Netrukus startuos seniūnaičių rinkimai(4)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-08-21 13:10

TK archyvo asociatyvi nuotrauka

Tauragės rajone prasideda seniūnaičių rinkimai. Pirmoji apie jų pradžią paskelbti suskubo Tauragės seniūnija. Seniūnė Danguolė Jatautienė informavo, kad kelios moterys jau išskubėjo rinkti parašų.

Šiemet seniūnaičių rinkimuose numatomi pokyčiai. Vienas jų – visose, net ir mažiausiose seniūnaitijose tarpininkai tarp seniūno ir gyventojų bus renkami slapto balsavimo metu. Kaip atviravo seniūnė Danguolė Jatautienė, anksčiau mažosiose seniūnaitijose rinkimai vykdavo susirinkimų metu, kurie nebuvo itin gausūs.

– Dabar reikės įdėti darbo, kad kuo daugiau žmonių apie šiuos rinkimus sužinotų ir juose dalyvautų. Paskelbėm informaciją, reikia kuo daugiau viešumo. Sudėtinga rasti norinčių būti seniūnaičiais, bet yra buvę, kai vienoje seniūnaitijoje atsirado net trys kandidatai, – pasakojo D.Jatautienė.

Seniūnė neslėpė, kad anksčiau rinkimai būdavę itin vangūs. Jos pateiktais duomenimis, 2017 metais būtent Juodpetrių seniūnaitijoje buvo trys kandidatai. Tačiau iš bemaž 650 balsavimo teisę turinčių rinkėjų, balsavo vos 70 asmenų. Aktyvesni pasirodė dacijoniškiai, kai balsuoti atėjo 114 žmonių.

Šiuo metu seniūnijos tikrina balso teisę turinčių gyventojų sąrašus. Kad rinkimai būtų laikomi įvykusiais, balsuoti turi bent 5 procentai seniūnaitijos rinkėjų. Priešingu atveju rinkimus tektų organizuoti antrą kartą.

– Jau dabar turbūt visi kaimai žino, kas yra tas seniūnaitis, kad jis tarpininkas tarp žmonių ir seniūnijos. O jei seniūnaičiai suremia pečius su bendruomenėmis, tai tada yra tokia jėga, su kuria visi turim skaitytis, – dėstė D.Jatautienė.

Pirmieji Tauragės seniūnijoje seniūnaitį rinksis Taurų gyventojai. Ten rinkimams startas bus duotas rugsėjo 10-ąją.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras