Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Komandiruotėms į užsienį – per 4 tūkst. eurų(6)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2017-12-27 15:36

Autorės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės administracijos darbuotojai per šiuos besibaigiančius metus, priėmę užsienio miestų partnerių vadovų kvietimus dalyvauti įvairiose miestų šventėse, tarptautiniuose renginiuose, festivaliuose, dalykiniuose susitikimuose, seminaruose, iš biudžeto išleido per 4 tūkst. eurų. 

Išvykoms į užsienį šiais metais, kaip praneša savivaldybės atstovė spaudai Rasa Liorančienė, tarybos nariai išleido 440 eurų, savivaldybės vadovai – 2 348 eurus ir 1 593 eurus išleido savivaldybės specialistai bei kiti valstybės tarnautojai ir darbuotojai.

Savivaldybės vadovai ir administracijos atstovai per metus aplankė Ukrainą, Rusiją, Gruziją, Lenkiją, Belgiją, Švediją, Slovakiją, Baltarusiją ir Didžiąją Britaniją.

Šiais metais Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis aplankė Ukrainą, Rusiją.

Mero pavaduotoja Virginija Eičienė kartu su mero patarėja Sigute Kiupeliene, tarybos sekretore Sonata Jurgiliene, Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Karolina Stirbiene lankėsi Lenkijos Bytovo mieste.

Mero patarėjas Dovydas Kaminskas lankėsi Gruzijoje, Belgijoje ir Švedijoje.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis šiais metais į komandiruotes užsienyje vyko du kartus – lankėsi Gruzijoje ir Švedijoje.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas važiavo į Lenkiją ir Rusiją.

Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė, administracijos Verslumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas Andrius Laucius lankėsi Lenkijoje.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė buvo išvykusi į Didžiąją Britaniją, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas ir to paties skyriaus vyriausioji specialistė Danguolė Petkienė aplankė Gruziją, Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė ir šio skyriaus vyriausioji specialistė Dalita Martutaitienė viešėjo Rusijoje.

Kaip informuoja savivaldybės atstovė spaudai, Lenkiją, Ukrainą, Slovakiją aplankė ir tuoj darbo neteksiantys savivaldybės vairuotojai Jonas Aušra ir Algirdas Rokaitis.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vidas Bičkus komandiruočių vyko į Rusiją ir Slovakiją. Pranas Petrošius, Algirdas Mosėjus buvo išvykę į Slovakiją, o politikas Vilmantas Liorančas kartu su Švietimo skyriaus vedėju E.Šteimantu vyko į komandiruotę Baltarusijoje.

– Su kolegomis tarybos nariais vykome į Slovakiją, į jubiliejų minėjusio Považska Bystrica miesto šventę. Draugystė su šiuo metu tęsiasi jau turbūt dešimt metų, tas pats meras dirba trečius metus. Dalyvavome vietos politikų posėdyje, keletą kartų teko pasveikinti miestelėnus, bendravome su kitų miestų delegacijomis, – apie komandiruotę trumpai sakė tarybos narys A.Mosėjus.

Kaip sakė kalbintas tarybos narys Vilmantas Liorančas, išvykos į Baltarusiją tikslas buvo apžiūrėti šalyje gaminamas praktines priemones laboratorijoms ir susipažinti su galimybėmis jas pritaikyti mūsų ugdymo įstaigose.

– Domėjausi labiau technine įrenginių dalimi, o tinkamumą ir priderinimą mūsų mokykloms, pirkimus, aišku, sprendžia Švietimo skyrius. Kad įranga tinkama ir nebrangi, tai taip, bet kol kas problemų būtų su sertifikatais, nes šalis nėra ES narė. Toliau šioje srityje turėtų dirbti Švietimo skyrius, jie atsakingi už vaikų ugdymo procesą. Vizitas buvo reikalingas, o kiek procesas pažengs į priekį, kad tas priemones būtų galima įsigyti, jau nežinau, – „Tauragės kurjeriui“ sakė V.Liorančas.

Vykstantiems į komandiruotes iš savivaldybės biudžeto mokami dienpinigiai. Komandiruočių nakvynės, maisto, kartais ir kelionės išlaidas, kaip teigia R.Liorančienė, dengia kviečiančioji pusė.

Savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartys su miestais partneriais: Ternopiliu (Ukraina), Belchatovu (Lenkija), Rydštatu (Vokietija), Sovetsku (Rusija), Ostruda (Lenkija), Zestafoniu (Gruzija), Karlovacu (Kroatija), Považska Bystrica (Slovakija), Bytovu (Lenkija).

Savivaldybė ryšius palaiko ir su tarptautinėmis organizacijomis „Gediminaičių kelias“ (Ukraina, Luckas), Baltijos miestų sąjunga, kurios nare politikų sprendimu tapo ir Tauragės rajono savivaldybė.  

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras