Didesnę algą pažadėjo, bet pinigų neturi(677)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-08-26 06:27

Imtynių treneris Aurimas Kalasovskis entuziazmu pakelti imtynių lygį Tauragėje netrykšta, bet noro kol kas nepraranda – nuo rugsėjo ketina kurtis gimtajame mieste. Autorės nuotrauka 

Nors rajono mero pažadėto „padoraus“ atlyginimo ir negaus, naujasis imtynių treneris Aurimas Kalasovskis į Tauragę iš sostinės ketina atvykti. Liepos mėnesį mero Sigito Mičiulio viešai duotas pažadas, pasirodo, ne taip lengvai įgyvendinamas. Sporto mokykla sukrapštys treneriui atlyginimo tiek, kiek gali. O ar savivaldybė bandys ieškoti kitų iki pažadėtos algos trūkstamų lėšų, kol kas neaišku. Visa našta permetama ant sporto mokyklos vadovo pečių. 

Meras pažadėjo

Liepą Tauragėje lankėsi Lietuvos imtynių federacijos atstovai. Mero kabinete tąkart pokalbiui susėdo ir rajono sporto atstovai, treneriai, atsakingi savivaldybės darbuotojai. Pirmasis Tauragės imtynių treneris Donatas Simaitis nusakė apgailėtiną imtynių sporto šakos mūsų rajone padėtį. Kaip tada kalbėjo D.Simaitis, olimpiečius ugdančios sporto šakos treneriai palieka sporto mokyklą, o treneris Jonas Sabutis, iš keturių olimpiečių imtynininkų išugdęs tris, šiuo metu moko žaisti kvadratą. Pasak D.Simaičio, imtynininkai turi teisę prašyti paremti šią sporto šaką.

Susitikime dalyvavęs rajono meras Sigitas Mičiulis nedvejodamas sutiko su šalies imtynių federacijos atstovų pageidavimu – nuo rugsėjo įdarbinti naują trenerį Aurimą Kalasovskį ir jam mokėti 800 eurų „į rankas“ atlyginimą.

Sporto mokykla siūlo 500 eurų atlyginimą

Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas sakė, kad naujajam treneriui pagal visus darbo užmokestį reglamentuojančius teisės aktus gali mokėti daugiausiai 500 eurų „į rankas“.

– Taip ir pasakiau mokykloje apsilankiusiems Tauragės imtynių sporto atstovams Jonui Sabučiui ir Donatui Simaičiui. O kas bus daroma toliau, aš jau nežinau, – sakė sporto mokyklos vadovas, pridūręs, kad skaičiuojant mokytojo atlyginimą atsižvelgiama į kvalifikaciją ir darbo stažą.

Kadangi A.Kalasovskis neturi nei kvalifikacijos, nei darbo patirties, didesnio atlyginimo sporto mokykloje jis gauti negalėtų. Pasak sporto mokyklos direktoriaus, treneriui galima skirti 24 val. darbo krūvį, o treniruojamų vaikų jis turėtų turėti 40–50 (tris ugdytinių grupes).

Paklaustas, ar kuris treneris sporto mokykloje gauna tokį atlyginimą, koks pažadėtas naujajam treneriui, A.Bitinas atsakė, kad tikrai ne. Pasak direktoriaus, kad uždirbtų tokią sumą, treneris nei tiek valandų išdirbtų, nei vaikų susirinktų, o ir vietos treniruotis visiems sporto mokyklos ugdytiniams neužtektų.

– Bet sąlygos imtynininkams dabar puikios, jie gali treniruotis ir Martyno Mažvydo progimnazijoje, ir „Modulio“ salės rūsiuose. Reikia tik susirinkti vaikų ir juos, aišku, išlaikyti per mokslo metus, – kalbėjo A.Bitinas, pridūręs, kad ir daugiau imtynių trenerių mielai priimtų į Vaikų ir jaunių sporto mokyklą.

Dabar sporto mokykloje dirba vienas ilgametis imtynių treneris Kęstutis Šėgžda. Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė sporto mokyklos direktorius, ne vieną ne tik Tauragę, bet ir Lietuvą garsinusį imtynininką išugdžiusio trenerio J.Sabučio prikalbinti dirbti sporto mokykloje jam nepavyksta.

– Kalbinau porą kartų šią vasarą, bet jis nesutinka, – sakė A.Bitinas.

Didžiausia problema, kaip įvardijo A.Bitinas, yra mokiniai – jų kasmet mažėja, tad ne taip paprasta į grupes surinkti po 12–16 vaikų.

Ketina atvykti

Paklaustas, kaip sekasi darbintis Tauragėje, ar reikalai juda į priekį, šiuo metu Vilniuje tebegyvenantis ir dirbantis A.Kalasovskis sakė, kad reikalai po truputėlį sprendžiami.

– Kaip buvo žadėti 800 eurų, taip nėra. Pripažįstu, kad nė vienas treneris tokio atlyginimo negauna. Aš sutinku ir su mažesniu, bet suma labai nukrito, iki 500 eurų, ir su labai didelėmis sąlygomis: vaikų rinkimas, finansavimas už juos, jei neatvyks į treniruotes, visokios išvykos. Viskas priskiriama man, kad aš šią veiklą turėčiau vykdyti, – telefonu „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo A.Kalasovskis. – Bet noro atvykti į Tauragę neprarandu, tik manęs laukia didelis perversmas, vėl turėsiu įsilieti į Tauragės gyvenimo ritmą, reikės man pagalbos ir iš šalies.

Jokių žinių iš Tauragės rajono savivaldybės tiesiogiai A.Kalasovskis sako neturįs ir su niekuo iš savivaldybės atstovų po susitikimo mero kabinete liepos mėnesį nebendravo. Visas įdarbinimo sąlygas jam perdavęs naujojo trenerio mokytojas J.Sabutis.

Nors dvejonių dar turi, A.Kalasovskis sako, kad didesni šansai, jog į Tauragę atvyks.

– Manau, kad atvyksiu ir pradėsiu dirbti, bet jei po mėnesio–trijų kils kokių problemų, negalėsiu išlaikyti šeimos, reikės papildomo arba kito darbo ieškoti. Rūpesčių laukia daug: ir butą nuomotis reikės, darbo draugei teks ieškoti, – įsikūrimo gimtajame mieste rūpesčiais pasidalijo A.Kalasovskis.

Užkrovė sporto mokyklos direktoriui

Į klausimą, ar savivaldybės administracija skirs ir iš kokių lėšų trūkstamų pinigų iki pažadėtojo atlyginimo naujajam imtynių treneriui A.Kalasovskiui, mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė atsakė: „Savivaldybės administracija šiuo metu nėra numačiusi lėšų biudžete papildomiems etatams įsteigti. Šiuo metu yra peržvelgiama sporto mokyklos veikla, ieškoma būdų rasti papildomų lėšų. Meras davė užduotį sporto mokyklos direktoriui – rasti sprendimą ir galimus variantus didesnio dėmesio skyrimui imtynių sportui. Kiek mokėti, sprendžia mokyklos direktorius, jis yra šios įstaigos vadovas, jis sprendžia, kokio trenerio ir kokių būrelių mokyklai reikia, tai yra jo kompetencija. Per susitikimą su šalies imtynių federacijos atstovais meras itin palaikė šio trenerio įdarbinimą sporto mokykloje ir, kaip minėjau, nurodė rasti sprendimą sporto mokyklos direktoriui, jeigu jis jo neras, savivaldybės administracija ieškos kitų variantų. Situacija yra tokia, jog turime užauginę ne vieną talentingą olimpietį, tačiau imtynių sportas Tauragės sporto mokykloje vis dar nestabilus, treneriai ateina ir išeina. Sporto mokyklos direktorius turėtų į tai atsižvelgti ir peržvelgti savo mokyklos veiklą bei finansines galimybes.“

Skaityti komentarus (677) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras