Olandijoje spindintis Ernestas Šetkus sužibėjo ir rinktinės vartuose(2)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2016-09-06 10:30

Ernestas Šetkus (viduryje) sulaukė ne tik lietuvių, bet ir olandų įvertinimo. Sauliaus Čirbos nuotrauka

Naujas Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės atrankos į pasaulio čempionatą ciklas. Naujas treneris. Ir visiškai atgimęs jos vartus ginantis tauragiškis Ernestas Šetkus. Lyg viesulas Olandijos aukščiausiojoje futbolo lygoje debiutavęs vartininkas rugsėjo 4 d. Vilniaus LFF stadione užtikrintai gynė ir mūsų šalies vienuolikės vartus. Mačas su slovėnais baigėsi 2:2 (2:0), o Ernestas sulaukė galybės pagyrų.

To, kas sekmadienio vakarą vyko Vilniuje, futbolo sirgaliai jau seniai nematė. Naujojo trenerio, penkiskart geriausio Lietuvos futbolininko (rinktinei atstovavo 56 kartus ir pelnė 10 įvarčių), UEFA taurės bei UEFA Čempionų lygos nugalėtojo Edgaro Jankausko į priekį vedama nacionalinė rinktinė po pirmojo kėlinio prieš slovėnus pirmavo 2:0. Du įvarčiai gražuoliai ir užtikrintas Ernesto žaidimas privertė sirgalius išgyventi euforiją, tačiau ta laimė truko iki 93-ios rungtynių minutės.

Antrajame kėlinyje traumą patyrus ekipos lyderiui Fiodorui Černychui ir praleidus vieną apmaudų įvartį, jau per teisėjo pridėto laiko trečiąją minutę, su pat finaliniu švilpuku, lietuviai pajuto, ką reiškia, kai priešininkai smogia į paširdžius.

Mačas baigėsi 2:2, tačiau niekas dėl to nekaltino vartų sargo E.Šetkaus. Ne tik kad nekaltino, bet ir nenustojo girti. Ne vieną klastingą slovėnų smūgį atrėmusį tauragiškį buvo galima drąsiai pavadinti vienu geriausių pirmosios 2018-ųjų metų pasaulio čempionato atrankos ciklo dvikovos žaidėju.

– Rezultatas kaip ir geras, tačiau atsižvelgiant į tai, kaip klostėsi rungtynės, apmaudu. Pirmavome 2:0, o įvartį praleidome su teisėjo finaliniu švilpuku. Nuotaikos savotiškos. Kaip ir džiaugtis norėtųsi, bet kartu ir liūdna. Vis dėlto Lietuvos rinktinė yra teisingame kelyje. Parodėme, kad mokame žaisti futbolą, – futbolo.tv po mačo teigė Ernestas.

Jis dėkojo fanams, kurie nepabūgo lietaus ir atvyko į stadioną palaikyti rinktinės. Vienu metu vartininkas net pamanė, kad dėl liūties teks žaisti vieniems, tik sau.

Trenerio E.Jankausko pasitikėjimo tauragiškis sulaukė po to, kai puikiai debiutavo naujajame savo klube Olandijoje (persikraustė iš Turkijos aukščiausiosios lygos). Jo atstovaujama „ADO Den Haag“ vienuolikė, prieš kurią Europos lygos atrankos cikle yra kovojęs ir Tauragės „Tauras“, šiuo metu 2–3 turnyrinės lentelės pozicijomis dalijasi su „PSV Eindhoven“. Per ketverias lygos rungtynes E.Šetkus liko nenugalėtas: pasiektos trys pergalės ir vienos lygiosios. Kartą tauragiškis buvo pripažintas geriausiu turo vartininku, vėliau – absoliučiai geriausiu turo žaidėju. Nuostabiai rungtyniaujantis Ernestas sulaukė ir olandų fanų įvertinimo.