Galvų kapojimo metas – kris dar vienas vadovas?(12)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-04-18 07:43

Ar išsaugos Audrius Bitinas darbo vietą, parodys laikas. Raimondos Alysienės nuotrauka

Tauragės valdžia nuo kadencijos pradžios – per beveik dvejus valdymo metus dėl vienokių ar kitokių priežasčių iš darbo atleido jau trylika rajono įstaigų vadovų. Dauguma jų pasitraukė ne savo noru, keletas nusprendė bylinėtis. Tačiau kėdžių perstumdymas, panašu, dar nebaigtas – pradėtos aiškios dar vienos įstaigos vadovą link atleidimo vedančios procedūros. Šįkart valdžiai užkliuvo vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius, tarybos opozicijos narės Efremos Bitinienės sutuoktinis Audrius Bitinas.

Direktorius užsienyje – klausimą į tarybą

Neeiliniame savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl sporto mokyklos direktoriaus įpareigojimo pasiaiškinti po kovo pabaigoje atlikto jo vadovaujamos mokyklos audito. 

– Ar etiška ir gražu nedalyvaujant direktoriui, kuris yra komandiruotėje užsienyje, priimti sprendimą pareikalauti pasiaiškinti? Jei dalyvautų pats direktorius, jis pateiktų argumentus, gal ir pasiaiškinimas nereikalingas būtų. Mano galva, žmogus turėtų dalyvauti, – bendrame tarybos komitetų posėdyje svarstė opozicijos lyderis Pranas Petrošius.

Pasak sprendimo projektą pristačiusios savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Vitalijos Okienės, tokiam sprendimui priimti direktoriaus dalyvavimas nebūtinas, svarbu tik supažindinti direktorių su tarybos sprendimu. Vakar direktorius jau turėjo būti darbe. Savaitę jis su kitų pedagogų delegacija viešėjo Gruzijoje.

Tarybos opozicijos atstovams užkliuvo ir tai, kad šis klausimas nesvarstytas tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitete, kuris turi teisę pritarti arba nepritarti sprendimo projektui. Tarybos dauguma (13) galų gale balsavo už sprendimo projektą trumpiausiai per dvejus metus trukusiame tarybos posėdyje – keturiems sprendimams priimti neprireikė nė dešimties minučių.  

– Ne visi audito patikrinimai ir juose esantys pastebėjimai ar pastabos virsta pasiaiškinimais. Vadovas (meras – red.) jau nusprendė, ir tai daroma tam tikru tikslu – pradedamos bausmių procedūros, – kad einama link sporto mokyklos direktoriaus atleidimo, įsitikinęs opozicijos atstovas Viktoras Kovšovas.  

Kokios audito išvados?

Kaip teigiama savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos atlikto sporto mokyklos audito išvadoje, mokykloje mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, darbo laiko apskaita, komandiruočių išlaidų apmokėjimas vykdomi nesilaikant teisės aktų reikalavimų. Ataskaitoje pateikiami ir konkretūs pavyzdžiai: už darbą poilsio, švenčių dienomis ir komandiruojamiems darbuotojams taikomi nevienodi standartai – vairuotojui už darbą poilsio dienomis, jei mokama, nes užfiksuota ir nemokėjimo faktų, mokama dvigubai, o mokytojams nemokama, nes jiems esą, kaip paaiškinta auditoriams, pridedamos papildomos dienos prie atostogų. Atleidžiamam darbuotojui išmokėta per daug 13,44 euro išeitinės kompensacijos. Į varžybas vykstantiems mokytojams ir mokiniams nekompensuojamos maitinimo išlaidos, nemokama dienpinigių. Auditoriams mokyklos direktorius tai paaiškino lėšų trūkumu.

Tikrinant mokykloje vykdytus viešuosius pirkimus, nustatyta, kad su judriojo ryšio paslaugos teikėju sudaryta neterminuota (turėtų būti dvejiems metams) sutartis, neskaidrumo auditoriai įžvelgė ir mokyklai vykdžius mokyklinio autobusiuko remontą. Sąskaitos už remontą išrašytos per tris kartus, nors, auditorių pastebėjimu, remonto darbai turėjo būti atlikti vienu pradėjimu. Trijų sąskaitų išrašymą mokykla taip pat aiškino lėšų trūkumu. Nustatyta, kad mokykla teikia atlygintinas mikroautobuso nuomos paslaugas, kurių kainą nustatė pati, nors įkainius turėjo patvirtinti savivaldybės taryba. 

Tačiau, auditorių nuomone, išskyrus nustatytus teisės aktų pažeidimus, „mokykla visais reikšmingais atžvilgiais 2016 metais savivaldybės lėšas ir turtą valdė, naudojo, disponavo jais teisėtai ir naudojo įstatymų nustatytiems tikslams“.

Pasak Kontrolės ir audito tarnybos vadovės Kostės Čiapienės, jei atliekant auditą nustatomi teisės aktų pažeidimai, audito išvados aptariamos su įstaigų vadovais, kartais paprašoma vadovų pasiaiškinimų.

Audrius Bitinas: „Lėšų neiššvaistėme“

Užsienyje komandiruotėje antradienį dar tebebuvusio vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktoriaus Audriaus Bitino pasiteiravome, kaip jis vertina tarybos sprendimą jam nedalyvaujant pareikalauti pasiaiškinimo dėl audito išvadų.

– Nelabai ką galiu komentuoti, nesuprantu ir nesuvokiu motyvų. 15 eurų išeitinės permokėjau. O šiaip audito išvadose parašyta, kad gauti pinigai panaudoti taip, kaip reikia. Kol kas nesuprantu tokio veiksmo ir kol grįšiu, nenoriu galvoti, – antradienį kalbėjo direktorius.

Paklaustas dėl neterminuotos sutarties su mobiliojo ryšio operatoriumi, direktorius sakė sulaukęs bendrovės „Tele2“ paaiškinimo, kad jie taip darą. O maistpinigiai mokytojams ir mokiniams nemokami dėl to, kad mokyklai trūksta lėšų.

– Kiekvienais metais mums neduoda lėšų pusei mėnesio, apie 10 tūkstančių eurų trūksta. Tad su mokytojais kalbame, ką darysime, ar eisime nemokamų atostogų. O jei žada pridėti lėšų, tai gerai. Vairuotojui mokame už poilsio dienas tada, kai veža ne mūsų mokyklos mokinius. Kai veža savus, nemokam. Autobusiuko nuomos įkainius turėčiau teikti tarybai tvirtinti, o Švietimo skyriuje aiškiai sako, kad tai mokyklinis autobusiukas ir juo uždirbti negalima. Visus nedidelius pinigus, gautus už autobusiuko nuomą, panaudojom jo remontui, iš savivaldybės nereikėjo nė cento. Pagrindinė išvada – lėšų neiššvaistėme, o jei to sakinio nepaskaitė, tai turbūt nenorėjo matyti, – įsitikinęs A.Bitinas. 

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras