Antrajame mero rinkimų ture – aktyvesni rinkėjai(45)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-03-17 09:33

TK archyvo nuotrauka

Šiandien Tauragės rajonas renka būsimą merą. Kol kas stebimas gana nemažas rinkėjų aktyvumas – prie balsadėžių atėjo daugiau nei 10 proc. rinkėjų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad išankstiniame balsavime savo teise išreikšti pasirinkimą pasinaudojo 8,56 proc. Tauragės rajono rinkėjų (kovo 3-ią – 7,81 proc.). O šiandien, 11 valandos duomenimis, prie balsadėžių atėjo net 10,74 proc. balsavimo teisę turinčių gyventojų (kovo 3-ią 11 val. balsavusių buvo 9,87 proc.). Tai rodo, jog rajono rinkėjai aktyvesni net už šalies vidurkį, kuris skelbia, jog balso teise pasinaudojo 9,46 proc. rinkėjų.

Pagal statistinius duomenis sprendžiant, ryte gan vangiai balsavę žmonės, į rinkimų apylinkes ėmė plūsti apie 10 val. Subendrinus išankstinio balsavimo ir šiandienos skaičius, jau balsavo 19,30 proc. Tauragės rajono mero rinkėjų.

Aktyviausiai balsuoti traukia Mažonų apylinkės rinkėjai, kurių 11 val. balsavusių buvo 15,23 proc. Tiesa, prie apylinkėje registruotų rinkėjų pridėjus balsavusius iš anksto, aktyviausia tampa Tauragės apylinkė, kurioje iš viso balsavo jau 28,02 proc. gyventojų.

Nors kol kas rinkėjų aktyvumas yra didesnis nei pirmajame mero rinkimų ture ir tai džiugina, vis dėlto kaimyninis Šilalės rajonas demonstruoja pavydėtiną pilietiškumą – net 24,81 proc. tenykščių gyventojų atėjo balsuoti.

Rinkimų dieną aktyviai dirba ir policijos pareigūnai, fiksuodami pranešimus apie galimus pažeidimus. Skelbiama, kad nuo išankstinio balsavimo, prasidėjusio kovo 13-ąją, iki šiandienos gauti 36 pranešimai apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Du ikiteisminiai tyrimai pradėti Utenos ir Šiaulių apskrityse bei surašyti 3 administracinio nusižengimo protokolai Vilniaus, Alytaus ir Tauragės apskrityse. Jau rašėme, kad Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai surašė administracinio nusižengimo protokolą vienam rinkėjui, kuris kovo 13-ąją į išankstinį balsavimą atėjo neblaivus.

Skaityti komentarus (45) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras