Elektroninės laikraščio versijos prenumerata

Balsavimas

Už kurį kandidatą į Tauragės rajono savivaldybės mero postą atiduotumėte savo balsą?

 Rezultatai

Tauragėje vieši draugai iš Gruzijos(2)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2016-03-31 12:34

Choreografas ir šokių studijos vadovas Zaza Šalamberidzė ne kartą rengė pasirodymus įvairiuose Lietuvos miestuose. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragėje svečiuojasi Gruzijos Zestafonio šokių ansamblio ,,Dzmebi“ įkūrėjas Zaza Šalamberidzė ir šokėjas Rati Čertsvadzė. Savo keleto dienų viešnagės metu Tauragėje gruzinai mokys Moksleivių kūrybos centro „Pilies teatro“ aktorius ir ansamblio ,,Gervės“ dainininkes gruziniškų šokių.

Kaip sakė Jolanta Kazlauskienė, Moksleivių kūrybos centro (MKC) direktorė, vakar jaunieji aktoriai vizito dalyvius pasitiko Vilniaus oro uoste, o šiandien 15 val. visi jau renkasi į pirmąją repeticiją Tauragės pilies salėje. Rytoj numatyta bendra projekto dalyvių išvyka į Klaipėdos dramos teatrą.

– Vizito tikslas – dalyvauti kultūriniame-edukaciniame projekte. Choreografas Zaza Šalamberidzė padės MKC „Pilies teatrui“ atnaujinti muzikinį-choreografinį spektaklį „Laisvės ritmu“ ir pasiruošti pakartotinėms gastrolėms į Gruziją. Jis ves gruziniškų šokių „Račiuli“ ir „Zekari“ pamokas jauniesiems aktoriams ir ansamblio „Gervės“ (mokytoja A.Dambrauskienė) dainininkėms. Kolektyvai po sėkmingų žiemą vykusių gastrolių Gruzijoje vėl kviečiami atvykti į šią šalį. Didelio populiarumo sulaukusį spektaklį norime parodyti ir kituose Gruzijos miestuose bei tarptautiniame festivalyje „pavasario ritmas“, skirtame Gruzijos nepriklausomybės 25-mečio paminėjimui. Šįkart tauragiškių koncertus ir gastroles organizuos Kutaisio savivaldybė. Numatomas jungtinis pasirodymas ir Zestafonyje, kur lietuvaičiai šoks ir vaidins spektaklyje kartu su ansamblio „Dzmebi“ šokėjais, – sakė MKC direktorė, „Pilies teatro“ režisierė J.Kazlauskienė.

Kartu savo asmeniniais reikalais į Tauragę atvyko ir Zestafonio ansamblio ,,Dzmebi“ draugas Gruzijos verslininkas Mamuka Beradzė. Su vizitu susijusius klausimus jam padeda spręsti Gruzijos bičiulių draugijos nariai Sigitas Kancevyčius, Edmundas Abromas ir kiti tauragiškiai.

Su gruzinais tauragiškiai draugauja jau daugiau nei penketą metų. 2011 m. rudenį rajono savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Zestafonio miestu. Tvirčiausiai draugystė vystosi kultūriniu lygmeniu. Pernai J.Kazlauskienei buvo suteiktas Zestafonio garbės pilietės vardas

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras