Skaudvilėje – nauja poilsio zona ir miesto šventės šurmulys(5)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2015-09-11 13:37

Sutvarkytas Skaudvilės parkas iškilmingai atidarytas bus miesto šventės metu. Autorės nuotrauka

Kai esi neabejingas savo krašto grožiui ir bendruomenės narių gerovei, neįveikiamų darbų nebūna. Tada ir idėjoms įgyvendinti randama terpė, ir didelių pinigų nereikia – skaudviliškiai šalia gimnazijos minimaliomis išlaidomis įrengė nuostabų parką, arba, pasak seniūno, poilsio zoną, kurios oficialus atidarymas vyks per ryt prasidėsiančią Skaudvilės miesto šventę.

Kalbinti skaudviliškiai vienbalsiai sutiko, jog tai Skaudvilės seniūno Virginijaus Būdvyčio idėja ir rūpestis, kad dauba su vandens telkiniu taptų vieta, kur galima ne tik užuovėjoje pasivaikščioti su mažais vaikais, pailsėti, bet galbūt ateityje tai taptų ir kultūros židiniu.

– Akustika šioje vietoje labai gera, net įgarsinimo nereikėtų, tad tikiuosi, kad ateityje čia galėtų vykti literatūros skaitymai, vakaronės, kameriniai renginiai, o gal kai kada ir pamokos, pavyzdžiui, dailės, – „Tauragės kurjeriui“ sakė seniūnas.

Poilsio zonos tvarkymo darbai prasidėjo pavasarį. Visus juos atliko Skaudvilės seniūnijos gyventojai, atidirbantys už socialines išmokas, seniūnijos darbuotojai. Sutvarkyti šlaitai, nutiesti takeliai, kiek buvo galima pasitelkus grėblius ar kitus įrankius, išvalytas tvenkinys. Kaip sakė seniūnas, net 10 priekabų šiukšlių vien iš tvenkinio surinkta ir išvežta. Savivaldybės tarybos sprendimu gauta 2400 eurų skaldai pirkti, ja išpilti parkelio takai. Pasak seniūno, iš seniūnijos sutaupytų lėšų nupirkti borteliai. Sustatyti ir suoliukai, kurių ne taip ir mažai – apie 20, tad prisėsti vienu metu galės gausus būrys skaudviliškių ar svečių.

Visi darbai buvo atliekami rankomis. Pasak seniūno, ganėtinai statūs šlaitai neleido į pagalbą pasitelkti technikos.

Naujoji poilsio zona tapo ir meno kūrinių eksponavimo vieta. Parką papuošė kraštiečio Alfonso Čepausko gimtajam Skaudvilės kraštui dovanotos trys skulptūros ir drožėjo Jono Jankausko skulptūra. Šis menininkas ir suolus parkui pagamino.

Poilsio zonos atidarymas įsilies į dvi dienas truksiančią Skaudvilės miesto, mininčio 255-ąsias metines, šventę. Pasak pagrindinės šventės organizatorės bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininko Vido Bičkaus, šeštadienio šventės programa skirta aktyvesnei veiklai: vyks sporto varžybos, koncertai, šokiai, žaidimai, šventinė eisena ir daug kitų smagių pramogų. V.Bičkus viliasi, kad Tauragės krašto bendruomenės, organizacijos, ugdymo įstaigos atsilieps į kvietimą „austi“ kilimus iš rudens gėrybių.

– Galbūt Skaudvilė taps rudens kilimų kampeliu, ir tai išaugs į tradiciją, – viliasi V.Bičkus.

Sekmadienis bus skirtas ramesniam laiko praleidimui: vyks Šv. Kryžiaus atlaidai, miesto centre šurmuliuos mugė, kurioje prekiaus amatininkai, tautodailininkai. Kaip sakė bendruomenės pirmininkas, šventės rengėjai blizgučių į mugę neįsileis.   

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras