Žaliųjų partija išleido daigą ir Tauragėje(11) 

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-03-06 06:40

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas pasveikino ką tik išrinktą Tauragės skyriaus pirmininką Justą Vorochą (dešinėje). Autorės nuotrauka 

Prieš šešerius metus šalyje įkurta Lietuvos žaliųjų partija pirmadienį įsteigė skyrių ir Tauragėje. Tik ką sukurtas partijos skyrius gavo nelengvą užduotį: pasiruošti po dvejų metų vyksiančiam egzaminui, tai yra savivaldos rinkimams, ir savivaldybės taryboje gauti nuo vieno iki keturių mandatų. 

Prieš steigiamąjį susirinkimą – paskaita 

Prieš Lietuvos žaliųjų partijos Tauragės skyriaus steigiamąjį susirinkimą, vykusį buvusios Tauragės apskrities viršininko administracijos pastate, „Tauragės kurjerio“ kalbintas Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas trumpai pristatė partijos istoriją. Žaliųjų partija, anksčiau vadinta Lietuvos žaliųjų sąjūdžiu, buvo įkurta 2011 metų kovo 20 d. Šiandien Žaliųjų partijai priklauso apie 2300 oficialių narių, skyriai veikia 17-oje šalies miestų. Seime žalieji turi savo atstovą Liną Balsį, kuris Seimo rinkimus laimėjo Vilniaus Panerių vienmandatėje apygardoje.

Pasak R.Lapinsko, žalieji – labiau centro-kairioji politinė jėga, kurios ideologijos pagrindas – tvari ekonomika ir „žalias“ gyvenimo būdas, naudingas tiek žmogui, tiek gamtai. Anot partijos pirmininko, greta ekonominių, socialinių ir kitų partijos tikslų – siekis savo gyvenimo būdu nenualinti žemės, sugyventi su gamta, skatinti biokuro naudojimą, vykdyti ilgalaikės energetikos strategiją. Žalieji, R.Lapinsko teigimu, sieks, kad būtų įvestas CO2 mokestis, kuriuo būtų apmokestinama visa iškastiniu kuru pagrįsta energetika, transportas ir pramonė.

– Nori važinėti prabangiu daug kuro ryjančiu automobiliu – mokėk, – teigė R.Lapinskas. 

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, kuris yra ir Pasaulio biomasės asociacijos prezidentas, prieš steigiamąjį partijos skyriaus susirinkimą skaitė paskaitą „Ar klimato kaita palies Lietuvą?“ Jis kalbėjo apie tai, kaip svarbu nustoti naudoti iškastinį kurą, ir apie būtinybę skatinti biokuro naudojimą. 

– Nereikia galvoti, kad išgelbėsime pasaulį, bet prisidėti prie valstybės tobulinimo galime, – susirinkusiesiems sakė iš sostinės atvykęs Lietuvos žaliųjų partijos skyriaus pirmininkas R.Lapinskas.

Užduotys artėjantiems rinkimams 

Partijos Tauragės skyriaus steigiamajame susirinkime dalyvavo dešimt žaliųjų idėjas palaikančių entuziastų. Iš viso iniciatyvinėje grupėje esą yra 15 asmenų, tačiau ne visi galėję atvykti į steigiamąjį susirinkimą. Visi jie – jauni žmonės, maždaug iki 30 metų. Tauragės skyriaus pirmininku bendru dalyvavusiųjų sutarimu išrinktas 25-erių metų tauragiškis Justas Vorochas. Jis dirba Tauragės miškų urėdijos Obelyno girininkijos girininko pavaduotoju. 

Žaliųjų partijos pirmininkas R.Lapinskas atviravo, kad partija jau rengiasi ateinantiems savivaldos rinkimams ir Tauragės skyriui iškėlė užduotį: užsitarnauti žmonių pasitikėjimą ir artėjančiuose rinkimuose surinkti reikšmingą rinkėjų balsų skaičių. 2019 metų vasarį vyksiančiuose savivaldos rinkimuose tikimasi Tauragėje gauti nuo vieno iki keturių mandatų, 2020-ųjų Seimo rinkimuose turėti keletą tauragiškių daugiamandačiame sąraše, iškelti kandidatą Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje ir bent jau patekti į antrąjį rinkimų turą.

Anot R.Lapinsko, praėjusiuose Seimo rinkimuose Lietuvos žaliųjų partija Tauragės daugiamandatėje apygardoje surinko apie 1,9 proc. rinkėjų balsų, tad startuojama ne nuo nulio. Tauragėje yra žaliąsias idėjas palaikančių žmonių. R.Lapinskas prisiminė žygaitiškių kovą, saugant savo žemę ir vandenį nuo skalūnų gavybą šiame krašte ketinusio vykdyti koncerno „Shevron“.

Narių veiklą ir ką tik suburto skyriaus uždavinius susirinkusiesiems pristatė partijos tarybos pirmininkas Laurynas Okockis. Skaidrėse jis rodė nuotraukas iš įvairių partijos renginių.

Skyriaus pirmininkas politikoje – naujokas

„Tauragės kurjerio“ kalbintas „ką tik iškeptas“ Žaliųjų partijos Tauragės skyriaus pirmininkas J.Vorochas sakė, kad anksčiau jokiai kitai partijai nėra priklausęs, politikos gyvenime yra naujokas. Į Žaliųjų partiją J.Vorochas įstojo šių metų pradžioje. Esą susirado savo požiūrį atitinkančią partiją.

– Nuo mažens buvo skiepijamos tokios vertybės. Girdėjau, kad reikia gyventi sveikai, ekologiškai, neteršti, nekenkti. Šios partijos tikslai ir siekiai artimiausi mano įsitikinimams, – atskleidė naujas Tauragės politikos narys.

J.Vorochas sakė, kad bendraminčių ieškojo tarp savo bendradarbių, draugų, apie kuriamą skyrių paskelbė socialiniuose tinkluose.

Vienos pirmųjų partijos skyriaus pirmininko užduočių – paviešinti apie Tauragėje įkurtą partijos skyrių, be to, yra suplanavęs akcijų. Viena jų – inkilų kėlimo akcija. Kadangi ji bus jau netrukus, kovo 4-ąją, galbūt teks prisijungti prie kitų organizacijų.

J.Vorochas neslėpė svarstąs apie kandidatavimą į savivaldybės tarybą, bet esą nebūtinai jis, galbūt atsiras ir kitų aktyvių skyriaus narių, kurie norės lipti politiniais laipteliais. 

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras