Tarybos senbuvis kėdę svarsto perduoti jaunesniam(17)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2017-09-04 06:09

Antanas Stankus: „Turi būti progresas“. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės politinėje padangėje šviečia pasikeitimai – ilgametis Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys konservatorius Antanas Stankus pareiškė svarstantis atsisakyti tarybos nario mandato. Šią žinią partijos kolegoms politikas pranešė praėjusią savaitę sušaukto partijos Tauragės skyriaus tarybos posėdžio metu. A.Stankus žiniasklaidai atskleidžia siekiantis užleisti vietą jaunesniam partijos nariui, tačiau kas realiai jį galėtų pakeisti, nutyli. Už būsimąjį kandidatą į savivaldybės tarybą partijos nariai balsuos jau šią savaitę. 

Traukdamasis siektų progreso 

Paklaustas, kodėl nusprendė trauktis iš aktyvios politikos ir atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, Antanas Stankus su „Tauragės kurjeriu“ neatviravo, tačiau paneigė gandus, kad tarybą ketina palikti dėl sveikatos problemų.

– Dar niekas niekur nesitraukia, dar niekas neaišku, – antradienį „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Stankus, tačiau čia pat patvirtino, kad apie traukimąsi iš politikos svarsto.

Pasak A.Stankaus, prašymo panaikinti jo mandatą Vyriausiajai rinkimų komisijai jis dar neįteikė.

– Tų pamąstymų gali būti labai daug. Turi progresas būti. Kolegoms apie tai, kad svarstau trauktis, pranešiau todėl, nes nesu stagnatorius, reikia, kad jauni ateitų. Tačiau dar sprendimo nėra. Ir jeigu traukčiausi, tai tikrai ne dėl sveikatos problemų. Čia nesąmonė paskutinė. Nei aš guliu ligoninėj, nei aš sergu. Čia vėl kažkieno versija, – pasvarstė A.Stankus.

Konservatorius A.Stankus savivaldybės tarybos narys yra jau ketvirtą kadenciją. Kartu politikas yra ir ilgametis kitų visuomeninių organizacijų – „Rotary“ klubo, Tauragės krašto bajorų sąjungos narys, vadovauja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriui.

R.Matemaitis į tarybą neis

Pagal Tėvynės sąjungos rinkimų sąrašą, A.Stankui atsisakius tarybos nario mandato, pretenduoti į atsilaisvinusias politines pareigas pirmas galėtų Tauragės visuomenei gerai pažįstamas konservatorius Raimondas Matemaitis (yra ėjęs Tauragės vicemero pareigas). Tačiau „Tauragės kurjeriui“ jis patvirtino, kad tarybos nario mandato nesiektų. Mat šiuo metu dirba ne Tauragėje, o verslo įmonės, kurioje dirba, politika esanti nesikišti į politiką.

– Šiuo metu pagal savo darbo pobūdį nelabai galiu atstovauti rinkėjams taryboje. Šį kartą esu apsisprendęs, kol dirbu dabartinį savo darbą, mandato nesieksiu, – sakė R.Matemaitis.

Iš tarybos trauktis ketinantis A.Stankus greičiausiai ir turėjo mintyje ne R.Matemaitį, o po jo rinkiminiame sąraše įrašytą savo remiamo leidinio „Tauragės žinios“ direktorių-redaktorių Tomą Raulinavičių. Būti savivaldybės tarybos nariu žiniasklaidos priemonių vadovams ir žurnalistams draudžia Visuomenės informavimo etikos kodeksas, tačiau vargu, ar T.Raulinavičiui siekiant politinės karjeros tai taptų rimta kliūtimi. Būdamas konservatorių partijos nariu, jis dirbo ir laikraščio redakcijoje, ir Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėju, 2015 metų savivaldos rinkimuose kandidatavo į savivaldybės tarybą ir tik po Žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus viešos kritikos sustabdė savo narystę partijoje. Konservatorių partija prieš keletą savaičių T.Raulinavičiaus kandidatūrą svarstė ir į kitas pareigas – Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. Šias pareigas einančiam Vytautui Navickui partija pareiškė nepasitikėjimą, tačiau iš posto neišvertė.

Susisiekti su T.Raulinavičiumi ir paklausti apie jo ketinimus „Tauragės kurjeriui“ nepavyko. Jis buvo nepasiekiamas ne tik asmeniniu telefonu, bet ir socialiniuose tinkluose, neatsakė ir programa „Skype“, nors buvo prie jos prisijungęs.

Rinksis tarp T.Raulinavičiaus ir G.Stulginskienės

Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkė, Šiaulių banko Tauragės filialo valdytoja Giedrė Stulginskienė, kuri taip pat yra reali pretendentė eiti tarybos nario pareigas vietoj A.Stankaus (sąraše yra po T.Raulinavičiaus), „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad partijos skyriaus taryba svarsto, ką A.Stankui atsistatydinus siųsti į tarybą – ją ar T.Raulinavičių. G.Stulginskienė informavo, kad apsispręsti balsuodama už galimus kandidatus partijos skyriaus taryba planuoja dar šią savaitę. Ji pati neatmeta galimybės eiti savivaldybės tarybos narės pareigas, o paklausta, ar tokiai veiklai neprieštarautų banko vadovybė, patikino, kad Šiaulių banko darbuotojams politinė veikla leidžiama, deklaravus viešuosius ir privačius interesus.

Šiaulių banko Personalo departamento direktorė Jurgita Simanavičiūtė informavo, kad Šiaulių bankas nedraudžia darbuotojams dalyvauti politinėje veikloje. Tačiau, pasak J.Simanavičiūtės, jei veikla jau apima konkrečias pareigas, kiekvienas atvejis, ar tai netrukdo darbuotojui dirbti savo tiesioginio darbo, vertinamas atskirai. Banke, jos teigimu, užtikrinamas veiklų atskyrimas.

Tarybos pirmininkas, meras Sigitas Mičiulis patvirtino, kad valdančiosios koalicijos partnerių yra informuotas apie A.Stankaus ketinimą atsisakyti tarybos nario mandato, tačiau savo nuomonės apie galimus pasikeitimus taryboje neišsakė. Mero teigimu, laisvos savivaldybės tarybos nario vietos užėmimo tvarka yra aiškiai reglamentuota Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras