Planai milijoniniai, bet pinigų neturi(15)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-08-29 14:40

Pripučiamą sporto areną planuojama statyti „Šaltinio“ progimnazijos stadione, tam prireiktų 1 mln. Eur. Renaldo Malycho nuotrauka

Pripučiama sporto arena – dar viena Tauragės savivaldybės administracijos vizija. Kai kurių vietos politikų nuomone, išdygti ji turėtų „Šaltinio“ progimnazijos stadione, joje tilptų apie 500 žiūrovų, o naudotis šiuo statiniu galėtų visi sporto entuziastai. Tačiau milijoną eurų kainuojantis statinys Tauragės savivaldybei sunkiai įkandamas, kaip ir ilgai planuotas baseinas, apie kurio statybas politikai nutilo. Ir tokiai arenai, ir baseinui pastatyti prireiks milijonų, tačiau iš kur juos gauti, nežino nei meras, nei tarybos nariai. Žurnalistų klausimą apie šių objektų finansavimą politikai vienas nuo kito mėto it karštą bulvę.

Kūno kultūros ir sporto departamentas nefinansuotų

Paklaustas, ar vis dar turi planų „Šaltinio“ progimnazijos stadione statyti pripučiamą sporto areną, Tauragės meras Sigitas Mičiulis informavo, kad šiuo metu yra užsakytas ir rengiamas investicinis projektas ekonomiškam (A energetinės klasės) daugiafunkciniam kultūros ir sporto kompleksui Tauragėje statyti. Tačiau S.Mičiulis sako keletą kartų lankęsis Kūno kultūros ir sporto departamente ir sužinojęs, kad jeigu Tauragė statys ne pripučiamą, o stacionarią sporto areną, galima gauti iki 70 % paramos. Pasak mero, tokios arenos kaina – apie 2,5 mln. Eur.

„Pripučiamo sporto aikštyno departamentas nefinansuoja, tad jį įrengti reikėtų savomis lėšomis, kol kas skaičiuojama, jog toks arenos tipas kainuotų apie 1 mln. Eur“, – atsakyme „Tauragės kurjeriui“ rašo meras.

Su meru pasikalbėjo probėgomis

„Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė, pasiteiravus, ar diskutavo su rajono vadovais apie planus jos vadovaujamos mokyklos teritorijoje statyti sporto areną, sakė, kad tokia diskusija buvo, tik jau seniai – pavasarį, kai savivaldybės administracijos salėje apie tai kalbėjo ne tik rajono administracijos, bet ir sporto visuomenės atstovai.

– Tačiau mes kalbėjome apskritai apie sporto kompleksą, kad jis šioje vietoje galėtų atsirasti, bet apie pripučiamą dar nekalbėjom. Tik mes tuomet kalbėjom net ne visai apie sporto kompleksą, o apie rimtą, kokybišką stadioną, sporto erdvę, kuria galėtų naudotis ne tik mūsų mokyklos mokiniai, bet ir sporto klubai, sporto mokyklos auklėtiniai, apskritai visuomenė. Paskui, matyt, kažkokiuose sluoksniuose vyko kitokios diskusijos, į kurias aš jau nebebuvau pakviesta, – sakė J.Lazdauskienė.

J.Lazdauskienė tik prisiminė, kad prieš keletą dienų su komisija lankydamas mokyklą meras S.Mičiulis probėgomis jos paklausė, ką ji mananti apie „Šalinio“ progimnazijos stadione ketinamą statyti kompleksą.

– Jei toks kompleksas turės įtakos kokybiškesniam mokinių ugdymui, tuomet, žinoma, pritariu. Tačiau detaliau apie tokias galimybes nesikalbėjome. Apie pripučiamą areną neturiu nuomonės, nesu gyvai mačiusi pripučiamos sporto salės ir nežinau, kaip tokios atrodo. Tai labai laukiu tokios diskusijos su savivaldybės atstovais, nes labai svarbu, kam arena priklausys – mums ar mes būsim nuomininkai, kas ja rūpinsis, kas administruos. Net nežinau, ar tokia arena uždengs visą stadioną, ar ne. Mano nuomone, kažkiek ir gryno oro reikia vaikams sportuojant, ne viskas turėtų būti uždaroj patalpoj, – svarstė mokyklos vadovė.

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas šiuo metu prastos būklės, jį būtina renovuoti.

Iš kur gauti pinigų, nežino

O kaipgi pritilęs baseino klausimas? Jis vis dėlto bus Tauragėje, ar šį projektą galime pamiršti?

Mero S.Mičiulio atsakymas kiek nustebino. Jo teigimu, techninis baseino projektas parengtas (tiesa, tai jokia naujiena), atlikta jo analizė ir tetrūksta statybos leidimo bei paskutinės pažymos iš elektros tiekėjų bendrovės ESO.

„Jį (statybos leidimą, – red.) gavę, tarybos posėdyje prašysime finansavimo“, – „Tauragės kurjerio“ redakciją informavo meras.

Tačiau paprašyti tarybos finansavimo neužtenka. Ar taryba rajono biudžete ras mažiausiai 2 mln. eurų baseinui statyti, ar tokie planai apskritai realūs? Juk valdantieji prižadėjo finansavimo baseinui ieškoti kitais kanalais – prašyti Vyriausybės, Europos Sąjungos ar dar kitokių fondų. Deja, atsakymo į šiuos klausimus meras taip ir nepateikė.

Tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas Darius Stankus apie baseino statybos finansavimą taip pat neturi konkretaus atsakymo.

– Mes nuolat svarstom galimybes finansuoti baseino projektą, bet paskutinių žinių dar neturiu. Yra įvairių pamąstymų, bet galutinio sprendimo dar nėra. Projektas didelis, jo vertė – keli milijonai eurų, o finansavimas, ypač skolinimasis, dabar stipriai apribotas. Kiek aš žinau, mūsų savivaldybė pagal ankstesnes tvarkas galėtų skolintis iki devynių milijonų eurų, bet pagal dabartinę tvarką, kuri įsigaliojo nuo sausio 1-osios, tegali skolintis apie 400 tūkstančių eurų. Blogiausia, kad tas šablonas visoms savivaldybėms vienodas uždėtas – ir toms prasiskolinusioms, ir mūsų, kuri nėra prasiskolinusi, – kalbėjo D.Stankus.

Pasak jo, iš vieno šaltinio finansuoti baseino statybas tikrai bus neįmanoma. Esą svarstomos įvairios galimybės – pavyzdžiui, baseiną statyti etapais.

– Diskutuosim, žiūrėsim, ar bus galimybė, ar ne. Bet kuriuo atveju šį klausimą spręs taryba, ar reikia to projekto, ar ne, – sakė tarybos narys.

Savivaldybės planus vadina sapalionėmis

Seimo narys Darius Petrošius iš rajono biudžeto baseiną svarstantiems statyti vietos politikams kerta atvirai – tai neįmanoma, savivaldai vien iš savo biudžeto lėšų pastatyti tokį objektą, jo nuomone, būtų nepakeliama našta.

– Jie nelabai susigaudo, kaip reikia baseinus statyti. Tokie objektai statomi per Valstybės investicijų programą. Užsiklausė jie Kūno kultūros ir sporto departamento, kaip suprantu, gavo neigiamą atsakymą. Ne taip ieško finansavimo. Jokia savivaldybė iš savo biudžeto baseino nestato. Tai nepakeliama našta. Aš negaliu tokių savivaldybės veiksmų paaiškinti. Manęs pagalbos niekas neprašo, – sakė D.Petrošius.

Paklaustas, ar būtų įmanoma baseino statybų finansavimui gauti lėšų iš kitų šaltinių, ne iš rajono biudžeto, D.Petrošius įsitikinęs, kad tikrai įmanoma. Tik esą reikia „suremti pečius ir ieškoti, o ne mėtytis – tai reikia, tai nereikia baseino Tauragei“.

– Dabar jau, pasirodo, reikia, pinigų prašys tarybos. Ne taip yra daroma. Reikia važiuoti į Vilnių, ieškoti galimybių, jeigu savivalda nusiteikusi prisidėti, ir šitą argumentą naudoti, bet kad pati savivaldybė pastatys savo biudžeto lėšomis, to dar neteko girdėti. Net Druskininkai, man atrodo, taip nestatė. Tiesiai šviesiai sakau – savivalda iš savo pinigų nepastatys, žinant, koks yra biudžetas ir kiek baseinas kainuoja, – svarstė parlamentaras.

Jis priminė, kad baseino projektavimui lėšas skyrė būtent Kūno kultūros ir sporto departamentas. Tai buvo pirmas žingsnis.

– Aš jau seniai sakiau, kad reikia pradėti bent jau pamatus statyti, o ne taip, kaip kai kurie tarybos nariai sapalioja, kad gaus biudžetą iš karto visam baseinui. Niekas taip negavo ir negaus. Tokios statybos trunka ne vienerius metus, bet per kokius trejus metus baseiną pastatyti tikrai būtų galima, – sakė D.Petrošius.

D.Petrošius teigia iš Tauragės mero girdėjęs naujausius planus, kad baseinas Tauragėje bus statomas tik tuomet, jei atsiras privati iniciatyva, o planai prašyti skirti lėšų tarybos iš rajono biudžeto esantys, jo nuomone, tik „akių dūmimas“ prieš Seimo rinkimus.

***

O kol Tauragės politikai pykstasi, Šilalės baseinas pradeda jau antrąjį savo gyvavimo sezoną. Po vasaros dezinfekcijos duris lankytojams jis atvers rugsėjo 1 dieną. Kartu moksleivių tėveliai kviečiami registruoti savo vaikus į mokamus plaukimo užsiėmimus. Baseinas Šilalėje veikia kasdien, nuo 10 iki 22 val. (pirmadieniais nuo 15 val., pirtys darbo dienomis įjungiamos 17 val.).

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras