pavelavot
2009-12-02 13:06

straipsnis paveluotas labai.gal butu atstate Pilenus o ne Valdovu Rumus.

Etunad
2009-11-28 21:14

Įdomus straipsnis, nes kilusi esu nuo Kryžkalnio, o buvusio Skaudvilės sodininkystės tarybinio ūkio valdžia Trepuose buvo, tai iš vaikystės prisimenu kai su mamyte atvažiuodavom į Trepus reikalų tvarkyt, parduotuvėj apsipirkt.Tik įdomu, kodėl nerašo Trepai įvažiavus, o Vėluikiai?Tenka važiuot į Košių kaimą, tai nuo Skaudvilės per Trepus ir Bijotus važiuojam.Ten tėvuko mamos gimtinė, pastatų nelikę, bet vietovę prisiminsime.Va, tau ir Lietuvos istorija.Malonios artimos sielai vietos ir vietovardžiai.

taigi
2009-11-28 18:21

atvėrus sienas į Europą daugelis iš mūsų esame buvę vakarų Europoje, Britanijoje ar toje pačioje Graikijoje, tiesiog pavydas ima, kaip savo krašto praeitimi didžiojasi airiai ar škotai ar tie patys graikai, nors mūsų istorija niekuo jiems nenusileidžia mes ir toliau sąmoningai ją naikiname, negi sovietai taip stipriai paveikė mūsų sąmonę, kad apart vergo sindromo nieko pas mus neliko, jei net nedrįstame tiesai pažiūrėti į akis ir pasakyti, kad mūsų protėviai daug didingesni už aukščiau išvardintus. Reikia supurtyti žemaitiškai už kuprų tuos biurokratus, kurie turi tuo rūpintis, jog nesėdėtų pilvus išvertę už mūsų pinigus, bet pradėtų dirbti.

AKMIS
2009-11-28 16:32

Pagaliau parase ,ir gerai dribtelejo, ar ne sarmata ponams pilies istorikams,rasantiems darbo metu ,darbo vietoje-knygeles apie milijonus ,,surijusia,, muitine,ir uzmirsusiems tikraja krasto istorija..... ar nelaikas is ten karsinciams ir priaugusiems prie kedziu ponams i bedarbiu gretas....

tęsinys
2009-11-27 19:10

kiek žinau vietiniai gyventojai į Tauragės kelininkus ne kartą kreipėsi su prašymais ištaisyti šią "klaidą", bet nesulaukė jokios reakcijos. Tai ką mes galime kalbėti apie kokio tai turizmo vystymą ir turistų pritraukimą, jei net ir vietinių gyventojų atvykę giminaičiai ar kokios iškviestos tarnybos vargsta ieškodami Trepų. Matyt kažkokiems Tauragės ponams labai jau neparanku, kad praeitimi gyvenvietė yra šalia Skaudvilės, o ne kur nors prie Tauragės pilies, nes ims dar Trepiškiai ir pareikalaus lėšų istorinėms vietoms (parkui, Trepų palivarkui, piliakalniams) sutvarkyti. Gal Kurjerio redakcija pajudins ledus. Pradžia padaryta gera.

Virgilijus
2009-11-27 18:58

Prieš keletą metų buvo rodoma per LTV Bartkaus laida apie Trepus ir šalia jų buvusius Pilėnus. Manau, kad Skaudvilei ir Tauragei yra puiki proga pritraukti daugiau turistų bei tinkamai išreklamuoti šią vietovę. Dabr gėda ir kalbėti, apie Trepus, kurie iš tiesų yra istorinė gyvenvietė žinoma nuo XIII amžiaus, šiuo metu turinti apie 400 gyventojų ko gero istoriškai garsiausia visame Tauragės rajone, ne tik, kad tinkamai neišpublikuota, bet ir ko gero vienintelė visoje Europoje, kuri neturi savo pavadinimo!!! Važiuojant keliu pro Trepus į Bijotus (Šilalės r.) pakabinta kelininkų lenta žyminti, kad įvažiavome į "Veluikius", nors niekam nežinomi ir niekam neįdomūs Veluikiai už gero puskilometrio dešiniau ir tik keletas sodybų.

Eugenija
2009-11-27 07:28

labai geras straipsnis ! Dekoju autoriui -pateikta daug idomios informacijos.

Palikite komentarą