Politikės šeimos projektams – ketvirtadalis visų pinigų(33)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-07-15 12:29

Savivaldybės tarybos narės Rimos Bandzinaitės-Latožienės ir jos vyro Valdo Latožos projektams iš savivaldybės skirta solidi suma. Redakcijos archyvo nuotraukos

Tauragės rajono savivaldybės Kultūros rėmimo programos konkurso projektų atrankos komisija, kuriai pirmininkauja mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, paskirstė kultūros renginiams remti skirtas valdiškas lėšas. Antrąjį pusmetį rajone vyksiantiems renginiams išdalinta 13 100 eurų. Paramos sulaukė ir nemokami, ir komerciniai renginiai. Net ketvirtadalis lėšų atriekta tarybos narės, liberalės Rimos Bandzinaitės-Latožienės ir jos vyro vadovaujamoms įstaigoms. 

Pinigų kultūrai – mažiau 

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Danutė Naujokienė, antrajam šių metų pusmečiui finansavimo tikėjosi 57 projektų teikėjai, o bendra pageidaujama gauti suma siekė 47 795 eurus.

– Tačiau antrajam šių metų pusmečiui iš savivaldybės Kultūros renginių rėmimo programos tebuvo galima skirti 13 tūkstančių eurų, tiek komisija ir paskirstė. Pirmąjį pusmetį renginių visada vyksta daugiau, tad ir pinigų išdalinta buvo daugiau. Iš viso metams renginiams Kultūros rėmimo programoje skirta 32 tūkstančiai eurų, – duomenis pateikė D.Naujokienė.

Paremti ir komerciniai renginiai

Pinigų suma, skirta kultūros renginiams paremti, neįspūdinga, bet pro akis negali praslysti skaičiai, kad net 24 proc. antrajam pusmečiui skirtų lėšų atiteko liberalams Latožams. Paramos sulaukė VšĮ „Šou imperija“, vadovaujamos Valdo Latožos, už beveik 32 tūkst. eurų laimėjusios skandalingąjį praėjusių metų kalėdinių renginių ciklo organizavimo konkursą, projektas „Džiazo dienos Tauragėje“. Liepos 14-ąją Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje startuosiančio renginio koncertas nemokamas, o norintieji džiazo pasiklausyti pilies kiemelyje kitus du vakarus turės nusipirkti nepigius bilietus – nuo 8 eurų. Kitas savivaldybės paremtas „Šou imperijos“ projektas – kompaktinių plokštelių „Vilijos pasakaitės“ išleidimas. Kaip sakė Kultūros ir sporto skyriaus vedėja, reprezentaciniams tikslams bus išleista 300 mirusios Tauragės bibliotekininkės Vilijos Užmiškienės įskaitytų pasakų kompaktinių plokštelių. Skyriaus vedėja tikisi, kad bent po vieną plokštelę gaus rajono bibliotekos, vaikų darželiai, nes kiti diskai, pasak D.Naujokienės, bus leidybą inicijavusioje įmonėje. Abiem „Šou imperijos“ projektams skirta 2150 eurų.

Telefonu kalbintas V.Latoža akcentavo, kad nė viena kompaktinė plokštelė nebus parduota, visos bus išdalintos mokykloms, bendruomenėms, bibliotekoms, kad V.Užmiškienės žodis pasklistų po rajoną. 

Tarybos narės, valdančiųjų atstovės Rimos Bandzinaitės-Latožienės vadovaujamos asociacijos „Muzikos ir teatro projektai“ projektui „Lietuvos močiutė 2016“ skirta 1000 eurų.

Kaip sakė Kultūros ir sporto skyriaus vedėja, lapkritį planuojama sukviesti pasivaržyti močiutes iš visos Lietuvos. Paklausta, ar tai Tauragei aktualu, D.Naujokienė sakė mananti, kad tauragiškėms močiutėms bus akstinas pasitempti prieš kitas šalies močiutes.

Pro akis negali praslysti tik 100 eurų suma, skirta Tauragės krašto muziejui, organizuojančiam respublikinio liaudies meno darbų konkurso „Aukso vainikas“ etapus. D.Naujokienė, paklausta, kodėl vieniems renginiams, o ypač komerciniams, į kuriuos žiūrovai turi pirkti bilietus, skiriamas didesnis finansavimas, o muziejui tik tokia suma, aiškino, kad išanalizavus muziejaus projekto sąmatą nuspręsta, jog tokios sumos jiems pakaks.

– Savivaldybė skirs transportą darbams nuvežti, o kitiems organizaciniams reikalams turėtų užtekti. Patalpos yra, iškabinimas yra, vertinimo komisija iš Vilniaus atvyksta pati, – sakė D.Naujokienė.

Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus sakė, kad tiek pinigų konkurso etapams Tauragėje organizuoti nepakaks.

– Prašėm daugiau. Suprantu ir komisiją, kuri skirsto pinigus, juk prašančiųjų daug. „Aukso vainikas“ – vienas pagrindinių muziejaus renginių. Pridėsim iš savo biudžeto ir vis tiek padarysim, – sakė R.Vaitkus apie respublikinį renginį, kurio rajoninis ir regioninis etapai įprastai vyksta Tauragėje.

Kodėl savivaldybė biudžeto lėšomis remia komercinius renginius, ar tai netaps praktika – klausėme Kultūros rėmimo programos konkurso projektų atrankos komisijos pirmininkės vicemerės Aušrinės Norkienės.

– Kai nagrinėjame paraiškas, nežiūrime, ar renginys komercinis. Suteikiame įvairių pomėgių Tauragės gyventojui galimybę pamatyti kokybišką renginį už prieinamą kainą. Kiek paremiame, manau, bilietai turėtų būti pigesni. Pagal nuostatus visi projektai atitinka reikalavimus, mes žiūrime pačią renginio vertę kultūriniame Tauragės gyvenime. Net nepagalvojau apie tai, kiti, matyt, įžiūri kitaip, – sakė A.Norkienė

VšĮ „Šou imperija“ vadovas V.Latoža sakė, kad nuolaidos į džiazo festivalį moksleiviams ir senjorams bus taikomos.

– Finansuoja projekto liūto dalį Kultūros ministerija, bet finansavimo nepakako, tad teko daryti bilietus. O kainą lemia džiazas – tai brangi meno rūšis, – kodėl du renginiai mokami, sakė V.Latoža.

Parama jubiliejams ir kraštiečių suėjimams 

Iš penkių finansuotų Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos filialų projektų kaip įdomesnį Kultūros ir sporto skyriaus vedėja paminėjo jau tradicinį nemokamą poetų ir bardų vakarą „Prie garažų“, šiemet šalia viešosios bibliotekos vyksiantį liepos 29-ąją. Kaip rašoma renginiui skirtoje „Facebook'o“ paskyroje, nuo 2011 metų vykstantis poezijos ir muzikos vakaras sulaukia vis didesnio žiūrovų būrio, nes visus traukia paprasta garažų aplinka ir puikūs atlikėjai.

Žygaičių biblioteka teikė projektą, kad galėtų išleisti jau nebe pirmą knygelę. Šįkart skaitytojus džiugins žygaitiškių mokytojos Reginos Bliūdžiuvienės ir iliustracijomis knygelę papuošusios Teresės Beitienės „Daržo pasaka“. 

Lėšų skirta ir bibliotekos 85-mečiui paminėti. Iš viso penkiems B.Baltrušaitytės viešosios bibliotekos projektams skirta 2400 eurų.

Didesnė suma – 3100 eurų – skirta Tauragės kultūros centro vienuolikai projektų. Tarp paminėtinų Kultūros ir sporto skyriaus vedėja įvardijo Kultūros centro dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ kūrybinės veiklos 60-mečiui paminėti skirtą programą, kasmetinį liaudiškų šokių festivalį „Susibėgę patrepsėkim“. Pasak D.Naujokienės, komisija Kultūros centrui siūlė šį renginį sujungti su dainuojamojo folkloro švente.

– Paramos sulaukė ir jau tradicinės Batakių, Gaurės, Baltrušaičių, Adakavo ir kitų bendruomenių kraštiečių šventės, rengiamos kartu su vietos mokyklomis, bibliotekomis. Šios šventės vasarą sukviečia į gimtuosius kraštus išsibarsčiusiuosius po visą šalį, – pasidžiaugė Kultūros ir sporto skyriaus vedėja.

Visi šie renginiai, pasak D.Naujokienės, nemokami.

Vėl džiugins festivaliai 

Dviem VšĮ „VOX organum“, kuriai vadovauja kraštietė Irena Kalvanaitė-Pavilanskienė, projektams skirta 1700 eurų. Tauragiškiams žinomas Martyno Mažvydo tarptautinis festivalis „Giesmė mano žemei“ jau pakvietė į pirmąjį koncertą Tauragės M.Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje. Šio festivalio lankytojai turi progos pasiklausyti ne tik Lietuvos, bet ir pasaulinio garso muzikantų. Prieš Kalėdas evangelikų liuteronų bažnyčioje bus organizuojamas ir koncertų ciklas „Neškime Kalėdų šviesą“. Koncertai nemokami.

– Kadangi gavau mažesnį finansavimą, tai šiemet vyks šeši koncertai. Labai džiaugiuosi, kad tauragiškiai gali pasiklausyti muzikantų iš Japonijos, Amerikos, Vokietijos, Graikijos, Suomijos ir kitų kraštų ar šalių, o kai kurie muzikantai, sužavėti Taurage, žinią apie ją skleidžia iki šiol. Pavyzdžiui, latvių kompozitorius Aivars Kaleys yra kūręs specialiai Tauragei. O į koncertus kviečiu ir Tauragės atlikėjus, – telefonu „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo I.Kalvanaitė-Pavilanskienė.

Šeštą kartą liepos 16-ąją prasidės kraštiečio Liudo Mikalausko organizuojamas Tarptautinis Tauragės vokalinės muzikos festivalis. Šiam projektui skirta 1000 eurų ir tiek pat iš pirmojo pusmečio kultūros programos lėšų. Iš aštuonių iki rugsėjo pabaigos numatytų renginių į tris bus galima patekti nemokamai, į kitus bilietas kainuos po 3 eurus arba 10 eurų į visus koncertus.

Teatro mylėtojai lapkritį bus laukiami Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ organizuojamoje tradicinėje mėgėjų teatrų šventėje „Kvartetas 2016“. Šiam projektui skirta 800 eurų.

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras