Dar vienas gelbėtojas: nori į Seimą(20)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-08-22 06:10

Žinomas visuomenininkas Saulius Bagdonas šįkart pasiryžęs nerti į politinius vandenis. Renaldo Malycho nuotrauka

2015-aisiais skambiai pareiškęs, kad politika ne jam ir politiku niekada nebūsiąs, labdaros žygiais ir viešomis paramos akcijomis išgarsėjęs tauragiškis Saulius Bagdonas persigalvojo – visuomenei pranešė stovintis apsisprendimo kryžkelėje: „rinktis „mėsmalę“ Lietuvos politikoje ir pabandyti prisidėti prie šviesesnės ateities ar „mėsmalę“ emigracijoje“. S.Bagdonas šių metų kovą emigravo į lietuvių „meką“ Norvegiją. Tuomet žiniasklaidai jis atviravo esąs nusivylęs politiniais Lietuvos sprendimais ir prognozavo, kad Lietuvą artimiausiais mėnesiais paliks „dar daug žmonių“. Šįkart jis prabilo, kad jei 2020-aisiais pavyktų patekti į Seimą, galėtų būti dar naudingesnis savo šaliai. 

Manė, kad politika sugadintų vardą

2015-ųjų gruodį interviu „Tauragės kurjeriui“ visuomenininkas Saulius Bagdonas pareiškė, kad niekada nebus politiku ir į jokį politinį postą nekandidatuos. Tuomet į žurnalistės klausimą, kodėl niekieno neprašomas rengia įvairias labdaros akcijas, galbūt tokiu būdu siekia užsitarnauti visuomenės palankumą, nes sieks politiko karjeros, S.Bagdonas atsakė nedviprasmiškai: „Daugelis mano, kad sieksiu politiko karjeros. Tikrai ne, drąsiai galiu pasakyti – politiku aš nebūsiu. Tokiu būdu sugadinčiau savo vardą“.

S.Bagdonas ne kartą yra užsiminęs, kad reklamos jam nereikia, esą jį išgarsino jo nuveikti darbai – vyras, vadovaudamas viešajai įstaigai „Aktyvi Tauragė“, o ir pats vienas yra organizavęs daugybę pėsčiųjų žygių, kurių metu žmonės aukojo pinigus sergantiems vaikams, rengė ir daugybę kitų labdaros akcijų. Pėsčias nukeliavo į Kauną, vėliau pėsčiomis apkeliavo ir visą Lietuvą, siekdamas surinkti lėšų Kauno klinikoms, kuriose gydomi onkologinėmis ligomis sergantys vaikai. Šios S.Bagdono akcijos sulaukė didžiulio visuomenės dėmesio, vyras tiesiog maudėsi respublikinės žiniasklaidos dėmesyje.

Tačiau po keleto mėnesių pareiškė paliekąs Lietuvą ir emigravo į Norvegiją, kur dirba statybų sektoriuje. Tuomet apie Lietuvą ir jos ateitį visuomenininkas kalbėjo pesimistiškai, prognozavo, kad šalį paliks dar daug žmonių, o priimti nelinksmą sprendimą palikti gimtinę jį, kaip ir daugumą tėvynainių, privertę ekonominiai motyvai.

Sieks to, ko niekada nenorėjo – būti valdžioje

Ir gyvendamas Norvegijoje S.Bagdonas nuolat aktyviai reiškėsi socialiniuose tinkluose. Tiesa, kasdieniniame Tauragės gyvenime tapo kiek primirštas. Tačiau per Žolinę apie save vėl skambiai priminė, socialinio tinklo paskyroje pareiškęs, kad ketina kandidatuoti į Seimą (rinkimai į parlamentą vyks 2020 metais). Iki šio politinio įvykio dar treji metai, tačiau S.Bagdonas teigia siekiąs pasitikrinti – paklausti visuomenės nuomonės, ar tai daryti jam verta.

„Manęs daug kas klausia – Sauliau, tu tiek padarei gerų darbų Lietuvai, o dabar antrą kartą atsidūrei emigracijoje, ar nereikalingi tokie žmonės savo šaliai?

Kai esi toli nuo tėvynės, labai lengva pažvelgti į viską iš šono. Ir iš tiesų paskutinius 10 metų aš rūpinausi kitais, bet užmiršau savo šeimą ir save. Aš niekada nedariau gerų darbų dėl reklamos, man to mažiausiai reikia. Gerus darbus kūriau, nes pats žinau, kas yra duona be sviesto ar grėsminga liga. Kai puoši pasaulį gerais darbais nesiekdamas jokios naudos – jie visada pavyksta. Daug iš dabar tai skaitančių žmonių žino.

Aš niekada nemaldavau politikų suteikti man darbą ar kitaip padėti tęsti šias gražias iniciatyvas. Bet abejingumą jie parodė. Ne tik provincijos, bet ir vyriausybės lygmenyje. Tai praeitis, į kurią aš nelinkęs koncentruotis, nes tai veda į niekur.

Ne ką mažiau sulaukiu klausimų apie tai, ką planuoju toliau. Geri darbai toliau vyksta, aš surandu laiko grįžti pas savo komandą ir juos kartu įkūnyti. Bet tai, kokią aš Lietuvą norėčiau matyti, tie keli renginiai per metus – lašelis jūroje.
Priėjau tašką, kai supratau, kad norint bent kažkiek pakeisti Lietuvą, turiu siekti to, ko niekada nenorėjau – pačiam būti valdžioje. Politiko amplua mūsų šalyje yra stipriai suterštas, todėl daug jaunų ir protingų žmonių paprasčiausiai atsisako galimybės save realizuoti. Aš juos puikiai suprantu.

Šiandien aš apsisprendimo kryžkelėje: rinktis „mėsmalę“ Lietuvos politikoje ir pabandyti prisidėti prie šviesesnės ateities ar „mėsmalę“ emigracijoje. Tiesiog žinau, kad galiu būti labai naudingas, per daug myliu savo šaknis.

2020 metų seimo rinkimai. Ar balsuotumėte už mano iniciatyvas Lietuvai? Man labai svarbi jūsų nuomonė, ačiū“, – į visuomenę kreipiasi S.Bagdonas. 

Šįkart su žiniasklaida neatvirauja

Toks visuomenininko pareiškimas sukėlė atsiliepimų audrą. Dauguma S.Bagdoną pažįstančių žmonių pritaria jo idėjai „būti valdžioje“ ir net ragina kandidatuoti į parlamentą, jau dabar pažadėdami savo ir bičiulių balsus, kiti atvirkščiai – juokiasi iš tokio pareiškimo ir primena jo žodžius niekada nebūti politiku.

Ką apie tai mano pats S.Bagdonas? „Tauragės kurjeriui“ pavyko susisiekti su šiuo metu Norvegijoje gyvenančiu visuomenininku. Tačiau kalbėti šia tema jis atsisakė, pareiškęs, kad „dar anksti“.

„Kai apsispręsiu – tada. Kol kas palaukime. Tai įvyks greit ir aš informuosiu. Šiuo metu kalbuosi su daug protingų žmonių, stengiuosi pakloti pamatą ateinančiam gyvenimo žingsniui“, – „Tauragės kurjeriui“ atsakė S.Bagdonas.

Kas tie „protingi žmonės“ ir kokiu būdu – kaip nepriklausomas kandidatas ar kaip kurios nors politinės partijos narys S.Bagdonas bandys patekti į Seimą, jis neatskleidė. Nors S.Bagdonas mano, kad patekti į Tauragės rajono savivaldybės tarybą jam būtų vieni niekai, apie artimesnius savivaldos ir tiesioginius mero rinkimus (jie vyks 2019 m.) neužsimena.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras