Tauragiškis pasiryžęs įveikti Dakarą(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-01-13 20:20

Antanas Venckus. Redakcijos archyvo nuotrauka

Visiems automobilių ar tiesiog adrenalino mėgėjams žinomas Dakaro ralis. Senegalo sostinės vardu pavadintos ekstremalios lenktynės smėlynais paskutinį kartą Afrikoje įvyko 2007 metais. Dėl nuolat kilusių neramumų ralio trasa buvo perkelta į Pietų Amerikos žemyną. Tačiau penki lietuvių ekipažai nutarė išbandyti nemenką dalį legenda tapusio senojo maršruto Sacharos dykuma. Vieną visureigių vairuos ir tauragiškis verslininkas Antanas Venckus.

Ne lenktynėmis, o iššūkiu pavadintas „pasivažinėjimas“ prasidėjo trečiadienio naktį Barselonoje. Įveikę visą Ispaniją bei persikėlę per Gibraltaro sąsiaurį, du „Toyota Land Cruiser 95“ ir trys „Land Rover Discovery“ kelionę tęs vakarine Afrikos pakrante: kirs Maroką, Vakarų Sacharą, Mauritaniją, Senegalą, Gambiją, Bisau Gvinėją, Gvinėją, galbūt – Malį, Dramblio Kaulo Krantą ar Siera Leonę. Kartu su A.Venckumi į maždaug mėnesį truksiantį nuotykį leidosi Vytis Požėla ir Darius Danusas iš Kauno, Audrius Sutkus ir Remigijus Kupstas iš Panevėžio bei Rolandas Narkus iš Biržų.

Tiesa, tauragiškis jau yra išbandęs tikrojo Dakaro ralio trasą – 2007 m. vairavo Aurelijaus Petraičio ir Antano Juknevičiaus ekipažo pagalbos sunkvežimį. A.Venckui yra pažįstama Murzuko dykuma Libijoje. Bekelės aistruoliai viso nuotykio metu gyvens savose mašinose. Ir jei neužteks įspūdžių, žada keisti maršrutą ir lįsti giliau į Sacharos dykumą.

Skaityti komentarus (1) Print  |   Send

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras