įmonės darbuotojai už kovą atlyginimus jau gavo. Esą jis pats girdėjęs gandų, kad atlyginimų „Valdymo apskaita“ darbuotojams nemoka jau pusę metų, tačiau tai esanti netiesa.

Paklaustas, ar gali įvardyti vidutinį savo įmonės darbuotojų atlyginimą, M.Petraitis paminėjo 1700 litų. Kodėl finansininkas pinigus vis dar skaičiuoja litais, nepaaiškino.

M.Petraitis pageidavo sužinoti, kuriam jo įmonės darbuotojui „Tauragės kurjerio“ žiniomis nebuvo išmokėtas atlyginimas. Paaiškinome, kad šios informacijos atskleisti negalime.

Bendrovės direktorė: „Visa šita mes tikrai susitvarkysime“

„Valdymo apskaitos“ direktorė Aurelija Stumbraitė jos vadovaujamos bendrovės finansinių detalių žurnalistei neatskleidė. Esą į visus klausimus atsakyti ji negalinti, nes tokia informacija konfidenciali.

„Tauragės kurjeris“: Mus pasiekė nepatvirtinta informacija, kad Jūsų vadovaujama įmonė patiria finansinių sunkumų, kad yra skolinga „Sodrai“ ir kad darbuotojai nei balandį, nei gegužę negavo atlyginimų. Kaip galite tai pakomentuoti?

Aurelija Stumbraitė: Ką galima atsakyti į tokius dalykus? Jūs pati pagalvokite. Jeigu darbuotojai atlyginimų negautų, ar jie dirbtų pas mus?

TK: Ar čia aš turiu atsakyti? O gal Jūs vis dėlto atsakysite į klausimą?

A.S.: Nėra čia apie ką kalbėti. Atlyginimai tikrai yra mokami. Nežinau, iš kur jus pasiekė tokia informacija.

TK: Ir gegužę, ir balandį atlyginimai darbuotojams išmokėti?

A.S.: Žinoma.

TK: Kodėl įmonė kiekvieną mėnesį lieka skolinga „Sodrai“?

A.S.: Čia yra toksai vienas dalykas, kuris liečia įstatyminio kapitalo suformavimus įmonėms, kartais pinigėliai yra įšaldomi. Visa šita tikrai mes susitvarkysime. Darbuotojai visi sėdi ir dirba, dar nebuvo tokio atvejo, kad kelis mėnesius atlyginimai būtų nemokami. 

TK: Ar galite atskleisti, koks vidutinis įmonės atlyginimas?

A.S.: Šito tai tikrai neatskleisim.

„Valdymo apskaitoje “ šiuo metu, kaip skelbia rekvizitai.lt, dirba 28 darbuotojai. 

Skaityti komentarus (60) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras