Jolanta Kazlauskienė tapo Zestafonio garbės piliete(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-12-20 19:15

Garbės pilietės regalijas Jolantai Kazlauskienei įteikė Zestafonio savivaldybės meras David Tarieli. Jolantos Kazlauskienės albumo nuotrauka

Iš Gruzijos grįžę tauragiškiai – Moksleivių kūrybos centro (MKC) pilies teatras ir modernaus folkloro grupė „Gervės“ – parsivežė ne tik begalę įspūdžių ir gerų emocijų, bet ir garbingą apdovanojimą – Zestafonio garbės piliečio ženklą. Už veiklą plėtojant dviejų šalių draugystę jis įteiktas MKC direktorei Jolantai Kazlauskienei.

Tauragiškiai į Gruziją nuvežė muzikinį choreografinį spektaklį „Laisvės ritmu“ ir sveikinimus Zestafonio dainų ir šokių ansambliui „Dzmebi“ 25-erių metų kūrybinės ir koncertinės veiklos proga. Jie koncertavo ir Kutaisyje, ir kituose miestuose.

Suteikti Jolantai Kazlauskienei Zestafonio garbės piliečio vardą pasiūlė ansamblio „Dzmebi“ vadovas Zaza Šalamberidzė. Visuomeninės veiklos aprašus parengė draugijos „Lietuvos draugai Gruzijoje“ pirmininkė Zeinab Gvelesiani. Buvo surinkta 750 Zestafonio gyventojų parašų. Siūlymą svarstė speciali komisija, o sprendimą lapkričio 17-ąją vienbalsiai priėmė Zestafonio savivaldybės taryba.

Garbės pilietės regalijos J.Kazlauskienei įteiktos Zestafonio dramos teatre per ansamblio „Dzmebi“ 25-mečiui skirtą renginį. Apdovanojimą įteikė Zestafonio savivaldybės meras David Tarieli. Pažymėjimas gruzinų ir anglų kalbomis su miesto simbolika, gražiu įrėminimu pagamintas pagal specialų užsakymą Batumyje. Kartu su pažymėjimu tauragiškei įteikta raudonų gerberų puokštė ir atminimo suvenyrai. Keletą padėkos sakinių J.Kazlauskienė pasakė gruziniškai.

Po įteikimo ceremonijos parodytas Tauragės MKC „Pilies teatro“ ir modernaus folkloro grupės „Gervės“ muzikinis-choreografinis spektaklis „Laisvės ritmu“, kurio finale Zestafonio dramos teatro salėje susirinkę žiūrovai plojo stovėdami.

Garbingo apdovanojimo proga J.Kazlauskienę pasveikino Gruzijos parlamento narys, garsus Gruzijos aktorius Goga Kavtaradzė, Kutaisio savivaldybės tarybos pirmininkas David Dvali, kaimyninio Charagauli miesto merė I.Magradzė, Zestafonio gyventojai ir svečiai.

Nebe pirmus metus Tauragės ir Zestafonio draugystę plėtojanti ir Gruzijos vardą garsinanti J.Kazlauskienė yra tapusi tarsi jungiamąja grandimi tarp dviejų šalių, dviejų miestų – jų įstaigų, mokyklų, žmonių. „Tauragės kurjeriui“ ji pripažino, kad toks aukštas jos visuomeninės veiklos įvertinimas, be abejo, malonus, nors ji visa tai daro ir toliau darys ir be jokių apdovanojimų.

– Šįkart Gruzijoje buvome susitikę ir su Kutaisio, antro pagal dydį Gruzijos miesto, valdžia. Kutaisio meras išreiškė norą bendradarbiauti su Lietuva, manau, kad bandysime užmegzti Kutaisio ir Klaipėdos ryšius, – sakė J.Kazlauskienė.

Zestafonio garbės piliečio vardus turi devyni žmonės. Iš jų – šeši Gruzijos piliečiai, vienas gruzinas iš Izraelio, vienas lenkas – Vojcech Rinc iš Tčevo. Nuo šiol – ir viena tauragiškė.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras