Šiemet perdirbti teks surinkti apie 360 tonų senų baterijų (0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-02-10 13:50

GIA archyvo nuotrauka

Nuo šių metų Lietuvoje reikia surinkti net 45 proc. senų, panaudotų baterijų, skaičiuojant nuo to kiekio, kuris patenka į Lietuvos rinką, tai yra apie 360 tonų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių. Tokie reikalavimai Lietuvai yra numatyti Europos Sąjungos direktyvose. 

Jau keletą metų senų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių surinkimo užduotys didėjo po 5 proc., šiemet pasiekė 45 proc. Taip pat pasikeitė reikalavimai įmontuojamų baterijų (tokios baterijos įmontuotos mobiliajame telefone, nešiojamame kompiuteryje ir kt.) surinkimui – dabar jų irgi reikia surinkti 45 proc. nuo to skaičiaus, kiek pateko į rinką.
Aplinkos ministerija, įgyvendindama ES direktyvas, yra nustačiusi labai griežtus reikalavimus nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių tvarkymui. Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kasmet Lietuvoje į rinką iš viso pakliūva apie 800 tonų nešiojamų akumuliatorių ir baterijų, todėl galima daryti prielaidą, kad šiemet perdirbti turės būti surinkta ir atiduota apie 360 tonų baterijų ir nešiojamųjų akumuliatorių.

Aštuntus metus atliekų surinkimo tinklą kurianti Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) nuo veiklos pradžios vykdo senų baterijų surinkimo užduotis. GIA pirmajai Lietuvoje pradėjus aktyviai organizuoti nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų tvarkymą, buvo surinka apie 1,5 tonos senų baterijų. O šiemet Lietuvoje jau bus surinkta šimtai tonų baterijų atliekų.

GIA vadovas Alfredas Skinulis sako, kad jo vadovaujama asociacija nuosekliai didina senų baterijų surinkimą. GIA aštuonerius metus nuosekliai kūrė atliekų tvarkymo sistemą. Kasmet skelbiami konkursai atliekų tvarkymui, plečiamas surinkimo tinklas, prekybos centruose ar parduotuvėse statomos specialios talpos baterijoms surinkti, kelerius metus iš eilės organizuojamas projektas „Mes rūšiuojam“ (www.mesrūšuojam.lt), kurio dalyviai už pristatytus elektronikos ir baterijų atliekas gali išsirinkti projekto partnerių įsteigtus prizus.

„Stengiamės suformuoti gerus atliekų tvarkymo įpročius, daugiausia dėmesio skiriame vaikams ir jaunimui, todėl didėjančias atliekų surinkimo užduotis pasitinkame kaip neišvengiamą dalyką“, – spaudai išplatintame pranešime cituojamas GIA vadovas A.Skinulis.

GIA yra licencijuota ne pelno siekianti visuomeninė organizacija, savo gretose jungianti 1500 gamintojų ir importuotojų. Nuo 2006 metų veikianti organizacija, drauge su partneriais kuria atliekų tvarkymo tinklą, kuris apima visą Lietuvą. Vienas didžiausių GIA organizuojamų projektų – „Mes rūšiuojam“, kurio organizatoriai į efektyvios atliekų rinkimo sistemos sukūrimą nuolat investuoja nemažas lėšas. Daug dėmesio skiriama ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo tinklui visoje Lietuvoje sukurti.

Kaip žinoma, panaudotos baterijos kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos. Todėl siekiama, kad kuo daugiau baterijų būtų surinkta ir perduota atsakingiems atliekų tvarkytojams.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras