Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Opozicija paliko posėdžių salę: valdančiuosius kaltina kenkimu rajonui(94)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-12-07 09:51

Opozicija paliko posėdžių salę. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Šiandien didžiojoje savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyksta eilinis savivaldybės tarybos posėdis. Klausimų ketinama išnagrinėti daug, tačiau pirmas atvejis Tauragės politinėje istorijoje – vos prasidėjus posėdžiui opozicija paliko salę ir posėdyje nebedalyvaus. Paklaustas, kodėl, opozicijos lyderis socialdemokratas Pranas Petrošius sako, kad politinė mažuma nebegali apsikęsti valdančiųjų sprendimais, jo nuomone, kenkiančiais visiems rajono žmonėms. 

Į tarybos posėdį šiandien susirinko 23 tarybos nariai (Vidas Bičkus išvykęs darbo reikalais, Kęstutis Petkus sega). 10 opozicijos narių vos prasidėjus posėdžiui paliko salę ir į posėdį sako nebegrįšiantys. Ar taip pat elgsis ir kito posėdžio metu, opozicijos lyderis Pranas Petrošius kol kas nepatvirtino.

Paklaustas, kodėl opozicija paliko salę ir ar šiandien salėje likusi dauguma galės priimti sprendimus, P.Petrošius sakė, kad toks sprendimas priimtas dėl, jo teigimu, valdančiosios daugumos piktnaudžiavimo.

– Valdančioji dauguma piktnaudžiauja visų rajono gyventojų vardu, naudoja lėšas nesąžiningai, netvarkingai, kadrų politiką sprendžia nesąžiningai ir netvarkingai, savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių valdybų formavimas taip pat nesąžiningas ir netvarkingas, švenčių organizavimas ir jų finansavimas nesąžiningas ir netvarkingas. Mes, kaip opozicija, pareikalavome, kad šiandien savivaldybės administracijos direktorius pateiktų atsakymą bent į vieną iš mūsų klausimų – dėl psichologinio klimato savivaldybės administracijoje problemos sprendimo. Šis konfliktas tęsiasi jau metus. Deja, jie mums parodė, kad mūsų nepageidauja. Valdančioji dauguma, turėdami vienu žmogumi daugiau, demonstruoja savo jėgą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Petrošius.

Mažumos atstovas teigia, kad socialdemokratai ir „tvarkiečiai“ atstovauja labai daug rajono rinkėjų, todėl piktnaudžiauti daugumai neleis.

– Šiandien prasidėjus tarybos posėdžiui paklausėme labai paprasto dalyko. Tauragės kabelinė televizija, kurios savininkas yra tarybos narys liberalas Vilmantas Liorančas, transliuoja tarybos posėdžius. Argi sudėtinga buvo informuoti tarybą ir rajono gyventojus, kiek tai kainuoja biudžetui? Opozicijai neatsakyta į daugybę kitų klausimų. Jie ignoruojami. Galiu drąsiai teigti, kad daroma viskas, ko nori liberalai ir vienos šeimos klanas, – emocingai kalbėjo salę palikę P.Petrošius.

Salėje likę 13 daugumos atstovų šio tarybos posėdžio metu galės priimti sprendimus. Tačiau jei kitų posėdžių metu daugumos būtų nors vienu mažiau, o mažuma paliktų salę, posėdis nutrūktų – sprendimų be kvorumo priimti būtų neįmanoma.

Be opozicijos likusi valdančioji dauguma iš Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybos pašalino vieną narį – koaliciją palikusį Silverijų Statkų. Į vietą stebėtojų taryboje paskirta liberalė Rima Bandzinaitė-Latožienė.  

Skaityti komentarus (94) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras