Naujasis tarybos narys kanceliarinių išmokų neatsisakys (43)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-26 13:54

Tomas Raulinavičius. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Prognozės pasitvirtino – Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariu vakar iškilmingai „įšventintas“ Tomas Raulinavičius. Jis pakeitė ilgametį tarybos narį konservatorių Antaną Stankų. Pastarasis į žiniasklaidos skambučius nebeatsiliepia – šeštadienį jo mandatas buvo panaikintas, A.Stankus tapo privačiu asmeniu. „Tauragės kurjerį“ pasiekė informacija apie tikrąsias A.Stankaus traukimosi iš politikos priežastis: pasak šaltinių, jis palieka ne tik tarybą, bet ir Lietuvą – keliasi gyventi į Ispaniją, kur turi nekilnojamojo turto. A.Stankus buvo turtingiausias Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys. 

Svarstyti Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Antano Stankaus prašymo atsisakyti mandato Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rinkosi rugsėjo 14-ąją. Politiko prašymas tenkintas – šeštadienį, rugsėjo 16 dieną, VRK sprendimas pripažinti negaliojančiu A.Stankaus savivaldybės tarybos nario pažymėjimą ir savivaldybės tarybos nariu į atsilaisvinusią vietą paskirti Tomą Raulinavičių įsigaliojo.

T.Raulinavičiaus priesaiką vakar sušauktame savivaldybės tarybos posėdyje priėmė iš Vilniaus į Tauragės savivaldybės tarybos posėdį atvykusi VRK narė Aistė Žilinskienė.

Nusipirko butą Ispanijoje

Tarybos nario mandato atsisakęs A.Stankus kiek anksčiau žiniasklaidai yra sakęs, kad iš politikos traukiasi užleisdamas vietą jaunesniam. Jis paneigė gandus, kad mandato atsisakė dėl sveikatos problemų. Šįkart žiniasklaidą pasiekė informacija, kad tikrosios jo traukimosi iš aktyviosios politikos priežastys daug žemiškesnės – esą jis su žmona išvyksta gyventi į Ispaniją, kur turi įsigijęs nekilnojamojo turto.

A.Stankaus telefonas pastarosiomis dienomis buvo išjungtas. Į elektroniniu paštu siųstus klausimus jis neatsakė, tačiau kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, redakcija iš A.Stankaus sulaukė trumposios žinutės telefonu: „Šiais metais įsigijome butą Ispanijoje. Lietuvos palikti neplanuoju, nes čia mano šeima, verslas ir visuomeninė veikla. Dirbau, dirbu ir dirbsiu Tauragės žmonių labui“, – rašo A.Stankus.

Informaciją apie A.Stankaus planus, susijusius su Ispanija, „Tauragės kurjeriui“ iš dalies pavirtino ir taryboje jį pakeitęs T.Raulinavičius.

Atstovaudamas Tėvynės sąjungai vadovaus laikraščiui

T.Raulinavičius iki šiol ėjo laikraščio „Tauragės žinios“ direktoriaus-redaktoriaus pareigas, 2015-aisiais su konservatorių rinkiminiu sąrašu bandė patekti į savivaldybės tarybą, tačiau nebuvo išrinktas. Tėvynės sąjungai tuomet atiteko dvi vietos taryboje – į jas sėdo Antanas Stankus ir Darius Bredelis. Į aktyviąją politiką sukantis vyras prieš keletą dienų viešai paskelbė, kad traukiasi iš leidinio redaktoriaus pareigų, tačiau nutylėjo, kad direktoriauti laikraščiui lieka. Pasitraukęs iš redaktoriaus pareigų T.Raulinavičius tikisi, kad vadovaudamas viešajai įstaigai, leidžiančiai laikraštį, Lietuvos visuomenės etikos kodekso nepažeis, nors jo 23 straipsnis sako: „Žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui. Žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijoje, dalyvavimu politinių partijų veikloje“. 34-erių metų T.Raulinavičius Klaipėdos universitete yra įgijęs lietuvių filologijos ir bibliotekininkystės specialybes.

T.Raulinavičius: „Aš turbūt neatsisakysiu šitų išmokų“

Apie tai ir daugelį kitų iki šiol neviešintų dalykų – interviu su jau tarybos nariu T.Raulinavičiumi. 

„Tauragės kurjeris“.Visuomenei pranešėte, kad nusprendėte „stoti į kitą barikadų pusę“, tai yra sukate į politiką, tačiau motyvo, kodėl tokį sprendimą priėmėte, neatskleidėte. Taigi kodėl? Ką būdamas tarybos nariu ketinate nuveikti? Kokios rajono valdymo sritys jums artimesnės?

T.Raulinavičius. Nes tai turbūt įdomu man yra. Iki šiol buvau tarybos posėdžių stebėtojas. Pamaniau, kad būtų gerai prisidėti ir būti dalyviu šitos politikos. Kiek preliminariai šnekėjau su Sonata Jurgiliene, savivaldybės tarybos sekretore, tai veikiausiai teks darbuotis Ekonomikos ir finansų komitete. Galbūt artimesnės būtų švietimo temos. Bet turbūt sudėtinga būtų perdėlioti komitetų sudėtis, senieji tarybos nariai įsidirbę.

TK. Esate skelbęs, kad sustabdėte narystę Tėvynės sąjungoje. Ar ją atnaujinsite?

T.R. Nors ta naujiena jau pakankamai sena, aš visiškai nesukau galvos, kai man vienokį ar kitokį postą matavo. Tokios kalbos pasklido, kai partijos taryba pareiškė nepasitikėjimą Vytautui Navickui (Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, – red.). Nesu partijos narys, sprendimuose nedalyvauju ir, tiesą pasakius, gal ne viską ir žinau, nors negaliu pasakyti, kad nieko nežinau. Tai šita situacija dabar su taryba nėra man kad būtų kruopščiai planuota, dėliota. Ir, kaip žinia, Antano Stankaus pozicija trauktis iš politikos daugeliui buvo netikėta. Aš nesu sustabdęs narystės partijoje, aš esu išstojęs iš partijos. Akivaizdu, kad atstovausiu Tėvynės sąjungos interesams, nes būtent su tuo sąrašu išėjau į tarybą, bet su Giedre Stulginskiene (konservatorių partijos Tauragės skyriaus pirmininke, – red.) turbūt dar šiuo klausimu kalbėsime.

TK. Ar liekate dirbti laikraščio direktoriumi?

T.R. Taip.

TK. Kaip manote, šiuo atveju interesai nebus supainioti?

T.R. Mano pagrindinis tikslas – nesupainioti. Visuomenės informavimo etikos kodeksas pasisako, kad politiko ir žurnalisto darbas nėra suderinamas.

TK. Tai straipsnių nerašysite?

T.R. Taip.

TK. Ar atsisakysite kanceliarinių išmokų (kiekvienam tarybos nariui jų skiriama 300 Eur, – red.), kaip tai buvo padaręs jūsų pirmtakas Antanas Stankus?

T.R. Aš turbūt neatsisakysiu šitų išmokų. Motyvas būtų tas, kad tas darbas turbūt reikalauja kažkokių išlaidų.

TK. O ką tuomet atsakytumėte tiems, kas skleidžia gandus, jog tokiu būdu jūsų vadovaujamos įstaigos leidinio rėmėjams jums nereikės kelti atlyginimo – prie direktoriaus algos gausite dar 300 eurų iš biudžeto? Tokia informacija pasklido iš pačios partijos, dar svarstant jūsų kandidatūrą siekti tarybos nario mandato.

T.R. Tokią hipotezę nežinau net kelti kam reikėtų. Jeigu šita informacija, kad taip kalba partijos nariai, yra tikra, tai, matyt, pikti liežuviai, dėl kažkokių priežasčių bandantys siekti neaišku kokių tikslų. Man tai skamba nerealiai ir be jokio loginio pagrindimo.

TK. Ar tiesa, kad Antanas Stankus išvyksta gyventi į Ispaniją? Jis yra, dar būdamas tarybos nariu, svarstant jūsų kandidatūrą siekti tarybos nario mandato, apie tai užsiminęs?

T.R. Aš esu apie tai girdėjęs, kad jis ketina skirti poilsio sau. Man gal neetiška tai komentuoti, bet jis pareiškė, kad ketina atsipūsti, nes jau amžius. Ir aš esu girdėjęs, kad jis ketina ilsėtis Ispanijoje, tik nežinau, ar čia galima pasakyti – gyventi toje šalyje.     

Skaityti komentarus (43) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras