Tautiškai giesmei Skaudvilėje nesusivienyta(12)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-07-14 12:31

Skaudvilės kultūros namai. Renaldo Malycho nuotrauka

Liepos 6-ąją, kai viso pasaulio lietuviai aštuntąjį kartą susivienijo jau tradiciniam „Tautiškos giesmės“ giedojimui, o devintą valandą vakaro net Bendrosios pagalbos telefonas 112 nutilo, Skaudvilėje himnas neskambėjo. 

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs skaudviliškis Justinas apgailestavo, kad Valstybės dieną, liepos 6-ąją, šiemet Skaudvilėje niekas nesirinko ir neprisijungė prie viso pasaulio lietuvių, giedojusių Lietuvos himną.

– Niekas negiedojo. Turbūt niekam nereikėjo. Prieš 9 valandą su žmona grįžę iš gražios šventės Nemakščiuose (Raseinių r. – red.) nuvažiavome prie bažnyčios, anksčiau visuomet giedodavo, nuvažiavome prie seniūnijos, prie kultūros namų – ir nieko. Gal kur garaže kas ir giedojo, – pastebėjo skaudviliškis.

Paklaustas, ar turėtų kas sutelkti kraštiečius šiam patriotiniam susiėjimui, skaudviliškis mano, kad visgi tai galėtų padaryti kultūros darbuotojai.

– Dviese nedrąsu buvo giedoti. Vis tiek reikėtų, kad kas padrąsintų, paragintų žmones, – mano skaudviliškis.

Skaudvilės kultūros namų režisierė Zita Jurevičienė sakė, kad ankstesniaisiais metais kultūros namai kviesdavo skaudviliškius giedoti Lietuvos himną.

– Suprantu, kad gal ir negerai, kad palikome savieigai. Kasmet organizuodavome. Šiemet išvažiavau į Molavėnus (Raseinių r. – red.), himną giedojau ant piliakalnio pritarusi bendradarbių minčiai, kad šiemet galbūt patys skaudviliškiai susiburs. Bet nepavyko eksperimentas palikti viską pačių skaudviliškių iniciatyvai. Kitąmet arba kažkam patikėsiu organizacinius rūpesčius, arba nevažiuosiu į Molavėnus, nors labai patiko ten vykęs renginys, ir imsiuosi burti kraštiečius himno giedojimui, – sakė Z.Jurevičienė. 

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras