Versliškumą Tauragėje ugdys naujas specialistas: sieks sukurti geriausią sistemą(16)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2017-08-16 13:08

Naujasis savivaldybės administracijos verslumo skatinimo specialistas Andrius Laucius sieks Tauragėje sukurti vieną geriausių verslo rėmimo tvarkų Lietuvoje

Rugpjūčio 4-ąją Tauragės rajono savivaldybės administracijoje įvyko konkursas versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialisto pareigoms užimti. Jį laimėjęs tauragiškis Andrius Laucius pareigas pradėjo eiti antradienį. Tiesa, labai „įsibėgėti“ jam neteks: darbo sutartis baigsis kitų metų balandžio 30 d.

Pasak savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Inesos Vaigauskienės, versliškumo ugdymo ir verslumo skatinimo projekto specialistas bus atsakingas už Europos Sąjungos iš dalies finansuojamo tarptautinio Lietuvos ir Lenkijos projekto veiklų koordinavimą ir įgyvendinimą, gerosios praktikos pavyzdžių rinkimą ir skleidimą, informacijos apie verslo aplinką Tauragės rajono savivaldybėje rinkimą ir analizavimą, projekto renginių organizavimą, pagalbą pradedantiems verslininkams.

Andriui Lauciui – 27-eri metai, 2009 m. jis baigė Žygaičių gimnaziją, įstojo į socialinių mokslų kolegiją Klaipėdoje, studijavo bankininkystę ir investicijų valdymą. 2012 m. įgijo ekonomikos profesinio bakalauro diplomą. Jo baigiamasis darbas „Lietuvoje platinamų aukštos rizikos investicinių fondų analizė ir vertinimas“ baigiamųjų darbų konkurse pripažintas geriausiu baigiamuoju darbu. Pernai A.Laucius baigė Klaipėdos universiteto rinkodaros studijas ir įgijo rinkodaros magistro laipsnį.

Savivaldybės interneto puslapyje skelbiama, kad šis specialistas turi gerai mokėti anglų kalbą, išmanyti inovatyvaus verslo kūrimo principus, verslo planų ir strategijų rengimo metodikas, verslo rinkodaros principus, verslo startuolių ekosistemą Lietuvoje ir užsienyje, jis privalės skleisti gerosios verslo praktikos pavyzdžius ir viešinti juos vietinės televizijos laidose, jis bus tiesiogiai pavaldus Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui.

Ši pareigybė, Tauragei drauge su Lenkija vykdant Europos Sąjungos projektą, įsteigta metams – darbo sutartis sudaryta terminuota, iki kitų metų balandžio 30 dienos. Taigi dirbti A.Lauciui teks tik devynis mėnesius. Paklaustas, ar jo nebaugina toks trumpas darbo terminas, A.Laucius „Tauragės kurjeriui“ sakė apie tai negalvojęs – jam ši darbo sritis esanti įdomi. Esą jei darbas patiks, galbūt ieškosiąs galimybių dirbti toliau.

– Ši pareigybė – tarsi iš dviejų dalių: viena pusė įsprausta į projekto rėmus, kita gi lanksti, susijusi su verslumo skatinimu. Šioje srityje turiu idėjų, taigi, manau, yra kur save realizuoti, – mintimis dalijosi A.Laucius. – Šiuo metu dirbu prie naujos smulkaus verslo rėmimo tvarkos, analizuoju kitų rajonų  patirtį. Tikslas – sukurti vieną geriausių rėmimo tvarkų Lietuvoje.

Dar šių metų gegužę į šias pareigas buvo įdarbinta liberalė, viešojo maitinimo įstaigos savininkė ir vadovė Justina Marozaitė. Tačiau padirbėjusi vos du mėnesius ji pasiprašė atleidžiama iš darbo. Pagrindinė tokio sprendimo priežastis – esą atsivėrusios naujos verslo perspektyvos. J.Marozaitė spėjo surengti tik vieną renginį – konkursą „Big idea“.

A.Laucius patvirtino, kad jo atlyginimo koeficientas – 4,9. Tai reiškia, kad jam bus mokamas 600 eurų viršijantis atlyginimas neatskaičiavus mokesčių. 

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras