Tyrimo ėmėsi Lietuvos kriminalinės policijos biuras(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2019-07-04 14:15

TK archyvo nuotrauka

Lietuvos kriminalinės policijos biure šią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčių, kurie šlavė žmonių ir įmonių sąskaitas sukurdami naujas Smart-ID paskyras. Skelbiama, kad nukentėjo daugiau nei 10 asmenų, o nuostoliai sudaro keliasdešimt tūkstančių eurų.

Pareigūnai tyrimą pradėjo dėl keturių Baudžiamojo kodekso straipsnių: sukčiavimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ar jos duomenimis ir neteisėtu elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimu. Policijos duomenimis, nuo sukčių nukentėjo daugiau kaip 10 asmenų, kurių nuostoliai sudaro keliasdešimt tūkstančių eurų. Šiuo metu vyksta pinigų grąžinimo iš bankų, į kuriuos buvo neteisėtai pervestos lėšos, procesai, todėl tikimasi, kad dalį lėšų pavyks grąžinti.

Sukčiai naudojasi socialine inžinerija paremtomis sukčiavimo schemomis, siekdami apgauti bankų klientus ir taip išvilioti prisijungimo prie interneto banko duomenis. Panaši sukčiavimo schema užfiksuota ir kitose kaimyninėse šalyse.

Nukentėję žmonės gaudavo SMS pranešimus, kurie neva atsiunčiami iš banko. Derėtų atkreipti dėmesį, kad SMS pranešimo siuntėjas gali būti ne telefono numeris, o banko pavadinimas.

Trumpoji žinutė informuoja žmogų, kad klientas gavo pranešimą, kuris yra pridėtoje nuorodoje.

Atsidarius nuorodą patenki į suklastotą tinklalapį, kuriame, prašoma suvesti prisijungimo prie el.

bankininkystės duomenis. Žmogui suvedus duomenis, sukčiai juos panaudoja sukurti Smart-ID paskyrą kliento vardu sukčiams priklausančiame įrenginyje. Atkreiptinas dėmesys, kad kai sukčiai sukuria fiktyvią Smart-ID paskyrą jūsų vardu, jūs gaunate pranešimą iš banko, kad yra sukurta dar viena Smart-ID paskyra. Taip sukčiai, pasinaudodami jūsų vardu sukurta paskyra prisijungia prie jūsų el. bankininkystės paskyros ir inicijuoja neteisėtas finansines operacijas tretiesiems asmenims. Toks pats scenarijus neseniai užfiksuotas ir Tauragės rajone.

Gavus tokias žinutes, pareigūnai rekomenduoja neatidarinėti nuorodų SMS žinutėse, o atidarius interneto banko puslapį patikrinti naršyklės adreso lauką. Būtina išlikti budriems ir nepakliūti į sukčių pinkles.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras