Šauksmas iš Skaudvilės: „Mero įmonė mus nuodija“ (vaizdo įrašas)(38) 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-10-30 06:33

Iš mokyklos kamino besiveržiantys juodi dūmai. Autorės nuotrauka

Iš mokyklos kamino besiveržiantys juodi dūmai, gerklę graužiantis smalkių ar suodžių „skonis“, namo palanges ir visą kiemą nusėję smulkučiai juodi trupiniai ir valdininkų abejingumas – apie tokią savo kasdienybę „Tauragės kurjeriui“ prieš savaitę vienas per kitą pasakojo Skaudvilės Žemaitės gatvės gyventojai. Šalia Skaudvilės gimnazijos gyvenantys žmonės kaip reikiant keiksnoja Tauragės valdžią, rajono merui priklausančią „Bremenos“ įmonę ir sako šį kartą nebetylėsią – jei nepadės Vilnius, padėsianti Europa. Iš verslo rajonui vadovauti atėjęs meras Sigitas Mičiulis meta – jis dabar nebevadovauja „Bremenai“, todėl už viską, kas susiję su šia įmone, esantis atsakingas jo sūnus. Šis žurnalistams atkerta – jei straipsnis pakenks jo vadovaujamos įmonės prestižui, kažkas už tai turės sumokėti. 

Palangės nusėtos juodais trupiniais

Prieš savaitę „Tauragės kurjerio“ redakciją pasiekė pagalbos šauksmas – Skaudvilės Žemaitės gatvės gyventojai pakvietė atvykti į svečius ir įsitikinti, pasak jų, kaip juos kasdien nuodija Skaudvilės gimnazija, tiksliau, ne pati gimnazija, o iš jos kamino rūkstantys juodi it smala dūmai.

Gatvėje prie mokyklos žurnalistę pasitikę skaudviliškiai pirmiausiai paklausė, ką ji šiuo atveju gins – valdžią ar žmones. Esą jei valdžią, tada galiu važiuoti iš kur atvažiavusi. Patikinus, kad laikraštis gins viešąjį interesą ir išklausys visas konflikto puses, skaudviliškiai vienas per kitą ėmė pasakoti, kaip, prasidėjus šildymo sezonui, vargsta – iš mokyklos kamino krinta suodžiai, tvyro baisi smarvė, žmonės neturintys galimybės kvėpuoti švariu oru.

– Kad gimnaziją šildo Tauragės mero įmonė, iš pradžių nė nesigilinom. Problemų buvo ir pernai, kai Sigitas Mičiulis dar nebuvo meras. Jis ne kartą čia buvo atvažiavęs, bet niekas nesikeičia. O dabar, kai nėra vėjo, dar baisiau. Man svaigsta galva, negaliu miegoti. Langus apsiklijavau, visas namų duris apkabinėjau audeklais, kad kuo mažiau suodžių patektų į namus, nusipirkau kvepiančią žvakę, kad to tvaiko mažiau jausčiau. Tai namuose dar galiu būti, bet lauke neįmanoma. Nieko kito man nebelieka, tik į kapus keliauti, – graudindamasi pasakojo artimiausio namo gyventoja Elvyra.

Moteris sako skambinusi į ne vieną instituciją, kalbėjusi su rajono aplinkosaugininkais, šie pasiūlę... apsikalti langus.

– Langus aš apsikaliau, bet kaip man į kiemą išeiti? Pažiūrėkite, kokios mano namo palangės. Visos suodžiais apkritusios. Ir čia tik po šios nakties. Geriausiai matyti, kai pasnigę. Sniegas tada būna juodas. Nieko kieme dirbti negaliu, – verkdama pasakojo moteris.

Ji sakė per savivaldos rinkimus balsavusi už S.Mičiulį, o dabar gailisi. Esą pernai jis pasiūlęs jai namą nuplauti, bet nenuplovęs. Pasikvietusi žurnalistę į namus 65-erių metų moteris spaudė rankose mero S.Mičiulio nuotrauką ir pasakojo, kad iš jos jau tyčiojasi „Bremenos“ darbininkai. Esą ne kartą ją pamatę besisukiojančią netoliese mokyklos katilinės rodę visokius ženklus, sakę, kad nieko nelaimėsianti.

Meras atsiuntė „ekspertą“?

– Mes negalim atsidaryti langų. Gryno oro visai neturim. Aš sergu vėžiu. Jau senokai gydausi. Manot, man padeda tokia aplinka? Pasitarėm, kad jei padėtis nepagerės, kreipsimės į teismą. Jau skambinau į Seimą keletui parlamentarų. Rašome skundus Aplinkos ministerijai, Klaipėdos aplinkos apsaugos departamentui, ketiname kreiptis ir į žmogaus teisių gynėjus. Šįkart nenusileisime. Kodėl mes turime kentėti? – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo kita Žemaitės gatvės gyventoja Virginija.

Moteris sako skambinusi ir pačiam merui S.Mičiuliui. Šis pasakęs, kad išvyko į Vokietiją, ir atsiųs prie mokyklos kokį tai žmogų. 

Visą straipsnį skaitykite 82-ajame laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

 

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras