Kaip valdininkai „mitą“ apie savo neveiklumą griovė(22)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-05-15 09:22

Kol valdininkai su mokslininkais tariasi ir posėdžiauja, gamta toliau „dirba“ savo juodą darbą. Autorės nuotrauka

Paviešintas Meilės alėjos projektinių sprendinių pristatymas trečiadienį savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko be eilinių tauragiškių – nors žmonės kviesti, jų neatėjo nė vienas. Paaiškėjo tik, kad valdininkai dirba, bet atraminė Meilės alėjos sienelė su šlaitu kaip slinko, taip tebeslenka

Viešas, bet siauram ratui 

Savivaldybė viešai kvietė visuomenę susipažinti su jau metus griūvančios ir remonto niekaip nesulaukiančios Meilės alėjos projektiniais sprendiniais. Bet mažojoje savivaldybės administracijos posėdžių salėje besirenkantiems susitikimo dalyviams savivaldybės atstovė spaudai Rasa Liorančienė konstatavo, kad pristatymas vyks „siaurame rate“. Taip ir buvo – be Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkų, žurnalistų ir kelių savivaldybės darbuotojų, į susitikimą neatėjo nė vienas eilinis tauragiškis. Išvydę žurnalistus, mokslininkai nustebo – jie teigė atvykę į darbinį susitikimą su savivaldybės atstovais. 

Šlaitas slenka kaip slinkęs

Įžvalgas dėl Jūros krantinės būklės ir laukiančio remonto pateikė A.Stulginskio universiteto inžinieriai Vilimantas Vaičiukynas ir Vitas Damulevičius. Jie konstatavo, kad upės šlaito slinkimas nesustoja. To priežastis – išsiveržęs vanduo. Universiteto atstovai spėja, kad dulkinio molio sluoksnį, kuris visas su pėsčiųjų taku ir slenka, sudrėkino ne tik nesugaudyti šaltiniai, gausus lietus, bet ir iš miesto per infiltracinius šulinius į krantinę atitekantis vanduo.

Didesnį pavojų mokslininkai įžvelgia ne tiek dėl viršutinės krantinės dalies, kiek dėl šlaito apačios.

Ir be tyrimų matyti, kad žemių nuošliaužos ten didžiulės ir tik laiko klausimas, kada jos nugarmės į upės vagą.

Savivaldybės atstovai bandė išgauti mokslininkų patvirtinimą, kad krantinė nuslinko dėl 2013 metais atliktų jos tvarkymo darbų, gal net dėl to, kad nebuvo atlikti geologiniai tyrimai, kurie galbūt būtų leidę kitaip parengti tuometinį projektą.

– Vargu, tai kompleksas priežasčių, – sakė mokslininkai.

Jie siūlo sukalti polius, kurie sustabdytų šlaito slinkimą ir stabilizuotų gruntą, įrengti šlaitinį drenažą ir sutvarkyti patį šlaitą. Priešprojektinius sprendinius, gavę patikslintą topografinę nuotrauką, mokslininkai sakė galį parengti iki birželio 20-osios.

Per miesto šventę eiti nebus galima

Kai prabilo savivaldybės Statybos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Montvilas, paaiškėjo ir šio susitikimo tikslas. Specialistas patikino, kad darbai remonto link vyksta, jis teigė, jog svarbu sugriauti mitą, kad niekas nieko nedaro. Kaip vardijo E.Montvilas, liepos mėnesį turėtų būti parengtas techninis darbų projektas, jis turės „praeiti“ ekspertizę, prieš tai dar savivaldybės specialistams reikia išsiaiškinti su aplinkosaugininkais dėl galimų draudimų, tada bus skelbiamas darbų pirkimo konkursas. E.Montvilas nuogąstavo, kad tokiems darbams reikės labai daug rankų darbo, kažin ar atsiras norinčiųjų imtis remonto darbų. 

Į R.Liorančienės klausimą, ar saugu dabar vaikščioti paramstytu Meilės alėjos taku, mokslininkai atsakė, kad žmonių saugumas – savivaldybės reikalas. Pasak E.Montvilo, didelė masė žmonių taku vaikščioti negali, tad per miesto šventę takas būsiąs uždarytas.

Apie lėšas, kurių reikės krantinės remontui, niekas nedrįso kalbėti, esą dar per anksti.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras