Antano Venckaus ekipažas Ladogoje liko ketvirtas(1)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-06-08 10:04

Ketvirtoji vieta didžiausiose bekelės varžybose nenumalšino noro dalyvauti Ladogoje ir kitąkart. Kaip sakė Antanas Venckus, tiesiog reikės atkreipti dėmesį į klaidas. Asmeninio albumo nuotrauka 

Penktą kartą dalyvavęs Tauragės visureigių klubas „4x4 Tauragė“ grįžo iš didžiausių pasaulyje bekelės varžybų aplink Ladogos ežerą Rusijoje. Antano Venckaus ekipažas, nelaukęs apdovanojimų, į Tauragę parvežė ketvirtąją vietą.  

Į jubiliejines, 20-ąsias, varžybas „Ladoga Trophy 2016“ tauragiškiai išvyko gegužės 27-ąją. Dakarui prilyginamose didžiausiose pasaulio bekelės varžybose dalyvavę šios sporto šakos aistruoliai varžėsi važiuodami pelkėmis ir miškais apie didžiausią Europoje Ladogos ežerą Rusijoje, netoli Sankt Peterburgo. Per aštuonias varžybų dienas lenktynininkams teko įveikti 2000 kilometrų.

– Ką užvažiuoji, tą ir turi, – vakar telefonu kalbintas po varžybų atsigaunantis sakė Antanas Venckus, neypatingai džiaugdamasis ketvirtąja vieta. – Sporte visada taip – ką pasieki, tą ir turi.

Pasak lenktynininko, šįkart jo ekipažas turėjo problemų su orientacija, todėl gavo apie penkias valandas baudų.

– Pirmą varžybų dieną apsivertėme per automobilio galą, salto padarėme bandydami per „aštriai“ važiuoti į kalną. Patys nenukentėjome, bet apgadinome transporto priemonę, praradome apie valandą. Gedo visureigis, vis įsijungdavo variklio darbo avarinis režimas, todėl variklio galia sumažėdavo 30 procentų, ir niekaip negalėjome išspręsti šios problemos, ji vis pakišdavo koją, – trikdžius pasiekti geresnį rezultatą vardijo A.Venckus, važiavęs su šturmanu Remigijumi Kupstu.

Pasak A.Venckaus, galingiausiųjų visureigių PROTO klasėje, kurioje tarp 14 ekipažų varžėsi ir tauragiškiai, priešininkai šiemet buvo labai stiprūs, technika – labai gerai paruošta.

A.Venckaus ekipažas sėkmingai įveikė trasą, atliko visas užduotis, tik gedusi technika ir klaidelės tauragiškiams neleido pakilti aukščiau.

Laurus šiųmetėse varžybose nuskynė tauragiškių klubiečiai iš Smalininkų (Jurbarko r.), antri – estai, trečiąją vietą laimėjo vilniečiai.

Apdovanojimų ceremonijos A.Venckus nelaukė. Įveikę trasą, kaip sakė tauragiškis, dumblini sėdo į mašinas ir patraukė link Lietuvos.

Ankstesnės varžybos tauragiškiams buvo sėkmingesnės: du kartus galingiausiųjų visureigių klasėje jie buvo antri.  

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras