Broliai Optai Kazachstane iškovojo pasaulio čempionato medalius(2)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-10-30 16:10

Broliai Optai. Renaldo Malycho nuotrauka

Batakiškiai broliai Justas ir Julius Optai Kazachstano Aktobės mieste vykusiame pasaulio profesionalų svarsčių kilnojimo čempionate iškovojo planetos sidabrą bei bronzą. O Justas dar pagerino ir pačio prieš metus pasiektą pasaulio rekordą.

Justas Optas jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 78 kg ilgo ciklo rungtyje svarsčius iškėlė 56 kartus ir užėmė antrąją vietą. Kitą varžybų dieną sėkmė nenusisuko dar kartą - dvikovės veiksme batakiškis svarsčius išstūmė 77 kartus ir išrovė 170 kartų, ir laimėjo sidabro medalį. Justas pagerino ne tik Lietuvos rekordą (ankstesnis buvo 167 kartai) bet ir 2015 m. Dubline pasiektą savo paties pasaulio rekordą.

Brolis Julius Optas dalyvavęs svorio kategorijoje iki 95 kg ilgojo ciklo rungtyje iškėlęs svarsčius 51 kartą, iškovojo trečiąją vietą. Nors dėl antrosios vietos vyko atkakli kova, dvikovėje Julius liko trečias. Nuo sidabro medalininko batakiškis atsiliko tik 2,5 taško. Tokiu rezultatu Julius pagerino Lietuvos rovimo rekordą. Iki tol buvęs geriausias rezultatas – 116 kartų.