Vienas mokyklos vadovas teiks paaiškinimą, kitas – neteks pareigų(7)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2018-05-05 14:03

Dėl audito nustatytų pažeidimų paaiškinimą turi pateikti Skaudvilės specialiosios mokyklos vadovas Rolandas Beišys. Raimondos Alysienės nuotrauka

Tarybos posėdyje skubos tvarka į gausią 82 klausimų darbotvarkę įtrauktas ir sprendimas pareikalauti iš Skaudvilės specialiosios mokyklos direktoriaus Rolando Beišio iki balandžio 27-osios pateikti paaiškinimą dėl Kontrolės ir audito tarnybos nustatytų pažeidimų. Tame pačiame posėdyje pritarta sutikimui sporto mokyklą prijungti prie Sporto centro. 

Kaip posėdžio metu sakė auditorė Kostė Čiapienė, praėjusių metų Skaudvilės specialiosios mokyklos finansinėse ir biudžeto vykdymo ataskaitose reikšmingų pažeidimų nenustatyta. Auditoriams užkliuvo išskaidytas remonto darbų pirkimas, neteisėtai išrašytos sąskaitos su PVM, nors jis neturėjo būti taikytas. Dyzelinis kuras pirktas pagal nebegaliojančią sutartį, ne pagal nustatytą tvarką naudotas transportas. 

– Kai kurie pažeidimai pašalinti jau audito metu, kitus pašalinsime iki numatytos datos – gegužės 31-osios, – „Tauragės kurjeriui“ sakė mokyklos direktorius Rolandas Beišys.

Tarybos opozicijai iškėlus klausimą, kodėl iš direktoriaus pareikalauta pasiaiškinti, ar tai nesanti procedūrų, kai direktorius sulauks nuobaudos, pradžia, nuspręsta pareikalauti paaiškinimo.

– Pradžiai niekas nebaudžia, gal ir nebaus, – teigė meras Sigitas Mičiulis. 

Nors sulaukta daug prieštaringų vertinimų dėl kone dvejus metus rengtos ir iki šiol nepatvirtintos rajono sporto plėtros strategijos, vienas jos punktas jau įgyvendinamas – valdančiųjų balsais pritarta Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos prijungimui prie Sporto centro. Prieš posėdį opozicija perskaitė viešą pareiškimą, kuriuo teigė nebalsuosią už 60-metį skaičiuojančios mokyklos sunaikinimą. Opozicijos teigimu, nepateikti argumentai, kokiu pagrindu vyksta reorganizacija, kokie jos tikslai, neatsižvelgta į mokyklos bendruomenės prieštaravimą, klausta, kodėl nutylėta apie dalies mokytojų atleidimą. Darbo neteks ir mokyklos vadovas Audrius Bitinas. 

Valdantieji nematė reikalo išklausyti kovo 22-ąją vykusios konferencijos „Neformaliojo švietimo kokybė: kryptys-problemos-sprendimai“ išvadų, kuriose irgi kalbama apie neformaliojo vaikų švietimo rajone problemas.

Pasak tarybos nario Dariaus Stankaus, kas norėjo, konferencijoje galėjo dalyvauti.

– Sujungę du klumpančius sveiko negausime, – apie sporto mokyklos prijungimą prie Sporto centro replikavo tarybos narys Stasys Lapė.

Ir Skaudvilės specialiosios, ir sporto mokyklų direktoriai priklauso Socialdemokratų partijai. 

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras