Opozicija apie elektrinius autobusus: „Virvės vijimas iš bezdalų“(23)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-03-17 13:06

Redakcijos archyvo nuotrauka

Trečiadienį tarybos valdantieji, opozicija tam nepritarė, nubalsavo už dalyvavimą projekte „Tauragės miesto viešojo susisiekimo autoparko transporto priemonių  atnaujinimas“ – teiks paraišką elektrobusams pirkti. Įžvelgusi interesų konfliktą, opozicija kai kuriuos tarybos narius išvadino „kapitalistais“.  

Kad galėtų dalyvauti šiame Europos Sąjungos projekte, savivaldybės administracija, nors sąsajas tarp pirkimo ir projekto neigia, paskelbė konkursą vežėjui atrinkti. Rizikuojama savivaldybės įmonės likimu – garsiai kalbama, kad Tauragės autobusų parkas vargu ar laimės konkursą, nors visais būdais mažina kilometražo kainą – atleido 20 darbuotojų. Jei ne savivaldybės įmonė, kaip posėdžio metu teigė tarybos narys Antanas Stankus, bus kita.

– Noriu pasidžiaugti, kad priimsim tokį sprendimą, kuris pagerins mūsų miesto dirbančiųjų patekimą į darbo vietas. Planuojama, kad autobusas kursuos kas pusę valandos. Į pramonės rajoną dabar autobusai nekursuoja. Tai labai džiugu ir sveikintina, – sakė turtingiausias savivaldybės tarybos narys A.Stankus, pramonės rajone veikiančio industrinio parko savininkas.

Ir dėl dalyvavimo projekte, ir dėl viešojo vežėjo paslaugos pirkimo konkurso abejonių išsakė opozicijos atstovai. Išgirdę tokius tarybos nario A.Stankaus džiūgavimus, jie įžvelgė interesų konfliktą, o Viktoras Kovšovas „kapitalistams“ pasiūlė nuo sprendimo priėmimo susilaikyti.

– Virvės vijimas iš bezdalų, – taip elektrinių autobusų projektą pavadino Stasys Lapė. – Daug abejonių, ar Tauragė laimės. Jei ne, laidojam savo įmonę. 

Anksčiau savivaldybė informavo, kad bendra elektrobusų pirkimo projekto vertė – beveik 400 tūkst. eurų. Per tarybos posėdį savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė sakė, kad atsisakius projekte dalyvauti Šilalei ir Jurbarkui mūsų rajonas galėtų pretenduoti gauti 700 tūkst. eurų paramą.

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras