Keturiolika metų puoselėtą gyvatvorę pavertė stagarais(2)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-05-08 06:39
Karolinos Stažytės nuotrauka

Po visuomenei naudingus darbus atliekančių darbininkų genėjimo iš gyvatvorės teliko stagarai. Autorės nuotrauka

Sakoma, kad grožis reikalauja aukų. Matyt, ši taisyklė galioja ir atliekant aplinkos gražinimo darbus. Vieno iš seniūnaičio Algimanto Ramanausko organizuotų tvarkymųsi Lomiuose auka tapo šalia Janinos Naujokienės tvoros keletą dešimtmečių augusi, o dabar tiesiog į stagarų juostą pavirtusi visuomeninės paskirties gyvatvorė. Iki tol daug metų ją prižiūrėjusi moteris teigė nesuprantanti, kaip galima nupjauti gyvatvorę neatsiklausus šalia esančio sklypo šeimininkės.

– Keturiolika metų prižiūrėjau prie mano tvoros augančius aukštus krūmus. Grįžtu vieną dieną namo ir randu gyvatvorę nupjautą perpus. Pasirodo, Lomių seniūnaitis A.Ramanauskas pasiuntė keletą už pašalpas dirbančių darbininkų aplinkos pagražinti. Pagražino taip, kad baisu žiūrėti. Nieko neliko. Dabar per mano tvorą gali bet kas peršokti. Įsimes kokie latrai kieme. Žinokit, konsultavausi su advokate, ji pabrėžė, kad seniūnaitis pirma manęs turėjo atsiklausti, noriu aš to ar ne. Juk dabar ta bjaurastis ir mano namų aplinką gadina, – pyktį liejo J.Naujokienė.

Pasak jos, gyvatvorę gali karpyti ne bet kas, o tik apmokytas žmogus specialiais įrankiais. Visuomenei naudingus darbus atliekantys darbininkai pasidarbavo tiesiog pjūklu – nurėžė viršūnes ir paliko gyvatvorę lygią su Janinos privatų sklypą juosiančia tvora.

– Tai lai pasiunčia pijokus pasidarbuoti ir privačiame sklype. Kitąkart grįžusi gal savo medžių kieme neberasiu? Trukdė gyvatvorė neva žmonėms šaligatviu eiti. Tai genėk ją iš šonų, o ne viršūnę pjauk. Kaip aukštis galėjo trukdyti? Jei seniūnaitis neturi ką veikti, tegu kitoje gatvės pusėje senus apleistus tarybinius tvartus sutvarko. Juokas ima pažiūrėjus į jo vadinamą būsimą Lomių parkelį, – aštrių žodžių A.Ramanauskui negailėjo Janina.

Pasak J.Naujokienės, kitą dieną užtai, kad neįspėjo, jog gyvatvorė bus kerpama, A.Ramanauskas jos atsiprašė bei pripažino savo klaidą.

Nuvykusi į vietą darbininkus radau besidarbuojančius netoli „nukentėjusios“ gyvatvorės. Šie gynėsi tiesiog vykdę seniūnaičio nurodymus ir pripažino, jog dabar krūmai išties atrodo negražiai. Pro šalį ėję Lomių gyventojai vienas per kitą baisėjosi išdarkyta žaluma bei teiravosi Janinos, kas ją taip apkarpęs. Išgirdę atsakymą, visi kraipė galvas ir dalijo patarimus, ką daryti toliau.

Paklaustas, kam reikėjo retinti gyvatvorės šakas, A.Ramanauskas turėjo paruošęs argumentuotą atsakymą. Pasak jo, prie J.Naujokienės augusius krūmus jau seniai reikėjo nupjauti. Jie labai seni. Dalis šakų nudžiuvusios bei išpuvusios, viduryje priaugę nemažai kenkėjiškų medelių. Esą ties Janinos sklypu situacija buvusi prasčiausia. Šaligatviu net žmonės negalėję praeiti.

– Gyvatvorė iš viso bus panaikinta ir pasodinta nauja. Tai Lomių parko sutvarkymo plano dalis. Tačiau nusprendėme neskubėti ir pabandyti atgaivinti senąją gyvatvorę. Ją drastiškai išgenėjus, gali būti, šakelės gaus daugiau šviesos ir vėl sužaliuos, krūmai atsigaus, – teisinosi seniūnaitis.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras