Kasparas Navickas Europos čempionate - trečias (2)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-10-18 08:36

Kasparas Navickas

Penktadienį 20-ąjį gimtadienį atšventęs tauragiškis Kasparas Navickas sekmadienio popietę sukakties proga sulaukė geriausios įmanomos dovanos. Po Vokietijoje vykusio paskutinio čempionato etapo finišo lenktynininkas pirmasis Lietuvos automobilių sporto istorijoje tapo Europos ralio kroso čempionato prizininku  „Super 1600“ klasės III vietos laimėtoju.  

Iki paskutinio, lemiamo, čempionato etapo Esteringo trasoje Kasparas Navickas bendrojoje įskaitoje užėmė VI vietą, o nuo podiumo jį skyrė 10 įskaitinių taškų. Lenktynininkas turėjo ne tik puikiai pasirodyti kvalifikaciniuose važiavimuose bei patekti į finalą, bet ir aplenkti savo artimiausius varžovus bendroje taškų įskaitoje.

Su išaugusia įtampa jaunasis sportininkas susitvarkė daugiau nei gerai – K.Navickas vairuodamas „Škoda Fabia S1600“ buvo pirmas dviejuose kvalifikaciniuose važiavimuose, laimėjo pirmąjį pusfinalio važiavimą, finale finišavo ketvirtas ir susumavus rezultatus užėmė trečiąją vietą galutinėje čempionato įskaitoje.

– Jausmas nerealus – sezonas buvo ilgas ir itin banguotas, turėjome įvairiausių bėdų, daug avarijų, išmokome daug pamokų ir labai džiaugiuosi, kad visą sunkų komandos darbą vainikavo iškovota prizinė vieta galutinėje įskaitoje. Esu be galo dėkingas visai komandai už šį sezoną, – džiaugėsi K.Navickas. – Žinojau, kad šį savaitgalį bus sunku, nes 4–5 sportininkai pretendavo į trečiąją čempionato vietą. Tokiomis lemiamomis sezono akimirkomis labai daug priklauso nuo psichologinio pasiruošimo ir kokius sprendimus sportininkas priima, kai įtampa pasiekia aukščiausią lygį. Man pavyko išlaikyti koncentraciją ir važiuoti labai greitai be klaidų – trečioji vieta Europoje yra labai geras pasiekimas ir puikus atspirties taškas ateities startams.

K.Navickas Europos ralio kroso čempionate surinko 86 įskaitinius taškus, trimis aplenkdamas artimiausią varžovą – ketvirtoje vietoje likusį rusą Timurą Shigabutdinovą. „Super 1600“ klasės nugalėtoju tapo vengras Krisztianas Szabo, vienu tašku aplenkęs iki Vokietijos etapo bendrojoje įskaitoje pirmavusį Ulriką Linnemanną.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras