Europos vandens motociklininkų čempionate tauragiškis iškovojo bronzą(2)

Daiva ŽEBELIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2017-07-19 15:30

Alvydas Vasiliauskas (pirmas iš kairės) Europos vandens motociklų čempionate lipo ant nugalėtojų pakylos

Austrijoje vykusiame Europos vandens motociklų čempionate dalyvavo keturi Lietuvos atstovai. Tarp jų – ir tauragiškis Alvydas Vasiliauskas. Jis į gimtinę grįžo su bronzos medaliu. Anot jo paties, tai aukščiausias jo pasiekimas per dešimtį metų.

Europos vandens motociklų čempionate dalyvavo 220 sportininkų iš 26 šalių. Europos čempionatas vyko Austrijos Pochlarno mieste. Senojo žemyno pirmenybes organizavo amerikiečiai – asociacija IJSBA. Iš viso varžybos vyko 18-oje kategorijų, o lietuviai ant nugalėtojų pakylos lipo trijose iš jų. Kauniečiai Tomas Gurkšnys ir Gediminas Leonas iškovojo aukso medalius,  GETNORD komandai atstovaujantis tauragiškis Alvydas Vasiliauskas – bronzos. Mindaugui Jačiauskui nepasisekė – susidūręs su techninėmis problemomis, jis liko be medalio ir užėmė 11-ą vietą.

A.Vasiliauskas šiame čempionate rungėsi dviejose klasėse: GO/Open + 35 Veteran ir galingiausiųjų motociklų klasėje „Run Pro GP“.  Pirmojoje vandenį skrodė 13 dalyvių, antrojoje – 17.

52 metų Alvydas Vasiliauskas bronzą iškovojo GO/Open + 35 Veteran klasėje. Iki sidabro jam pritrūko 7 taškų.

„Tauragės kurjeriui“ jis pasakojo, kad „Run Pro GP“ klasėje po dviejų važiavimų jis užėmė 3-ią poziciją, tačiau trečiajame važiavime sugedo jo vandens motociklo variklis, ir jis nukrito į 9-ą vietą. Finaliniame važiavime A.Vasiliauskas dalyvavo iš kauniečio Gedimino Leono skolintu mažiau galingu motociklu ir finišą pasiekė 6-as. Taip šis tauragiškis pačioje galingiausioje GP klasėje galutinėje įskaitoje užėmė aukštą 8 vietą.

– Varžybos vyko labai mažame vandens telkinyje, o tai gana neįprasta, – žurnalistei pasakojo A.Vasiliauskas.

O kas sunkiausia šiose varžybose? Pašnekovas sakė, kad visą varžybų savaitę sportininkus vargino karštis – oro temperatūra kilo iki 32–36 C.

– Dar vienas dalykas – varžovų vandens motociklai kaskart vis galingesni, kai kurie siekia net 600 arklio jėgų. Vandens motociklai, pajudėję iš vietos per maždaug 2,5 sekundės, pasiekia 100 km per valandą greitį. Sportininkui tokį vairuoti, ypač posūkiuose, yra didelis krūvis. Tam reikalingas geras fizinis pasirengimas, ištvermė, – sakė A.Vasiliauskas.

Vandens motociklų sportu šis tauragiškis užsiima 10 metų. Jo namuose galybė įvairiausių medalių, tačiau Europos vandens motociklų čempionate iškovota bronza – aukščiausias įvertinimas.

– Už palaikymą dalyvaujant varžybose dėkoju savo šeimai, Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos prezidentui Tomui Gurkšniui ir visiems, padėjusiems paruošti motociklą čempionatui, – ištaikė progą padėkoti sportininkas.

Rugpjūtį A.Vasiliauskas dalyvaus Rytų Europos šalių čempionate, kuris vyks Elektrėnuose.