Į posėdį susirinkę politikai suabejojo, ar jis teisėtas – nagrinėjama tik 13 klausimų(14)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2018-10-03 08:32

Gėlėmis pagerbti kultūros darbuotojai ir iškart susikibta, ar tarybos posėdis teisėtas

Šiandien savivaldybės taryba susirinko į eilinį posėdį. Posėdis pradėtas sveikinimais. Raudonomis rožėmis ir padėkomis pagerbti į dainų šventę vasarą vykę meno kolektyvai ir jų vadovai. Sugiedoję valstybės himną, politikai sėdo svarstyti daugybės klausimų ir iškart kilo ginčas. Opozicijos teigimu, ne visi posėdžio klausimai, kaip to reikalauja teisės aktai, buvo paskelbti viešai. Pareikalauta, kad posėdis būtų pripažintas neteisėtu. 

Vyriausybės atstovės Tauragės apskrityje Irenos Ričkuvienės teigimu, tų klausimų, kurie nepasiekė viešosios erdvės, šiandien reikėtų nesvarstyti. 

– Pagal įstatymą posėdžio darbotvarkė privalo būti paskelbta likus penkioms dienoms iki posėdžio savivaldybės interneto svetainėje. Noriu atkreipti dėmesį, kad tie sprendimų projektai, kurie nebuvo paskelbti viešai, šiandien neturėtų būti nagrinėjami, – sakė I.Ričkuvienė. 

Socialdemokrato Prano Petrošiaus teigimu, posėdis pagal teisės aktus turėtų būti pripažintas neteisėtu. Meras jam atkirto, kad visuomenė įprastai niekada nesidomi tarybos posėdžių sprendimų projektais. Jam pritarė tarybos narys Tomas Raulinavičius, esą dėl to nei į jį, nei į merą joks tauragiškis nesikreipė. Opozicija piktinosi, kaip meras apskritai gali iškelti tokį klausimą. 

Pasak tarybos narės Ritos Grigalienės, įstatymas yra įstatymas, ir jei jo nesilaikyta, posėdis negalėtų vykti. Tarybos narės Ivetos Skurvydienės teigimu, svarstyti galima tik 14 klausimų, kurie buvo tinkamai paskelbti viešojoje erdvėje. 

Tarybos sekretorės Sonatos Jurgilienės aiškinimu, įsivėlė techninė klaida, todėl ne visi posėdžio darbotvarkės klausimai pateko į viešąją erdvę.

Paskelbta pertrauka. 

Po pertraukos pranešta, kad įvyko klaida, esą kalta įmonė, kuri atsakinga už savivaldybės informacines technologijas, ir galima svarstyti tik 13 darbotvarkės klausimų. Likusieji klausimai (jų šios dienos posėdžiui buvo numatyta 53, tarp jų ir toks svarbus, kaip paramos Vilkyškių pieninei skyrimas) bus svarstomi kitą savaitę. Meras S.Mičiulis atsiprašė kolegų dėl nesusipratimo. 

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras