Vieši kaltinimai rajono vadovams: „Vienas žmogus pardavė savivaldybės turto už 260 tūkst. eurų“(37)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-09-18 21:35

Į spaudos konferenciją susikvietę žurnalistus socialdemokratai pareiškė nepasitikėjimą valdančiąja dauguma. Autorės nuotrauka 

Trečiadienio rytą Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija surengė spaudos konferenciją. Žiniasklaidai pateiktas viešas pranešimas, kuriuo socialdemokratai atvirai kaltina valdančiąją koaliciją savivaldybės turto parceliavimu. Socdemų teigimu, šiuo metu laukiama teisininkų išvadų, jas gavus, ketinama kreiptis į teisėsaugos institucijas – prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą. 

Pasak socialdemokratų frakcijos pirmininko Prano Petrošiaus, spaudos konferenciją tarybos opozicija sušaukė atsižvelgdama į valdančiųjų nuostatą spaudos konferencijų apskritai atsisakyti.

– Kadangi rajono valdančioji dauguma atsisako su jumis bendrauti, atsakymus į klausimus, kurie rūpi ne žurnalistams, o visai visuomenei, pateiksime mes, – žurnalistams savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė P.Petrošius.

Opozicija spaudos konferencijas žada šaukti kas mėnesį.

Socialdemokratų frakcija žiniasklaidai pateikė viešą pranešimą, kuriuo visuomenę informuoja, kad „rugpjūčio 31 dieną tarp UAB „Dunokai“ ir privačios bendrovės savivaldybės iniciatyva buvo pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis. Socialdemokratų partijos Tauragės frakcija atidžiai stebėjo sandorio eigą ir šiai dienai kyla pagrįstos abejonės, jog UAB „Dunokai“ turtas yra perleistas susitarimo būdu“.

Socialdemokratų frakcija pateikė viešus kaltinimus Tauragės rajono vadovams – savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui ir rajono merui Sigitui Mičiuliui parceliuojant visų tauragiškių turtą. Kaip skelbiama socialdemokratų išplatintame pranešime spaudai, tokio griežto opozicijos vertinimo šie žmonės sulaukė nuspręsdami parduoti dalį šios savivaldybės įmonės teritorijos ir pastatų. Tokį sprendimą opozicija vadina kriminalu ir teigia manantys, kad jį inicijavo vienas žmogus – savivaldybės administracijos vadovas M.Petraitis. „Dunokų“ turtas privačiam verslui be jokio aukciono esą buvo parduotas už 260 tūkstančių eurų.

– Kiek pasiūlė privati bendrovė, iš esmės už tiek ir pardavė. O gal tas turtas vertas pusės milijono eurų? Ir kas galėtų paneigti, kad vyksta nešvarus savivaldybės turto parceliavimas ir neteisėtas turtėjimas visų tauragiškių sąskaita? – spaudos konferencijos metu kalbėjo P.Petrošius.

Savivaldybei priklauso 56,14 proc. „Dunokų“ akcijų. P.Petrošiaus teigimu, rajono savivaldybės administracijos direktoriui M.Petraičiui patikėta šias akcijas valdyti, o ne pardavinėti savivaldybės bendrovės turtą. Pasak opozicijos vado, bendrovės valdyboje, kuriai šiuo metu pirmininkauja M.Petraitis, jis vienas nulemia bet kokį sprendimą, esą taip nutiko ir balsuojant dėl dalies „Dunokų“ turto pardavimo privačiai bendrovei. Į privačių akcininkų, kurių bendrovėje yra per 40 proc., ir įmonės vadovų nuomonę esą neatsižvelgta.

– Savivaldybės administracijos direktorius pagal 2007 metų Vyriausybės nutarimą kaip akcijų valdytojas privalo veikti savivaldybės bendrovės naudai. Tačiau matome tikslingą savanaudišką veikimą ne savivaldybės, o privačios bendrovės naudai. Savivaldybės administracijos direktorius elgiasi taip, tarsi tebevadovautų savo bankrutuojančiai privačiai įmonei. Kodėl savivaldybės turtas nebuvo pardavinėjamas viešai? „Dunokai“ buvo priversti dalį savo turto ir teritorijos parduoti, o dabar jiems patiems siūloma ieškoti naujo sklypo veiklai plėtoti. Meras, keletą mėnesių iki pirmojo „Dunokų“ valdybos svarstymo dėl turto pardavimo privačiai bendrovei ne kartą buvo susitikęs su jos atstovais. Ir kas gali paneigti, kad tuose susitikimuose nebuvo sutarta, už kiek bus perleistas savivaldybės turtas? – kalbėjo P.Petrošius.

Socialdemokratų teigimu, šiuo metu laukiama teisininkų išvadų apie „Dunokų“ ir privačios bendrovės sandorį. Opozicija pareiškė ketinanti kreiptis į prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Be to, P.Petrošius pareiškė turįs neoficialios informacijos, kad savivaldybės vadovai buvo susitikę su Tauragėje veikiančios „Molupis ir Ko“ bendrovės atstovais ir siūlė jiems įsigyti visą „Dunokų“ akcijų paketą. Paklaustas, kiek pagrįsta ši informacija, P.Petrošius tikino negalįs atskleisti šiuos duomenis pateikusio šaltinio, esą juos atskleidę žmonės nenori būti viešinami. Tačiau tikimasi, kad jie bendradarbiaus su teisėsauga.

Dalį „Dunokų“ bendrovės turto įsigijo greta veikianti „Netmark“ įmonė. Įsigytoje teritorijoje įmonė ketina statyti naują cechą.

Į spaudos konferenciją atvykusi mero atstovė spaudai Vytautė Čėsnaitė socialdemokratų pasiteiravo, kodėl jie į spaudos konferenciją nepakvietė nei mero, nei savivaldybės administracijos direktoriaus, esą jiems nesuteikta galimybė atsakyti į viešai pareikštus kaltinimus. Viktoras Kovšovas mero atstovei paaiškino, kad spaudos konferencijos rengiamos ne tretiesiems asmenims, o žurnalistams, siekiant, kad šie paskleistų viešinamą informaciją. Esą kokiu būdu rajono vadovai atsikirs į pateiktus kaltinimus ir kaip savo veiksmus paaiškins visuomenei – jų reikalas.

Po spaudos konferencijos „Tauragės kurjeris“ susisiekė su bendrovės „Molupis ir Ko“ vadove Biruta Cibitiene. Jos pasiteiravome, kiek pagrįsta gali būti socialdemokrato P.Petrošiaus pateikta informacija, kad savivaldybės administracijos vadovai galėjo „Molupiui“ siūlyti įsigyti savivaldybės bendrovės „Dunokai“ akcijas. Kiek prisimena B.Cibitienė, M.Petraitis kadaise trumpai yra dirbęs „Molupio“ bendrovėje.

– Absoliučiai negaliu nieko komentuoti, gal tai buvo truputį seniau, kai bendrovei vadovavo Ramūnas Šniepis. Pas mane tikrai niekas nebuvo atėjęs. Modestą Petraitį tik pažįstu iš matymo, jis yra dirbęs „Molupyje“ seniai, lyg 2008 metais, ir labai trumpai, man atrodo, tik kelis mėnesius. Kiek žinau, jis dirbo finansininku, bet ar su buvusiais šeimininkais išsiskyrė požiūris, nežinau. Čia kaip anekdotas buvo – du ar tris mėnesius jis tedirbo, – sakė B.Cibitienė.

Ar kas nors iš rajono valdžios dėl „Dunokų“ akcijų paketo pardavimo galėjo kalbėti su ankstesne „Molupio“ valdžia, B.Cibitienė sakė informacijos neturinti. Jos teigimu, ji bendrovei dar nevadovauja nė metų, o buvęs vadovas ir vienas savininkų R.Šniepis su „Molupiu“ jokių sąsajų nebeturi.

Skaityti komentarus (37) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras