Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Aušrinės Norkienės rankose – Seimo narės pažymėjimas(15)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-11-03 17:02

Nuotrauka Edvard Blaževič | alfa.lt

Šiandien, ketvirtadienį, parlamento rūmuose naujai išrinktiems Seimo nariams įteikti pažymėjimai. Tarp jų – ir tauragiškei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatei, kol kas dar mūsų rajono vicemerei Aušrinei Norkienei.  

„Tauragės kurjeris“ A.Norkienę pakalbino prieš pat kelionę iš sostinės į Tauragę. Čia ji liks gyventi prasidėjus naujos kadencijos Seimo darbui. Kaip ji pati sakė žurnalistei, tik nakvos Seimo narių viešbutyje, išsikelti į sostinę su vaikais ir vyru neketina.

A.Norkienė patikino, kad nuotaika puiki, ji nusiteikusi darbingai. Paklausta, kokiame Seimo komitete norėtų dirbti atsakė, kad norai gali būti vieni, o reali situacija – kita, kadangi komitetams yra kvotos, o frakcija didelė. Tiesa, ji jau yra pareiškusi norą dirbti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete. Esą galėtų dirbti Švietimo ar Audito komitete.  

Šiandien į Seimą nuvykusi A. Norkienė susitiko su frakcijos nariais, po to Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas įteikė pažymėjimus.

Seimo nario pažymėjimas – plastikinė kortelė su dviem mikroschemomis, viena skirta balsuoti Seimo posėdžių salėje, su kita galima susisiekti ir nustatyti to asmens tapatybę distanciniu būdu. Su ja galima patekti į Seimo rūmus, Vyriausybę, Prezidentūrą.

Pirmasis naujojo Seimo posėdis vyks lapkričio 14-ąją, tuomet ir prisieks šalies išrinktieji.

Naujos kadencijos Seime dirbs 59 dabartiniai parlamentarai ir 82 nauji arba po pertraukos į parlamentą grįžę politikai.

Didžiausią frakciją naujajame parlamente turės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Ji turi 56 mandatus iš 141. Konservatoriai laimėjo 31 mandatą, socialdemokratai – 17, Liberalų sąjūdis – 14, po aštuonis – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Du mandatus gavo ir save išsikėlę kandidatai.

Lapkričio 8 dieną Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje A. Norkienė bus atleista iš vicemerės pareigų. Į jos vietą bus skiriamas kitas tarybos narys. 

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras