Ramziui atminti surengtos varžybos(1)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2018-05-02 13:13

VSAT nuotrauka

Balandžio pabaigoje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje vyko kinologų su tarnybiniais šunimis varžybos. Šįkart renginys buvo skirtas tarnybos metu nušautam belgų aviganiui Ramziui atminti.

Balandžio 24–26 dienomis VSAT organizuotose varžybose dalyvavo 15 kinologų su tarnybiniais šunimis: iš Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Šilgalių, Kudirkos Naumiesčio, Vištyčio, Kybartų pasienio užkardų. Atvyko svečių iš Klaipėdos policijos.

Rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose, o keturkojai varžėsi pėdsekystės, žmogaus, daiktų paieškos vietovėje ir bendro paklusnumo rungtyse bei individualioje įskaitoje.

Pėdsekystės rungtyje pirmas buvo Viešvilės užkardoje tarnaujantis Darius Altaravičius su tarnybiniu šunimi Ela iš Pasienio tarnybos. Antrąją vietą iškovojo Sigitas Savickas su Hardu, trečiąją – policijos kinologė Ona Voranova su Eko.

Vietovės apieškos rungtyje nepralenkiamas buvo Rociškių užkardos kinologas Karolis Ambrazevičius su tarnybiniu šunimi Luna. Antras buvo Šilgalių užkardos kinologas Žydrūnas Baltrušaitis su tarnybiniu šunimi Coco, trečias – Kudirkos Naumiesčio užkardoje dirbantis Liudas Balčiūnas su Koksu.

Žmogaus paieška geriausiai sekėsi Kybartų užkardos kinologui Donatui Kubiliui su tarnybiniu šunimi Dinno.

Bendro paklusnumo rungtis vyko Viešvilės pasienio užkardos teritorijoje. Čia vėl nepralenkiamas buvo S.Savickas su savo augintiniu. Antroji vieta atiteko Ž.Baltrušaičiui, trečioji – L.Balčiūnui.

Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad varžybų nugalėtoju tapo S.Savickas su Hardu. Jų sąskaitoje – 375 taškai. Antras buvo D.Altaravičius su Ela – 369 taškai, o trečiąją vietą iškovojo 362 taškus pelnę Ž.Baltrušaitis su Coco.

Geriausius kinologus taurėmis, medaliais, diplomais ir rėmėjų įsteigtais prizais apdovanojo rinktinės vadas Rimantas Timinskis ir Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis kinologas Marius Ausiukevičius.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras