Tauragės aeroklube – kvapą gniaužiantis ANBO pasirodymas(1)

Morta MIKUTYTĖ | morta@kurjeris.lt

2019-04-25 08:25

ANBO pilotai (iš kairės): Antanas Marčiukaitis, Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis. Mortos Mikutytės nuotraukos

Vakar Tauragės aeroklube, Girininkų kaime, minia tauragiškių susirinko į neeilinį renginį. Aviacijos šimtmečio proga į Tauragės rajoną atskrido aerobatikos grupė ANBO. Nors vieno iš pagrindinių pilotų – Rolando Pakso – nebuvo, trys lakūnai pasirodė įspūdingai.

ANBO (šifruojama – aš noriu būti ore) aerobatikos grupė susibūrė Rolando Pakso dėka. Į Tauragės aeroklubą skrydžiui atvykę lakūnai jį vadina savo skrydžių grupės krikštatėviu. Tik šįkart jiems teko kilti trise, nes šis pilotas susirgo.

Robertas Noreika, Algimantas Žentelis bei Antanas Marčiukaitis iki „Dangaus rapsodija“ pavadinto pasirodymo likus kelioms minutėms pasakojo į Tauragės rajoną atskridę per maždaug valandą. Trumpai prisėdus kavos puodeliui vyrai atskleidė skraidantys jau daugybę metų. O Robertas Noreika net patikino, jog su pertraukomis pilotuoja lėktuvą apie 40 metų.

– Kiekviena aviacijos šaka savaip įdomi. Pavyzdžiui, sklandymas. Bet man sklandytuvai pasirodė ne taip įdomu. O čia yra dinamika, – apie akrobatinį skraidymą „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Algimantas Žentelis.

– Aš ryškiai atsimenu, kaip vyksta procesas, darėm kilpą. Pajutau, kad greitis mažėja, supratau, jog kažkas bus. Ir tik staiga žiūriu, jog žemė sukasi. Neapsakomas jausmas. Taip visas mokymas eina link sudėtingesnių dalykų ir palaipsniui visko išmokom, – apie akrobatinio pilotavimo pradžią kalbėjo Antanas Marčiukaitis.

– Mes atliekame grupinės akrobatikos figūras. Dalis jų yra iš aukštojo pilotažo. Kai kurias sugalvojom ir sudėliojom patys. Viena pavojingesnė, kita ne tokia. Kai kurios techniškai sudėtingos, yra didelės apkrovos, nemažas greitis, sudėtingos figūros. Tai komandinis žaidimas, kuriame labai svarbus pasitikėjimas vienas kitu, žinojimas, jog kolega gali viską atlikti taip, kaip sutarta, – prieš pat skrydį pasakojo R.Noreika.

Tarp susirinkusiųjų stebėti skrydžio dar buvo dvejonių – ar tikrai tokią vėjuotą dieną pilotai išdrįs pakilti sudėtingoms figūroms ore. Tačiau patyrę vyrai luktelėjo ir galiausiai nusprendė – pasirodymas bus. Įvairios kilpos, viražai sulaukė susirinkusiųjų šūksnių ir ovacijų. Numatyta programa užbaigta spalvotų fejerverkų salvėmis.

Nusileidę lakūnai priėjo pasisveikinti su žiūrovais, dalino savo nuotraukas, ant kurių vėliau ir pasirašinėjo visiems norintiems. Daugelis prašė skirti akimirką asmenukei, ne vienas skubėjo įsiamžinti prie trijų lėktuvų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras