Šalies čempionate jaunieji Tauragės boksininkai iškovojo sidabrą (0)

kurjeris.lt inform. | redakcija@kurjeris.lt

2016-05-17 08:43

Edvardas Kutujevas (kairėje) ir Irvydas Ūksas

Gegužės 11–14 dienomis Panevėžyje vykusiame Lietuvos jaunučių bokso čempionate, kur 135 jaunieji boksininkai varžėsi dėl šalies čempionato medalių, Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos bei bokso klubo „SC Kova“ sportininkai Edvardas Kutujevas ir Irvydas Ūksas tapo Lietuvos vicečempionais – į Tauragę jie parvežė sidabro medalius ir užsitikrino vietas nacionalinėje moksleivių bokso rinktinėje. Sportininkus šioms varžyboms ruošė treneriai Giedrius Vaištaras ir Edvardas Kutujevas.

Pagrindinėse šių metų varžybose, kur varžėsi 12–13 metų berniukai ir mergaitės, neblogai pasirodė jaunieji Tauragės boksininkai. Du iškovoti medaliai trenerių vertinimu – tikrai neblogas rezultatas mūsų miesto boksininkams. Svorio kategorijoje iki 54 kg kovojęs Edvardas Kutujevas, sėkmingai įveikęs atranką, pateko į čempionato pusfinalius. Pusfinalio dvikovoje Tauragės kovotojas taškais nugalėjo Vilniaus miesto komandos atstovą Egorą Solovjovą ir pateko į finalą. Finale, kur buvo aiškinamasi, kas taps stipriausiu šalies kovotoju šioje svorio kategorijoje, E.Kutujevas susitiko su kitu sostinės atstovu – Roku Blažiu. Po įnirtingos finalinės dvikovos teisėjai pergalę taškais skyrė Vilniaus komandos boksininkui, kuris ir tapo čempionato nugalėtoju. E.Kutujevas savo svorio kategorijoje liko antras ir iškovojo sidabro medalį.

Super sunkaus svorio kategorijoje (per 76 kg) labai gerai pasirodė kitas mūsų miesto jaunasis boksininkas – Irvydas Ūksas. Tauragiškis, kuris boksą kultivuoja tik metus ir kuriam tai buvo pirmosios tokio lygio varžybos, taip pat sėkmingai įveikė savo oponentus bei pateko į čempionato pusfinalį. Varžybų pusfinalyje taškais įveikęs Vilniaus miesto boksininką Jurgį Benesą, I.Ūksas užsitikrino teisę kovoti finale. Finalinėje dvikovoje tauragiškio laukė Kauno miesto komandos atstovas Laurynas Petruškevičius. Didesnės varžybų patirties turintis kaunietis finalinėje dvikovoje buvo pranašesnis ir tapo šalies čempionu. Tauragės boksininkas iškovojo antrąją vietą ir „uždirbo“ dar vieną sidabro medalį į Tauragės bokso komandos sąskaitą.

Tauragės boksininkai šiame čempionate pagal pasiektus rezultatus bendrakomandinėje įskaitoje tarp 27 komandų užėmė aštuntąją vietą.

Pranešama ir apie dar vieną puikią naujieną – tauragiškė boksininkė Iveta Lešinskytė šiandien išvyksta į Vilnių, iš ten keliaus į pasaulio čempionatą Kazachstane. Prieš keletą dienų I.Lešinskytė grįžo iš pasirengimo šiam čempionatui stovyklos Ukrainoje, kur treniravosi su kitomis šalies rinktinės merginomis (rinktinės treneris D.Katkevičius) ir daugkartiniu pasaulio profesionalų bokso čempionu Vladimiru Kličko.