Siūlo Tauragėje steigti futbolo akademiją(16)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-12-07 08:41

Savivaldybės atstovams pristatyta futbolo akademijos kūrimo idėja. Autorės nuotrauka

Ketvirtadienį savivaldybės valdininkai susitiko su Lietuvos futbolo federacijos atstovais, kurie pristatė viziją, kaip Tauragėje atgaivinti daugelį metų kraštą garsinusį, bet dabar merdintį futbolą. Idėjai rajono meras pritarė, bet ar ji bus įgyvendinta, priklausys ir nuo savivaldybės tarybos narių valios. 

Susitikime mažojoje posėdžių salėje dalyvavo savivaldybės atstovai, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vaikų ir jaunių futbolo asociacijos prezidentas Vytautas Vaškūnas, Tauragės apskrities futbolo federacijos prezidentas Arūnas Pukelis, Utenos futbolo klubo „Utenis“ direktorius Artūnas Gimžauskas, Tauragės „Tauro“ komandos pagrindinis dalininkas Jaunutis Šetkus ir VšĮ „Tauragės futbolas“ direktorė Lina Šetkienė.  

LFF atstovas V.Vaškūnas pristatė federacijos siekius suvienyti šalies futbolą, siekį, kad sporto mokyklos bendradarbiautų, o ne pyktųsi, kaip dabar yra, su LFF. Pasak V.Vaškūno, šalies futbolo federacija eina link to, kad sporto mokyklos ne tik bendradarbiautų su LFF, bet ir transformuotųsi į klubus. Tai esą užtikrintų racionalesnį lėšų panaudojimą, garantuotų vienodus standartus ir aukštesnį futbolo lygį.

Pasak Tauragės apskrities federacijos prezidento A.Pukelio, iki akademijos ar VšĮ, nesvarbu, kaip tai pavadintume, įkūrimo turi būti einama nuosekliai, idėją pristatant visuomenei. Tokią akademiją kuriant, jo nuomone, turėtų dalyvauti „Tauro“ klubas, savivaldybė, jaunųjų sportininkų tėvai. Akademijos kūrėjų vizijoje sporto mokyklos futbolo treneriai, užsiėmimus lankantys mokiniai ir finansavimas pereitų į naująjį darinį. Jei savivaldybė pritars idėjai Tauragėje vieną populiariausių sporto šakų sutelkti po vienu stogu, futbolo atstovai pasižadėjo surengti reprezentaciją plačiajai visuomenei.

Susitikime dalyvavęs Utenos futbolo klubo „Utenis“ vadovas A.Gimžauskas sakė, kad Utenoje futbolo situacija, kaip dabar Tauragėje, buvo 2013-aisiais. Sutelkus savivaldybės, futbolo klubo veiklą, šiuo metu „Utenyje“ sportuoja nuo mažiausiųjų, darželinukų, iki pagrindinės komandos. Klubą remia ir verslo įmonės, o savivaldybė kasmet klubui skiria po 200 tūkst. eurų, jai priklauso 33 proc. klubo akcijų.

– Mūsų vizija panaši. Tokios painios struktūros su daugybe valdininkų, kaip sporte, kitur nėra. Jau prieš metus sakiau, kad reikia rajono sporto strategijos, kuri dabar jau kuriama, – per susitikimą sakė savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. – Aš asmeniškai už tokios vizijos įgyvendinimą, bet tam turi pritarti savivaldybės tarybos nariai.

Merui pasiteiravus, kokia Tauragės „Tauro“ padėtis dabar, kiek pinigų reikėtų, kad futbolo komanda galėtų žaisti I lygoje, komandos dalininkas J.Šetkus sakė, kad klubo biudžetas turi siekti 200 tūkst. eurų. Iš savivaldybės „Tauras“ pageidautų gauti 100 tūkst. eurų.

– Rėmėjų surasti po tokio nuosmukio beveik neįmanoma, – pastebėjo J.Šetkus. – O jei savivaldybė būtų laikiusis pažadų, klubas būtų išsilaikęs.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras