Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Atleidžia vairuotojus – vežiojimo paslaugą pirks(20)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-12-11 14:35

Meras Sigitas Mičiulis teigia į keliones vyksiąs pats, o paslaugos pirkimas savivaldybės administracijai leisiąs sutaupyti bent 50 proc. lėšų, reikalingų vairuotojams išlaikyti. Renaldo Malycho nuotrauka 

Artėjančios Kalėdos, turinčios dovanoti pačias gražiausias emocijas, tokios bus ne visiems. Prisidengę racionaliu biudžeto lėšų panaudojimu savivaldybės šulai rengiasi išsimokėti šventines premijas, bet iš darbo atleidžia kone mažiausiai „baltuosiuose rūmuose“ uždirbančius ir socialiai pažeidžiamiausius darbuotojus – visus tris vairuotojus. Kaip teigia administracijos direktorius, valdininkai nuo šiol patys vairuos automobilius arba administracija vežiojimo paslaugą pirks.  

Vairuotojų paslaugą pirks

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, paklaustas, kodėl atleidžiami vairuotojai, ar tokiu būdu tikimasi sutaupyti, redakcijai pateikė tokį atsakymą: „Siekiant, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija ekonomiškai ir racionaliai naudotų jai skirtas lėšas, numatyta maksimaliai optimizuoti administracijos kaštus bei veiklą. Įvertinus vairuotojų darbo poreikį Tauragės rajono savivaldybės administracijoje nustatyta, kad vairuotojų funkcijos yra perteklinės, nes didelę darbo laiko dalį vairuotojai neaprūpinami darbu“.

Pasak M.Petraičio, savivaldybės administracijos darbuotojai turi vairuotojų pažymėjimus, todėl tarnybinius automobilius galės vairuoti patys ir savivaldybei esą netikslinga turėti atskiras vairuotojų pareigybes. M.Petraičio teigimu, išimtiniais atvejais, kai administracijos darbuotojai negalės patys vairuoti tarnybinių automobilių, šią paslaugą bus galima įsigyti iš trečiųjų asmenų.

Vairuotojus savivaldybė atleidžia, bet šventinių priedų prie atlyginimų, nors kalba apie taupymą, atsisakyti neketina – tai būsiąs paskatinimas darbuotojams artėjančių švenčių proga. Pasak M.Petraičio, priedai, priemokos skiriami teisės aktų nustatyta tvarka, esant įstatymuose numatytiems pagrindams (už papildomų užduočių atlikimą, kai atliekamos kito darbuotojo funkcijos jo ligos laikotarpiu ir kt.). Į klausimus, kam, kiek ir už ką bus skiriami priedai, administracijos direktorius neatsakė.

Savivaldybės administracijai priklauso devyni automobiliai.

Vidutinis vairuotojo atlyginimas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje 2017 m. siekia 574 Eur neatskaičiavus mokesčių. Mažiau „baltuosiuose rūmuose“ uždirba tik valytojos, kasininkė ir darbininkas.

Daugiau skaitykite „Tauragės kurjeryje“ (Nr. 96) arba elektroninėje laikraščio versijoje

  

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras