Didysis finalas startavo: Tauragės KK nuskynė pergalę(0)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-04-14 09:45

Trenerio Edvardo Žemgulio vyrai laimėjo sukrovę 21 taško persvarą. Nuotrauka iš Tauragės krepšinio klubo feisbuko paskyros

Ketvirtadienį Tauragės krepšinio klubas ir Kauno rajono „Omega“ pradėjo kovą dėl čempionų vardo ir bilieto į Nacionalinę krepšinio lygą. Tauragės KK penktą kartą finale, tačiau, kaip baimintasi, jaudulys kojos nepakišo – tauragiškiai laimėjo varžybas 83:62.

Nors varžybų pradžioje buvo sunku ir spėlioti, kuriai komandai pavyks iššauti į priekį, pirmuosius du kėlinius tauragiškiai laimėjo 8 taškų persvara – 21:13 ir 21:13. Likus dviem minutėms iki ilgosios pertraukos švieslentė rodė 42:20, paskui varžovams pavyko pagerinti rezultatą iki 42:26. Kauniečiai rankų nenuleido ir trečiąjį kėlinį tauragiškius įveikė pelnydami dviem taškais daugiau (22:24). Įtampa neatslūgo iki pat galo, ketvirtajame kėlinyje vėl triumfavo Tauragės KK (19:12).

Tauragės KK prieš Kauno rajono „Omegą“ laimėjo solidžia 21 taško persvara – 83:62.

Tauragės KK komandą į priekį vedė Tautvydas Žioba (24 taškai, 5 kartus atkovotas kamuolys), Vilius Šumskis (13 taškų), Liudas Radavičius (12 taškų, 5 rezultatyvūs perdavimai), Paulius Parachomikas (7 kartus atkovotas kamuolys). Be abejonių, ir komandos kapitonas Tauragės KK senbuvis Vytautas Padgureckas, kurio sąskaitoje – 7 rezultatyvūs perdavimai. Šis 32-ejų įžaidėjas iš Šiaulių per penkis sezonus, praleistus komandoje, sužaidė 170 rungtynių. Be jo, penkerius metus Tauragės ekipoje yra praleidęs tik Paulius Žurna.

Naudingiausiu šių varžybų žaidėju pripažinti Tauragės KK krepšininkas Tautvydas Žioba ir Kauno rajono „Omegos“ krepšininkas Vitalij Lukša.

Tauragės KK iškovota pergalė labai svarbi, tačiau dar laukia varžybos su ta pačia „Omegos“ komanda rytoj Kaune.

Tauragės KK laikoma patyrusia, o štai „Omega“ – neprognozuojama ir didžiausią sezono staigmeną pateikusia komanda. Dar prieš ketvirtadienio varžybas rkl.delfi.lt žurnalistai pakalbino14-a A divizione rungtyniavusių komandų trenerių ir paprašė prognozuoti finalo serijos baigtį. Nuomonių būta įvairių: šeši sporto specialistai pirmenybę teikė Tauragės KK komandai, septyni prognozavo „Omegos“ pergalę, o vienas spėti baigties nedrįso.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos-2“ komandos vadovas Tomas Vyšniauskas įsitikinęs, kad Tauragės KK turi daugiau patirties: „Patirties daugiau. Ilgesnis suolelis. „Omega“ neprognozuojama. Vieną dieną gali išlošti, o kitą sustoti. Gera, stipri, bet statyčiau už Tauragę“.

Akmenės SCKK-„Akmenės cementas“ treneris Saulius Momkauskas apie Tauragės KK sakė: „Ilgesnis suolas, penktas kartas finale. Turi pagaliau imti“. To linki ir „Tauragės kurjerio“ kolektyvas.

„Natural Pharmaceuticals“-RKL čempionato A diviziono turnyrinėje lentelėje Tauragės KK yra antroje vietoje, pirmauja Gargždų SC. Trečiąją ir ketvirtąją vietas dalijasi Ukmergės „Olimpas“ ir Kauno rajono „Omega“.