Mokyklinis autobusas – lesalams parsivežti(38)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-06-07 06:20

Gegužės 25-osios rytą Gaurės pagrindinės mokyklos vairuotojas užsuko į pašarų parduotuvę Pramonės gatvėje. Skaitytojo nuotrauka

Į galvą šaunanti pirma mintis, kai pamatai į mokyklinį geltonąjį autobusą kraunamus pašarus, – gal mokykla laiko vištas. Bet tokių augintinių Gaurės pagrindinėje mokykloje nėra. Tad kas ir kam pirko lesalus ir krovė juos į mokyklinį autobusą, klausia tokį faktą užfiksavęs tauragiškis. Pagal šiuo metu galiojančią mokyklinių autobusų naudojimo tvarką geltonaisiais autobusais galima vežti tik mokinius ir tik patvirtintais bei su savivaldybe suderintais maršrutais. Tačiau realybė Tauragėje ne visada pagal taisykles.  

Į mokyklinį autobusą krovė pašarus

Redakcija sulaukė skaitytojo nuotraukos, kurioje užfiksuota, kaip į Gaurės pagrindinės mokyklos geltonąjį autobusą Tauragės Pramonės gatvėje gegužės 25-ąją, truputėlį po 8 val. ryto, kraunami kombinuotieji pašarai.

Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Makauskas, paklaustas, kokiu reikalu gegužės 25-ąją mokinius vežiojantis mokyklos geltonasis autobusiukas buvo Tauragėje, šiek tiek pagalvojo.

– Tądien mokykloje vyko penktosios Gaurės mažosios olimpinės žaidynės ir vairuotojas iš Žalgirių gimnazijos, neturinčios savo autobusiuko, turėjo atvežti žaidynėse dalyvausiančius gimnazistus. Bet kad vairuotojas užsuko į pašarų parduotuvę, tai nežinojau, – prisiminė direktorius.

Kaip paaiškino direktorius, Žalgirių gimnazija raštu paprašė gauriškių atvežti jų mokinius į žaidynes, direktorius parašęs įsakymą leisti autobusui važiuoti, o už paslaugos suteikimą gimnazijai išrašyta simbolinė sąskaita už kurą – apie 10 eurų.

Nusiskundimų dėl netinkamo mokyklinio autobuso naudojimo ar apie vairuotojo „paklydimus“ Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius sakė iki šiol neturėjęs: niekas nepranešė, o ir pats neužfiksavo.

– Labai seniai, gal prieš kokius 10–15 metų, sulaukiau skambučio iš Švietimo skyriaus vedėjo, kad vairuotojas, atvažiavęs pagal maršrutą į Tauragę, turėdamas laiko užsuko į turgų, – teprisiminė direktorius.

Telefonu kalbintas Gaurės pagrindinės mokyklos vairuotojas Feliksas Laugalys nesutiko, kad elgėsi netinkamai:

– Specialiai niekur nevažiavau, kol buvo uždaryta geležinkelio pervaža, 10 kilogramų maišelį lesalų vištoms užsukęs nusipirkau, net į kiemą nebuvau įvažiavęs, ir dar nespėjus traukiniui pravažiuoti stojau į eilę ir nuvažiavau į Žalgirius. Niekur specialiai nevažiavau.

Toks vairuotojas mokyklai – turtas

Iš didelės mokyklos aptarnaujamos pietrytinės rajono teritorijos į Gaurės mokyklą vaikai suvažiuoja trimis autobusais: mokykliniu ir dviem maršrutiniais. Vienas maršrutinis autobusas važiuoja iš Tauragės, o antrasis stovi Gaurėje – šį Tauragės autobusų parko autobusą vairuoja gauriškis vairuotojas, rytais jis apsuka ratą ir grįžta į Gaurę. Mokyklos geltonasis autobusas vyksta į tolimiausius taškus, ten, kur nevažiuoja maršrutiniai autobusai.

Per mėnesį, direktoriaus duomenimis, mokyklinis autobusas nuvažiuoja vidutiniškai per 3000 km. Be maršrutų, skirtų mokinių atvežimui į mokyklą ir parvežimui iš jos, Gaurės pagrindinės mokyklos mokiniai vyksta į įvairius renginius, varžybas, olimpiadas, ekskursijas ne tik rajone, bet ir už jo ribų. Pagal savivaldybės tarybos patvirtintą mokyklinio autobuso naudojimo tvarką mokykla autobusą už savikainą nuomoja ir kitoms ugdymo įstaigoms. Kaip sakė direktorius, jų autobusiuku yra naudojęsis Moksleivių kūrybos centras, „Šaltinio“ progimnazija, Žalgirių gimnazija.

Mokykla turi pradinio ugdymo skyrius Eičiuose ir Baltrušaičiuose. Vykstant pasiruošimui miesto šventei Gaurės mokiniai, repetuojantys Tauragės kultūros centrui priklausančiame Gaurės skyriuje, šią savaitę dažnai vyksta į repeticijas Tauragėje.

2015 metais, direktoriaus K.Makausko duomenimis, visos išlaidos, susijusios su mokykliniu autobusu (vairuotojo atlyginimas, kuras, draudimas, remontas) atsiėjo 11 182 eurus.

– Šiemet, aišku, bus mažiau, nes pigesnis kuras, – įsitikinęs direktorius.

Mokyklos vairuotoją F.Laugalį direktorius K.Makauskas apibūdina kaip labai pareigingą.

– Tai darbštus, pareigingas žmogus, stropus, jokių problemų su, pavyzdžiui, išgėrinėjimais nebūna. Apie tai žino ir savivaldybės vadovai, ir Švietimo skyriaus vedėjas. Šią vasarą vairuotojas palieka darbą, nes yra pensinio amžiaus. Net nežinau, ar tokį atsakingą kitą vairuotoją pavyks rasti. Toks vairuotojas mokyklai – turtas, – kalbėjo mokyklos direktorius.

Gal mokykla turi gyvąjį kampelį?

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas apie situaciją, kai mokykliniu autobusu buvo vežami lesalai, atsakė trumpai ir aiškiai:

– Mokyklinis autobusas skirtas vežti mokinius, o ne paukščių lesalus.

Paklaustas, ar sulaukia skundų dėl mokyklinių autobusų netinkamo naudojimo, Švietimo skyriaus vedėjas sakė, kad tokių skundų yra pasitaikę, bet labai seniai:

– Ne veltui apie tai daug kalbėta su mokyklų direktoriais, o kiekvienas autobuso maršrutas derinamas su savivaldybės administracija. Nederinto maršruto būti negali. Suprantu, kai perka popierių, dažus, priemones ugdymo procesui. O lesalai? Gal mokykla turi gyvąjį kampelį? Jei ne, tai direktorius arba toleruoja, arba nekontroliuoja, – sakė E.Šteimantas.

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras